1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Третиот камен од Сонцето (3rd Rock from the Sun)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од topce25, 17 мај 2011.

 1. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  Најомилена серија на сите времиња...Нај фаца ми е Дик со тие негови гримаси луди.. :D .
  Кој е вашиот омилен лик,ваша омилена епизода?
  Јас сега планирам да си ги симнам сите сезони па да му ја седнам фино :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 3rdrock_cast3.jpg
   3rdrock_cast3.jpg
   Големина на фајлот:
   68,7 KB
   Прегледи:
   330
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Третиот камен од Сонцето

  Порано ми беше една од подобрите, сега кога ја гледав скоро не ми беше толку смешна. Незнам некако форите многу ми беа глупи, ама има моменти. Првата сезона ми е најдобра, уште кога учат што и како треба :D после се уходани по малку
  Најјака сцена ми е онаа кога Дик бакнува една женска и оваа му мава шамар и тој си мисли така треба и среќен. И после на заминување Мери го бакнува, демек да го испрати и овој и мава шамар :D
  Најомилен лик овој малиов, а Хери/Хари ме многу иритира, со очите посебно
  Незнам, порано сум ја сакала многу али веќе нема шанси да ја гледам пак. На последнава сезона кога ја гледав скоро едвај се насмеав. Лоша глума, лошо фори....Али ко за во 90тите - топ!

  Инаку "малиов" сега каков е :inlove:
  [​IMG]
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Алиса малиот...мене и кога беше дете ми беше баш симпатичен. Многу си го сакав. :D

  Третиот камен од Сонцето.
  Можеби мојата омилена серија од детството. Да не ја изоставам серијата што ја даваа на МТВ1, нешто со полицаец, нз, хавајски кошули што носеше. Тек сега гледам што аматерско чудо е тоа. :D
  Да си се вратам на серијата.
  Најантипатичен лик дефинитивно Сали. Ниту тогаш ја сакав, ниту сега.
  Серијата не е нешто wow, на газ да паднеш, ама за тоа време и тој мој мозок, добра е, добра.

  Ја даваа до пред некое време на HBO и редовно си ја гледав, меѓутоа заврши.
  Уживав во тоа иако веќе не ми е толку смешна. Сега, во денешно време има многу подобри.
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Да да, и ко мал беше срцкаст, ама не мислев дека вака ќе порасне :D
   
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Малиот беше а и ден денес е ненормално секси.

  Инаку јас и ја обожавав серијава. На времето ја даваа на Телма, ама тогаш ми беа смешни затоа што се движеа(детенце тоа ти е). ЗИмото правеа маратон на Наша тв, цел викенд пред полагање поштено си ја гледав, ни спиење ни бањање видов.

  За мене ова е една од најдобрите серии. Оригинална идеа, презентира баш какви се луѓето за простите работи сложени, за сложените работи прости.

  Mary Albright: Haven't you come to your senses yet?
  Dick Solomon: I will never come to my senses!

  Harry Solomon: I want to give mankind the gift... of electricity.
  Tommy Solomon: Harry, they already have electricity.
  Harry Solomon: Well! Then my work here is done.

  Dick Solomon: Mary is too old for you.
  Tommy Solomon: I'm older than you.
  Dick Solomon: Well, then, you're too old for her. Either way, it won't work.
  Tommy Solomon: I make her laugh, Dick. She likes it.
  Dick Solomon: You shut your foul mouth!

  Dick Solomon: I want ceaseless joy and never-ending passion like Romeo and Juliet.
  Mary Albright: They both wound up dead.
  Dick Solomon: Antony and Cleopatra.
  Mary Albright: Dead.
  Dick Solomon: That couple from Wuthering Heights.
  Mary Albright: Insane and dead.
  Dick Solomon: F. Scott Fitzgerald and Zelda.
  Mary Albright: Drunk, insane, and dead.
  Dick Solomon: Tristan and Isolde.
  Mary Albright: Abgeschossen.
  Dick Solomon: Aha, Siegfried and Roy.
  Mary Albright: Okay, one.

  Harry Solomon: [eyes closed] Sally, I can't see behind my eyelids.
  Sally Solomon: Open them.
  Harry Solomon: [opens his eyes] Ohhh, they're manual...
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  На времето си ја гледав и супер ми беше! Една од омилените епизоди ми е кога им гостуваа "Lord of the dance" и кога Мери и Дик заиграа во холот, па и другите по нив...
   
 7. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.472
  Допаѓања:
  39.692
  Пол:
  Женски
  Ја сакав серијава и доста ја гледав кога ја даваа. Најмногу ја сакав Сали и тој Хари најсиматични ми беа.
   
 8. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Кога ја даваа серијава, редовно ја гледав, колку само е смешна, сите глумци се кој од кој, закон се :D
   
 9. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Интересна серија,за да се насмееш.Омилени ликови Томи и Хери
   
 10. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Сигурно мислиш на Тропска горештина хахаха и јас многу ја гледав таа :))Тоа време омилена ми беше таа, а ова време - Декстер
  Омилен лик ДИК аф корс, не верував во Декстер дека ќе го личи, ама ете и тоа многу ме изненади. Извонреден глумец.. А серијата без разлика што е постара, единствена е во идеите :))
   
 11. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Томи најмногу ми се свиѓаше, Дик ми беше малку приглуп ама интересен, а најинтересна ми беше Сали и сите тие моменти кога откриваше дека е женско и што поседува, а и односот со дечко и полицаецот ми беше најсмешен.
  Сцена на која сега ми текнува е кога Сали имаше дечко, а он не и се јавуваше на телефон, и она отиде кај него и му ја скрши вратата :D :D
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Јаки се,многу ги обожавам!!! :D :$
   
 13. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  1.447
  Малку ми недостигаше да отворам тема :D

  Туку, почнав да ја гледам за овојпат како што треба де е гледањето, без сецкања.

  Првата сезона ја изгледав во една вечер. И бидејќи ретко се наоѓаат вакви серии, оставам останатите сезони да ги гледам кога навистина ќе ми треба такво освежување меѓу сите овие серии што почнаа да ги емитуваат кои се далеку понеквалитетни од оваа =)

  Meѓу сите сцени кои се одлични, оваа ја издвојувам како ultimate favorite од првата сезона иако има и многу други :D

  Дали е свесен дека може да влезе во Гинисова за брзо зборење? :rofl:

  https://www.youtube.com/watch?v=mccFsim-RRQ

  :rock: