1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

  1. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски

    Јас имам користено таков лепак(црн) и многу е добар и многу држи,и да ти се измести трепката можеш пак да ја наместиш зашто како гумено е,така да земи си топ е,имаш добар лепак во аксесорис доле у гтц 350 ден е...поззз :)
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    аа извини марамче мислев си носела :lol:
    јас ке барам некој 'полесен' лепак, од страв нормално, па ке видиме, несакам којзнае колку да лепи..
    иначе тренди преубави ти се очите!!
    а како ги вадиш трепките потоа?
     
  3. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Си купив трепки, јеее, :rock: си купив и лепак и не ми трпеше душа да не пробам како ми стојат. :talk: :)

    Купив подолги и погусти од тие што ги има Тренди, и многу ми се допадна како ми стоеја.

    Лепакот го купив 190 од парфимерија.

    Само имам еден проблем :tmi: некако не ми се лепи убаво на почетокот на окото, дали подалеку ја ставам или е нешто друго, не знам :$

    Совет како совршено да ги нанесам, некоја финта...? :wasntme:
    :angel:
     
  4. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Еве Сеси, Ник најубаво обајснува :)
    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/98B8EwselMc?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/98B8EwselMc?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
     
    На pufi-cufi и sesilija им се допаѓа ова.
  5. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Вештачките трепки ми се хит,ги носам секогаш и секаде откако моиве ги искубав од корен :D .Ми останаа колку да можат овие вештачките да има за што да ми се придржат :D :D .Инаку не е некоја филозофија за лепење,само мора едно правило да се знае.Ако се од оние ПОДРАМАТИЧНИТЕ обавезно нанесете туш пред ставање за да не ви се приметуваат,ако се некои поприродни немате фрка.Јас земам редовно од ГТЦ на АrtDeco,520 денари ви се со лепило заедно (лепилото е супер ! ).Btw еве и сликичка како изгледаат :)
     

    Прикачени фајлови:

    • PC131406.JPG
      PC131406.JPG
      Големина на фајлот:
      148,6 KB
      Прегледи:
      288
  6. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    WOW Трендафилка, сега ја разгледувам темава и што да видам......Имаш преубави очи (пу пу да не те урочам) :inlove: А и трепките ти се супер наместени не се ни познава дека се вештачки.

    Е сега јас да го образложам моето искуство со трепки, најчесто купувам едни што ги има на Зелено пазарче, наводно се “Макс Фактор“ со големина Б - 80 денари, изгледаат многу природно ( малку погусти од оние на Трендафилка). Купувам друг лепак од 100 денари ( најчесто го има на тезгата каде што ги купувам трепките) и тој лепи супер, не мрдаат ;)
    Откако ќе ставам лепак на трепката ( во мала количина) чекам малку да се подзасуши, бидејќи така побрзо се слепува за очниот капак :)
    Како и да е девојки според мене вештачките трепки се подобро решение од надградбата на трепки 8)
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Место не ме држеше, па си земав едни трепки денеска! :$ :D
    Е сега, работата е за колку време се вадат?
    Си купив и лепак плус, таков како на Трендафилка. :) А трепките не се многу големи (не сакам причји перја ни јас :D ). :)
     
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Да ти кажам право мене ми се за една употреба.
    Јас не сум ги носела на себе повеќе од 24 часа.
    Сепак, сакам да си симнам шминка и убаво да си го измијам лицето, а факт е дека со нив не можеш.
    Штом лепак имаш, решен проблем, и онака се по некои 30-40 ден. трепките. ;)
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Трендафилке, Вајлд, кажете од каде да си купам убави евтини трепки??
    Баш денес барав и се се скапички..
    Гледав у веро центар, во веро, има преубави ама колку, накај 600-700 денари се :?:
    а јас не планирам да спијам со нив или да ги носам повеке денови туку само за нова година и после си ги вадам пред да легнам.хелп?
    :?:
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ^^^ Јас моите ги купувам во Базаро, на Зелено пазарче или на Битпазар по тезгите со шминки.
    Цената им е од 30 - 80 денари. :)
    Има дури и со циркони, ама за мој вкус е кичесто.
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    ^^^^ А дали после тоа има некои несакани дејства (после ставање на тие трепки еве зборам од 30-50 ден.) на моите трепки? Дека планирам јас да си купам на пазар.. Ама прв пат ќе ми биде :$ :D
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    утре уште сабајле одам да си ставам трепки имам мали очиња верувам дека убаво ќе ми стојат :P :makeup: :makeup:
     
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Нема несакани ефекти, без разлика дали користиш од пазар или скапи. Може да се случи нешто од лепакот ако е со поминат рок, ако си преосетлива на некоја состојка, ама не би требало... Оние што секојдневно ги лепат велат дека природните трепки се изретчиле, но ако ти користиш привремено - не би требало ништо да ти се случи.

    Може да ти ги затворат очите и да направат да ти изгледаат помали. Внимавај при апликацијата да не ги залепиш да стојат надолу. ;)
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ти благодарам душо за советот ќе ми ги стават во салон па се надевам дека убаво ќе изгледат и нема да погрешат ;)
     
  15. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    ЛивингГлем, а како за вадење после?? :$
     
  16. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Вечерва ќе ставам трепки вештачки ќе си ги лепам дома сама, па ќе ви кажам како поминало, мислам утре да ги извадам како што прочитав со топла вода
     
  17. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Да, со топла вода. Натопи едно тупферче и држи го на трепките, лепакот ќе се разреди и ќе можеш да тргнеш. ;)
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Јас ги вадам со маслен лосион за вадење шминка. Полесно е!! Ама се мислам да одам да ставам потрајни трепки во салон :))
     
  19. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    За Савана
    лепакот е супер. јас го имам, нема да згрешиш..еве ги моите трепки.....со тоа лепило се лепени..(се надевам за истото збораме пошто и моето е црно и го зедов 300 ден..)
     

    Прикачени фајлови:

    • kkkinjkl.jpg
      kkkinjkl.jpg
      Големина на фајлот:
      8,3 KB
      Прегледи:
      248
    На Sunshine555, FBI и LivingGlam им се допаѓа ова.
  20. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас си ставив трепки за Нова година и за вечерта после и изгледаа супер.
    Лесно ги ставив со моја техника :geek: - прво го нанесов лепакот како што нанесувам туш, и потоа со рака (без помош на пинцета) ја залепив трепката.


    И за вадење беше лесно- внимателно ги вадев од едниот крај кон другиот и не ми паднаа моиве трепки.

    Се` на се`- задоволна сум :)


    Пак ќе си ги ставам некој ден 8)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.