Трето тромесечие од бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од chache87, 19 септември 2014.

 1. Imperatorka5

  Imperatorka5 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Fala tii ❤❤❤
   
  На lovely12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dana31

  Dana31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Жива и здрава да биде! Честитки од срце❤️
   
  На mare92 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ivona S

  Ivona S Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Болки во кичмата и цел грб се нормални во бременоста.Мене уназад месец дена ме боли кичмата кога стојам подолго време или кога ќе се заморам повеќе.Со лесно, ќе издржиме се за бебушките
   
  На Kate Rina 93 и Maja92@ им се допаѓа ова.
 4. Стефанија12

  Стефанија12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki pochetok 8mi mesec sum od bremenosta imam zgolemen bel iscedok peckanje i cheshanje sekoj den se javuvam kaj matichniot no nikoj ne kreva po ovaa situacija ne mi se odi do tamu dali znaete da mi preporachate da zemam neshto od aptekna da koristam dodeka da se slushnam so doktorot
  Blagodaram mnogu
   
 5. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Ако е кандида Микорил, тоа е најлесна вагиналета...јас често ја користев во оваа бременост... лактогин ја фалат. За други незнам дали смееш на своја рака оти сепак си трудница
   
  На Tatijana1993 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  785
  Дали ви се десило од никаде пулсот да ви скокне на 140 и со тоа и притисокот на 140 со 80?
  Што би можело да биде? Од памет ме извади.А иначе ми е низок 100/65
   
 7. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Од стрес, физичка активност, ако јадеш солено...
   
 8. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  785
  Можда стрес,другово не е сигурно
   
  На lovely12 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Добро утро на сите :)

  Дали ви се случува еден ден да го чувствувате многу активно бебето, а друг ден да е многу помирно, или треба секој ден да бидат еднакво јаки движењата?
   
  На bibiiii, emekreme и Bebac им се допаѓа ова.
 10. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.894
  Допаѓања:
  19.183
  Пол:
  Женски
  Јас така го осеќам, не е секој ден преактивно. Понекогаш ноќе е немирен и преку ден послабо, а понекогаш обратно.
   
  На Филотеа и Bebac им се допаѓа ова.
 11. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  1.042
  Пол:
  Женски
  Да. Некогаш е многу активно бебето, а некогаш е помирен. Вчера и денес некако слабо клоца. Дури и испаничив. Прееска зедов и го галев мешето, му зборував и почна да клоца. :inlove: Еве сега ми го растури мешево. :inlove::hug::l:
   
  На Chuchanov, eta, Филотеа и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Добро, значи нема место за паника :) Така е и кај мене.
   
  На 0ли и Bebac им се допаѓа ова.
 13. emekreme

  emekreme Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  198
  35та недела од денес, пубичната коска ме искина едвај станувам, нормално ли е?
   
 14. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  4.845
  Пол:
  Женски
  Да, и очекувај секој ден да те боли посебно кога ќе стануваш.
   
  На emekreme му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  Женски во која недела се земаа брисеви?
   
 16. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  1.042
  Пол:
  Женски
  Во 35 г.н.
   
  На Kate Rina 93 и Maja92@ им се допаѓа ова.
 17. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Мене во 34та ми рекоа да одам
   
  На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  380
  Ако си јадела малку повеќе, може од тоа да ти е така. Мене ми се случува кога ќе претерам со јадење или ако јадам нешто појако зачинето, со запршка итн.
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ladybug D

  Ladybug D Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Здраво. Од утре почнувам 40 недела а денес некако многу ниско го осеќам бебето како со главчето да ме притиска и кога се движам осеќам како да ме влече надолу. Дали е ова некој знак за породување, некогаш кога се движи осеќам тапа болка на цервиксот? Прво бебе ми е па не знам какви болки да очекувам :worried:
   
 20. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  984
  Пол:
  Женски
  Моето бебе е многу активно 31+3 сум, многу ме боли грбот и што и да правам ептен брзо се заморувам