1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

  1. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Еве ги девојки, лепакот е тој, го најдов на зелено пазарче, 100 ден.
    Лично јас ги користам поретките трепки затоа што стојат поприродно на окото и воопшто не се забележуваат ако се убаво нанесени.
    Другите ми се со повештачки ефект. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Lepak i trepki.JPG
      Lepak i trepki.JPG
      Големина на фајлот:
      334,5 KB
      Прегледи:
      303
    • Lepak.JPG
      Lepak.JPG
      Големина на фајлот:
      172,3 KB
      Прегледи:
      296
  2. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Леле Тренди жити се :D Како овие на последнава слика имам дома моментално..ама така си стојат во кутијата, а ги купив пред 2-3 недели.Некако многу ми делуваат нападни, ептен приметливи затоа и така си стојат.Ги земав дека беа многу евтини..не дека ќе ги носам.А инаку лепилото баш сега проверив, камен е нема шанси да излезе нешто |( :DТи имаш ставано такви..ако не да ги пробам и јас..само треба лепило да си купам :?:
     
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ^ Јас си кажав за тие вторите дека не ми се допаѓаат.
    И моите си стојат во фиока :D
    Еднаш пробав да ги ставам, нема шанси, мене лично ми делуваат невкусно и кичесто, како певаљка од Планет. :^)
    Затоа повеќе си ставам од тие првите.
    Изгледаат супер, ако ставам деновиве баш ќе ставам и слика да видиш.
    Инаку, со тој лепак не правиш ништо, ако не е камен, тогаш е вода :D
    Побарај си ваков или некој сличен и ќе биде ОК. ;)
     
  4. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Знам видов што си пишала за вториве што се погусти :) И јас не планирам да ги ставам..можеби кога ќе се прејавам за аудиција на Звезде Гранда :D :D :D

    Инаку лошо што не сум од Ск, тука тешко да најдам ваков лепак..а кај ги има овие поретките?Јас не наидов на такви, единствено ги имаше овие погустиве :(
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Овие поретките ги наоѓам и на пазарче, а последниве ги земав во Базаро.
    Базаро има во Н. Лисиче и во Карпош 4.
    Цената им беше... срам ми е да кажам.
    25 денари ! :D
    Но :!: денеска видов дека ги поскапеле.
    Сега се дури 35 денари.
    :D
    Што да ти кажам Каринче, давај адреса и ќе ти спакувам лепак и неколку пара трепки за Нова година :D
     
  6. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И потоа зошто Тренди била нај форумџика..ќе те пишам во анкетата во најфини да знаеш :D :wasntme:
    Еве какви се овие што моментално ги имам дома, кутивчето е исто како последната слика што ти ја постираше..а трепките ете баш вакви се како перја бре :puke: :lol:
    [​IMG]

    Е порадо ваква би шетала :tmi: [​IMG]
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Вакви трепки ми се многу грди. Не изгледаат природно. Како тие првите што ги постираше Трендафилка ми се убави зошто се поприродни. Ама Карина мислам прочита дека имаш убави трепки, па ставај повеќе маскара, навиткај ги со виткач и ќе излезат супер. На претходната страна се моите со еднаш ставено маскара, со 3 пати ми се огромни.
     
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Mарама, не е до тоа нашите да ги направиме поубави, пусто женско мора да проба нешто ново, па макар после му паднат неговите трепки :D :D

    Мора да има и во другите градови, не е можно да има само во Скопје, па што да правиме ние што сме од провинција :D :D ?

    Тренди ќе треба цела плата да ја потроши на поштарина :lol:
     
  9. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Абе мене долги ми се трепките ама ете се навлеков на овие вештачкиве и крај :lol: А баш пред некој ден ме шминкаше една другарка, козметичар и шминкер е ..и ми рече блазе ти за трепкиве еднаш да ставиш маскара и доста е .Таа 3-4 пати ставала и пак не и се долги.
    Ама ајде де коа ќе си навеам нешто во глава тоа и тоа :D Сепак многу поубаво изгледа со овие вештачкиве.Ми се допаѓаат тие што ги користи Трендафилка :)
     
  10. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Ајде еве прифаќам со Трендафилка да делиме трошок, соседи сме :D Мора да се трпи за убавина, а? :lol: Прајте список на кој му требаат. ;)
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    И за мене едни обавезно :D
     
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    :D Може

    Најсмешно ми е што си купив едни пишуваше MAC cosmetics а сите знаеме колку е скапа оваа фирма и ја нема во МК, а јас трепките ги земав за 30денари :D

    Ама не ми се лепеа и ги фрлив, а пусти мерак за трепки барем еднаш да ставам и ќе се смирам :D

    Деновиве во поход низ парфимериите по лепак :rock:

    Само се плашам од толку побарувачка да не им ја зголемиме цената на 40 денари :rofl: :rofl:
     
  13. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    А како се вика лепакот што треба да го барам? :lol:
    Како тој на сликата изгледа ? Барем да знам како изгледа да можам да го препознаам :lol:
     
  14. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    Карина јас имам такви ама пократки за 2 милиметри :lol:, многу се убави, за носенје не се тешки а и лесно се ставаат..
     
  15. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Марама, тренди, а колку време ги носите? повеке денови или истата вечер пр.после искачање, ги вадите.
    И дали се откинуваат нашите трепки..не е можно да се откинуваат, па никој не би ги ставал ако е така.
    Јас имам убави трепки али баш ко што кажавте, пусто женско мора се да проба..а и сакам да видам како би ми стоело..во гтц (од скопје сум) во тоа аксесорајз и парфемарииве ке прашам..
    а за лепак послаб да барам?
    пишете :*
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Нејм не сум носела јас вештачки трепки . :)
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Еве вака изгледаат од прилика.
    Иако може и подобро, јас денес сум очигледно невешто трапава и поспана и едвај ги наместив :|
    p.s. занемарете го црвенилото во окото :D
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.JPG
      1.JPG
      Големина на фајлот:
      37,1 KB
      Прегледи:
      331
    На dancing.queen, FortuneTeller.xD, Phyramide и 8 други им се допаѓа ова.
  18. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Имам купено трепки од аксесорис ова доле во гтц што е,и многу им се добри околу 600 денари се со лепак заедно одат и може да се носат подолго време многу држи лепаков,јас кога ги ставав ги носев по 1 недела па ги вадев ама пажливо да не се скинат,многу се природни има неколку величини.Јас ги имав неколку месеци така да вредеше за парите,а има и посебно трепки околу400 ден се а само лепак 350. :)
     
  19. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Во потрага сум по трепки, мора да ставам :lol: Една моја пријателка работи во парфимерија. Ми рече дека вештачките трепки биле 50 ден, а лепакот што одел заедно со трепките воопшто не лепел. Имало некој специјален лепак,црн окулу 300ден.бил. Не знам дали да го купам тој лепак, дали е ефикасен, има некој пробано ако знае за каков лепак зборувам.
     
  20. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Освен со таков лепок како што го постираше Тренди со каков друг може да се лепат вештачките трепки,зошто не верувам дека во моето мало градче дека има лепак специјален за трепки.