1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тридневна диета со компири и јогурт (5кг за 3 дена)

Дискусија во 'Диети' започната од IamSexyAndIKnowIt, 30 ноември 2013.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  2.646
  Пол:
  Женски
  Звучи толку примамливо. (за мене е ова невозможно) Но сепак од утре почнувам, ќе пробам и ќе ви пишам резултати.


  http://stipka.com.mk/food-drink/dieti/12739-dieta-so-kompir :sweat:

  *компирите, а посебно јогуртот.. омилени ми се :inlove: и + многу вода и вежбање планирам. Позз :*
   
 2. marinka11

  marinka11 Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  33
  ке пробам и јас овие денови па к епишам резултати сепак се работи само за5 дена не е многу така да вреди да се проба
   
 3. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  2.646
  Пол:
  Женски

  Се работи за 3 дена. А за 5кг. Јас почнав вчера ама сношти алкохол пиев. Така да од понеделник до среда ќе е.
   
 4. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  571
  Добро, за 3 дена ќе ослабнете 5 кг, а после тоа за 2 дена ќе вратите 6.
  Не е мое сега да се мешам, ако сакате држете ја, ама после со сигурност да ни кажете како сте поминале на инфузии.
  Џабе и да ја почнам, кога трае само 3 дена а потоа експресно брзо ќе ги вратам изгубените килограми. На организмот му се потребни протеини, скроб, јагленохидрати, витамини, масти и сл. а со диетава ќе внесувате само скроб, што и логично ќе завршите на инфузии.
  Пробајте ако сакате, па пишете, дај Боже да не сум во право ;)
   
  На buba4e89 и Iv.girl55 им се допаѓа ова.
 5. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Нема врска, јас кога слабеев не јадев ништо (по некое залче за преживување да кажеме), што знам дека воопшто не е здраво, ама кога јас не завршив на инфузии, дефинитивно нема да завршат од што јаделе само компир и јогурт, ТРИ ДЕНА и тоа. :shake: ;)
   
  На BayernKa, Oscar Lady и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
  Од утре почнувам да ја држам :)
  Примамливо звуче,5кг за 3 дена :D
   
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  10.647
  Да,може ќе се изгубат 5 килограми,ама понатаму се надоместува со јадење на брза храна и на организмот му доаѓа како бомба,па тие изгубени 5 килограми,може да се дуплираат на +10.
  Плус оваа диета на организмот не му обезбедува ништо,освен скроб. :!:
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.070
  Допаѓања:
  80.764
  Пол:
  Женски
  Ако има резултат пиши :D
   
 9. dushiche

  dushiche Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  264
  оваа не помага сигурно, мислам и да помогне за недела дена се ќе се врати а можеби и некое кило плус.
  Најдобро јадете си се што ви душа сака ама во намалени количини, пијте многу вода, јадете помалку благо и леб и се ќе биде во ред.
   
  На andreina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  820
  И јас денес ја прочитав диетава, звучи интересно, ајде пробајте и пишете дали вреди краткорочно барем за до НГ :lol:
   
 11. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  2.646
  Пол:
  Женски


  Знаеме дека е најдобро така де ;) Ама сакам на брз начин сега пред нг. да симнам барем 3-4 кг. 60 сум а сакам да бидам 56 барем. А иначе денес кога се мерив имав минус едно кило, бидејки вчера и некни ја држев ова диета, т.е некни ништо не јадев.. :)
   
 12. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  2.646
  Пол:
  Женски

  какви инфузии ЛОЛ! Јас сум била без јадење цела недела, па ништо ;) не целосно ептен, апнував по 1 нешто ситно, јаболко или др обошје. Компирот има протеини и јагленихидрати и колку толку даваат сила енергија и заситеност. :!:
   
 13. dence

  dence Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Јас ќе почнам од од утре (денес) да ја држам диетава,и знам дека после тоа можат да ми се вратат килограмите,и затоа после диетата планирам да јадам по малку и тоа само за појадок и ручек..што мислите вака ќе успеам?
   
 14. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  2.646
  Пол:
  Женски

  Кога ќе ти заврши диетата и кога ќе почнеш да јадеш по малку, нормално, почни да вежбаш по малце, и кардио некое по лесно. Ќе успееш.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dence

  dence Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Благодарам на советот :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 16. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  488
  Вагата е бројка измислена од физичарите за да кажат од што си составена,а огледалото е вистински показател за тоа дали ти си здрав или не.
  Килограмите не треба да ги гледаш,можеш и со иста килажа да бидеш секси,а можеш и со помалку килажа да изгледаш никако.
  Диетите не се одговор и решение за тоа и трудот да го постигнеш тоа што го сакаш е за 1 година не за 3 дена.
  Жал ми е но мускулите за споредвба со мастите во тежина зафаќаат помалку а тежат исто и можеш да исгледаш 10 пати поубаво.
   
  На Ctete и bubuce им се допаѓа ова.
 17. andrea1357

  andrea1357 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Има ли некоја од вас која ја држеше диетава и ослабна 5кг за 3те дена?
   
 18. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Со оваа диета ќе ја изгубите само вишокот вода, 2-3 кила и после за ден/два нормално јадење одма се ќе вратите :) Затоа што всушност не сте ги ослабеле тие кила, штом толку брзо се враќаат.
  И да ослабете со вакви диети привремено, што дека вагата ќе покажува идеална бројка кога огледалото ќе покажува млитаво и опуштено тело?
  Фрлете се одма на балансирана исхрана и повеќе вежбање, и бидете трпеливи... Не се лажете со кратки диети што нудат брзи резултати оти таквите резултати уште побрзо ги снемува па следи уште поголемо разочарување...
   
  На AquaBlue и StefChef им се допаѓа ова.
 19. lolidiet

  lolidiet Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Има ли резултати? Некој? Било кој? :D Црно кафе зарем не смее во диетава?
   
 20. ivona29

  ivona29 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  јас мислев добро ќе ми оди зашто сакам варени компири ама коа ја почнав ми беше мнг гадно од компирите и ја држев 2дена и пиев само јогурт.ослабев 3кила а вратив само едно и тоа ја држев пред можда 2м.и освен глад не ми били ни лошо ни ништо зависи од организмот