Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.557
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Па фактички помеѓу лифтинзи и онака одмараш. Ефектот на лифтинг трае додека не паднат старите трепки и кога ќе пораснат нови, веќе е време за лифтинг.
   
  На ludamaja10 и Avery им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Како да не се оштетат трепките од лепење вештачки?
   
 3. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Вештачки од овие сами што ги лепиме или свилени?
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Сами што ги лепиме :) на аура имам трепки исто и лепак
   
 5. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Нема гајле, јас 4 години ставам на секое излегување :)
  Ставај вазелин пред спиење или некој серум.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Фала девојки :) со години носев свилени трепки, ама за време на ситуацијава ми паднаа и се потсетив која беше убавината да можеш да се почешаш за око слободно :D така да ќе паузирам со екстензиите и мислев да пробам со лифтинг.
  Уште нешто да ве прашам, како се движат цените за лаш лифтинг и да ми препорачате каде да направам?
   
  На ludamaja10 и Emotional123 им се допаѓа ова.
 7. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.557
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Околу 1000 денари горе долу.
  За препорака arbis art beauty
  Од свилени трепки треба да се прави пауза. Не треба константно да се корегираат. Барем на неколку месеци пауза
  @Kimberly11 најмногу се оштетуваат при вадење, затоа треба да се извадат со уље о полека, а не одеднаш. И секако, да не се носат често
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Јас правев, траеше околу 1 ,5 месец и уште пред скроз да падне ефектот одлучив пак да направам. После тоа трепките ми се оретчија и изгледаа лошо

  Наре :)
   
  Последна измена од модератор: 9 мај 2020
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.487
  Допаѓања:
  9.300
  Од кои селери порачувате од алиекспрес? Гледам не се баш евтини како $3+ со достава за пар :^)
   
 10. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Само што ставив свилени трепки и десново око ми е премногу црвено и ме боцка, уште додека ми ги ставаше многу ме печеше.. Често ставам и ова не ми се случило до сега. Еден час помина од кога завршив не ми се смирува... Хелп?
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.557
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Има 2 опции. 1. Алергиска реакција и 2. Трепките ти се неправилно залепени преблиску до коренот
   
  На ludamaja10 и Darlingzz им се допаѓа ова.
 12. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Често фаќам конјуктивит и сега ми е баш исто така.. Алергиска реакција не би требало да е, инаку со истиот лепак работи, чупалица стерилизирана, со нови ракавици иако нема допир директно во окото.. А трепките се убаво наместени не се до капакот.. Стварно не знам што ми се случи. Купив тобрекс капки ваљда ќе ми помогнат..
   
 13. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Дали знаете која цена се трепките на kosichlashes? Привлечно изгледаат.
   
  На ludamaja10 и pamelche им се допаѓа ова.
 14. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Околу 260-280 ден се
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.