Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Јас користам рицинусово што го купив од аптека и многу сум задоволна. Го нанесувам на трепките пред спиење откако темелно ќе ја извадам шминката и спијам со него. По една-две капки и масирам за да навлезе убаво до корените.
   
  На Nikolinaaa.123 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 2. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Па пред спиење со четкс го нанесувам и отспивам :)
   
  На Nikolinaaa.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  18.941
  Пол:
  Женски
  Аииии стварно од рицинусово ќе ми пораснат трепките? Боже како можи ова инфо да не го знаев досега? :@
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  :wasntme:
  Ја мислам дека веќе на сите во мојата околина им здосадив со ист муабет за рицинусово
   
  На soffce и fana им се допаѓа ова.
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Искрено јас сум најголем скептик за вакви работи, но ова навистина ми помогна.
   
  На ludamaja10 и fana им се допаѓа ова.
 6. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  18.941
  Пол:
  Женски
  Е браво за мене колку сум смотана.
  Што би јас без вас девојки :hug:
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.905
  Допаѓања:
  5.104
  Пол:
  Женски
  Малку касно ми текна да пишам, веќе си ги откорнав моите трепки. Ставав свилени и 100 пати се покајав и еве после 2 недели решив да ги вадам. Типката што ми ги ставаше ми рече со мрсно се вадат. Со денови се мачкам секакви мрсни креми и полека ги извадив ама ми останаа уште малку. Пробував и под топол туш и не паѓаат. Дајте идеја како да ги доизвадам. Дојдов тука за да ми дадете совет како да ги пораснам моите ама прочитав рицинусово масло.
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Никако, ќе паднат со тек на време... И јас во моментов не одам на корекции поради ситуацијата и со милион масла пробав и се уште не паднаа сите. Имам уште по 3-4 на секое око и ги потскратив колку да не двојат премногу од природните трепки. Ставам и рицинусово масло секоја вечер, но рано е за видливи резултати.
   
 9. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.905
  Допаѓања:
  5.104
  Пол:
  Женски
  И јас ради тоа не отидов, а ќе идев она да ми ги извади. Многу се покајав, ме боцкаа, ме болеа очите дека ги чешав цело време. Нема да ми текне уште еднаш само да си ги средам моите трепки.
   
 10. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Јас пак, неколку години веќе носам свилени трепки и само еднаш направив мала пауза. Презадоволна сум и да помине кризава пак ќе ставам. Баш ми е жал што имаш лошо искуство :(
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Исто ама исто и кај мене ! Мислам јас сум го пишала оваа
  Нема да ми текне ама НИКОГАШ !
  Со топла вода , со масло со што ли не ! Моите трепки 40-50% паднаа со свилените , сега користам рицинусово масло да ги опоравам од овој шок
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Дека знаев оти во карантин ќе бидиме , јас отидов кај мојата и со посебно средство ми ги отстрани свилените и не се оштетија моите. 10мин работа
   
  На beautys20, Jana06 и angela.kostova им се допаѓа ова.
 13. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Јас и пишав да одам на мојата и ми вика ремуверот не ги вади убаво , дома сама проби со масло загреано :^)
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Ремуверот ми го користеле и на 2 дена стари трепки. 20-25 мин сум седела додека тој делува но сепак делува. А со масло еднаш се зезнав и никад беќе.
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Женски подобра опција е вештачки трепки него свилени? Слушам дека многу се оштетуваат од свилените им паѓале затоа.
   
 16. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  3.126
  Секоја вечер ли се нанесува, или неколку пати неделно? И дали ќе имам резултати само од рицинусовото, пошто гледам дека го користиш во комбинација со нешто друго?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Можеш секоја вечер. Користам и од Алверде прајмер за трепки и тој ми го поттикнува растот
   
  На waterllady му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Дали лифтингот ги оштетува природните трепки? Колку време трае и дали смее да се става маскара?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.557
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Не ги оштетува, т.е зависи со каков материјал работат. Ако работат со ebay/ aliexpress материјали, тогаш е проблем. Во спротивно не. Трае околу 6-7 недели (кај секого е различно) и смее да се става маскара
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Да се надоврзам дека меѓу секој лифтинг треба одмор на трепките , инаку ќе завршиш лошо како јас
   
  На Feminka22 и Avery им се допаѓа ова.