Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Саат ипол- два
   
  На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Дали е штетно да се виткаат трепките со виткач? Никогаш не сум ги виткала но сакам. Како се виткаат може некој да ми каже:lol:? И некој добар виткач да ми предложите?
   
 3. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  цело време ги виткам, нексд без шминка искачам ама со свиткани трепки обавезно, до сега не ми се покажало како штето.Биди внимателна за да не си откорнеш некое трепче
   
  На Slatkish255 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 4. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Можеш да си ги оштетиш, искинеш или откорнеш своите
   
 5. NewGirl05

  NewGirl05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, за оние што направиле lash lift, дали сметате дека вреди или би направиле свилени трепки од старт?

  И уште едно прашање, ќе може ли некој да прикачи слика од серумот/бустерот за трепки на Алверде бидејќи гледам на интернет страната дека имаат Lash serum и Lash booster. Што препорачувате?

  Благодарам :)
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Зависи.
  Ако имаш долги, густи трепки и сакаш апсолутно природен ефект, тогаш да, за такви особи е наменет лифтингот.
  Во спротивно, подобра опција ти се свилени трепки.
   
  На ludamaja10 и NewGirl05 им се допаѓа ова.
 7. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.158
  Пол:
  Женски
  Предлог за квалитетни вештачки трепки кои може да се најдат кај нас, освен оние на Аура? Имам природно густи, долги и извиткани тpепки па оние на Аура на мене не се ни познаваат, затоа барам некои поволуменозни.
   
 8. JanaMrava

  JanaMrava Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Дали имате пробано од трепките со магнет?
   
 9. JanaMrava

  JanaMrava Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Дали некоја имате користено трепки со магнет?
   
 10. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.816
  Пол:
  Женски
  Ги имав јас, ептен се нападни некако, мене лично не ми се допаѓаат.
   
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Предлог за вештачки трепки но онака природно да делуваат и да не бидат преголеми затоа што немам крупни очи.. :)
   
 12. Jagod4e123

  Jagod4e123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Девојки дајте ми некој предлог што да користам за да ми пораснат трепките. Користејќи виткач за трепки на едното око пола трепки ми се искубија и тоа многу е видливо сега дека немам трепки бидејќи имам големи трепки.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Рицинусово масло и од Алверде има еден прајмер за трепки кој мене многу ми помогна
   
  На ~Allure~ и Jagod4e123 им се допаѓа ова.
 14. Jagod4e123

  Jagod4e123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Каде може да го најдам тој прајмер?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Дм
   
  На Jagod4e123 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jagod4e123

  Jagod4e123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Ќе пробам да го најдам, се надевам дека ќе ми помогне. Си купив рицинусово масло и се надевам дека ќе ми пораснат како што ми беа (fingers) бидејќи ќе полудам без трепки. Уште нешто да те прашам за колку време од прилика имаше резултат?
   
 17. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  од рицинусово ке имаш уше за две недели..топ е :)
   
  На ludamaja10 и Jagod4e123 им се допаѓа ова.
 18. Jagod4e123

  Jagod4e123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам многу.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Па верувај декаа за месец баш голема разлика ќе имаш, ја у септември останав без трепки и сега во февруари ми се топ , уште не се ко што беа али оваа добитнава комбинација ме спаси!
   
  На Maylin, Jagod4e123 и ~Allure~ им се допаѓа ова.
 20. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Здраво може да ми кажете како го користите руцинисовото масло за раст на веѓи колку време го оставате да стои?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.