1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трета светска војна

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од piksooki, 25 февруари 2015.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.921
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од разните нереди кои се насекаде низ светот решив да отворам ваква тема.Исто така прочитав дека баба Ванга предвидела трета светска војна.Кои с вашите мислења дали ке има војна или сепак тоа се празни приказни.Исто така чув дека се градел подземен град каде што ке се засолнат богатите личности ако дојде до оваа катастрофа.Ајде феминки искажете ги своите мислења на темава.

  ако темава е дупла или нпотребна слободно канта
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Во некои делови од светот војување е секојдневие.
  А ова со баба Ванѓа и подземниот град се глупости.
   
  На WildMk, joy1, Bender Rodriguez и 4 други им се допаѓа ова.
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Па што знам баба Ванѓа предвидела можно е да има, како што тргнало вака ќе има мислам јас. :):(
   
 4. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.921
  Пол:
  Женски
  i jas taka mislam osobeno me iznervira toa koga doznav deka vo america se gradi mal podzemen grad kade sto ke se smestat bogatite ( potocno predizvikuvacite na vojnata )
   
  На atala и angelche16 им се допаѓа ова.
 5. spacegirl92

  spacegirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  2.588
  Пол:
  Женски
  Баш сега прочитав тој што ја предвидел победата на Трапм предвидува и трета светска војна која ќе започне на 13 мај годинава. ;(
   
 6. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Срам да им е :( :( ;(
  Баш 13ти мај е викенд... За викенд баш нашле ;(
   
  На Kbr, Crna Dama, joy1 и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  И јас ја предвидов победата на Трамп, де. :D Ништо не значи тоа, човекот буквално од две опции бирал.
  Патем, и јас мислам дека ќе има војна, многу поголема од досегашниве, ама не бидејќи баба Ванѓа така кажала, туку општо, гледајќи ја политичката состојба на светов. Најверојатно кон крајот на овој век, или евентуално ете, 13 мај. :D
   
  На PaLaVa, Bender Rodriguez, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.794
  Допаѓања:
  46.393
  И јас вчера 7 минути пред крај, го предвидев вториот гол на Реал.
  Сакате ли да ви зборувам за трета светка сега? :rofl:
   
  На candy.cane, Dust, Crna Dama и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Нека не ве лажат бе 10-ти мај ќе биде, од сигурни извори.
   
  На candy.cane, Tajnaotrovna и elimkd им се допаѓа ова.
 10. Ladybbc

  Ladybbc Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Апокалипса или трета светска војна.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  3.704
  Пол:
  Женски
  Ама еј, интересни се овие терорииве за трета светска војна.

  Па правеле подземен град за богатите. Пффф... ке се напикаат сите искомплексирани милијардерчиња и коа ке излезат на крајот, алчни и завидни ќе се потепаат помеѓу себе. Одма четврта светска војна ќе има и после тоа ќе не снема како вид, планетава ќе одмори и ќе закрепне. После се ќе биде зелено, чисто, трева, ливади, пеперутки, диносауруси... пак од почеток. :D:sun::~:
   
  На Rama, Tajnaotrovna, iloveyou29 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.777
  Пол:
  Женски
  Па во основа, третата светска војна веќе е во тек, од 2012 па навака, и стравувањата за кулминација се исто така одамна, заканите и тестирањата за нуклеарки на Северна Кореја не се новост, само неизвесноста кога ќе ги активираат богами расте.
  Последните холивудски филмови се почесто обработуваат постспокалиптични сценарија. И не е далеку од реалноста како би се обезбедиле големците а како обичните смртници.
  Често разлистувам вакви теми, предвидувања, книги, извадоци од Библијата и многу нешта запипани на различни места од различни луѓе во различни периоди се поклопуваат.
  Стравувам само од војна во животот, и дали дека само тоа е опсесија во последно време, пречесто сонувам војни :(
  Или претскажуваат соновите :^)
  Се на се, иднината не е најсветла!
   
  На Val-Dim и Rama им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  Помина полноќ, вештерката ја нема.
  Годините минат, војната никако да почне.
   
 14. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Јас пак одвај чекам :)
  Може тогаш конечно ќе ми тргне во животот а и невеста ќе си најдам :inlove:
   
 15. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.843
  Пол:
  Женски
  Цел фб е со војни, и протести, отвори фемина пак војни. Аман доста беше више со војни, и протести
   
 16. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Трета светска војна нема да има , најблиску што можеме да добиеме е некоја земја како Северна Кореа да ја збришат со нуклеарки и да стане земја за обработување компири , по некој Исис ќе излезе во Блискиот исток , Африка , по некој терористички напад и толку.

  Многу ќе изгубат сите земји ако има трета светска , затоа освен пцуење, к*рчење и санкции , мислам дека не би се степале големите сили Сад , Русија , Кина итн итн...

  А за градови под земја сигурен сум дека си имаат изградено и бункери и све, само се надевам нема да дојде до тоа да треба таму да се живее оти надвор е све радиактивно.
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  На никој не му одговара да има, така да мислам дека нема да се случи.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.124
  Допаѓања:
  43.677
  Пол:
  Женски
  Според мене одамна има Трета светска војна само што светот мислам дека не е доволно запознаен со тоа.
  После В.с.в и Студената војна, САД И Русија продолжуваат со меѓусебните битки за светскиот пиедестал.И двете земји се премногу моќни и жедат за уште моќ и буквално мислам дека со цел свет си играат како сакаат.
  Одамна го размислувам ова и убедена сум дека има некоја Трета светска војна.И за жал сите сме пиуни во нивните раце и колатерална штета.
   
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Немаат корист богатите и моќните од трета светска војна.
  Мали контролирани воени дејствија, за преземање власт, да.. ама глобално уништување, за луѓе кои се профит дривен, е хорор приказна.
  На кој ќе му продаваат ветер во магла после, ако нема луѓе?
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.124
  Допаѓања:
  43.677
  Пол:
  Женски
  Срцка, на Сад и Русија и тоа што го имаат им е малце.Они би да владеат со цел свет.
  За нафта се тепаат, за земја се тепаат, на туѓи територии проектили си пуштаат за да ,,си наштетат” едни на други.
  Последнава година-год.ипол имам чувство дека постои ,,глува” Т.с.в која на сите ни се игра пред очи само и да приметиме сме не моќни по тоа прашање.Да не зборам па за Македонија.
  И самата историја за време на Прва и Втора С.в потврдува што се правеле завојуваните страни за победа и власт.
  Чим тогаш можеле, можат и сега.
   
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.