Трилече

Дискусија во 'Рецепти' започната од irena.1, 14 ноември 2012.

 1. tranquila

  tranquila Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  73
  @CuteSugar Јас би ти препорачала и во Шарлота да го пробаш.
   
  На angrypepper му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  149
  Во сите поголеми маркети, јас од Тинекс го купувам го има во тетрапак пакување од 340мл толку е и дозата по рецептот па цело го ставам милрам се вика вака изгледа [​IMG]
   
  На ♡BuBaLe♡ и azelea им се допаѓа ова.
 3. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.243
  Ако немам кондензирано може ли да заврши работа млеко во прав? Една жена што прави ми кажа дека става трајно млеко, хопла и млеко во прав.. Па мислев на тоа да не се мисли, ама ете имало посебно кондензирано. :)
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Јас од КАМ купувам млеко со 7,3 масленост
   
 5. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Женски
  Имам видено рецепти каде што пишува млеко во прав, би завршило работа и тоа. Мислам дека со кондензирано би било повкусно, ради мрсночата.
   
  На mynameislove му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mariangel

  Mariangel Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  45.820
  Пол:
  Женски
  Pred da isturite mlekoto vo pandishpanot, go sechete pandishpanot? :)
   
 7. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.168
  Допаѓања:
  124.364
  Пол:
  Женски
  Jas da
  I posle go pominuvam pak so noz niz istite zaseci :)
  Podobro ke go vpie spored mene
   
  На Mariangel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Женски
  Јас со вилушка го дупчам само и неам проблем со впивање
   
 9. ZAHRA

  ZAHRA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2016
  Пораки:
  893
  Допаѓања:
  12.476
  Пол:
  Женски
  Најубаво трилече има во KORABI Чаирчанка:inlove:
   
 10. Mariangel

  Mariangel Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  45.820
  Пол:
  Женски
 11. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.661
  Допаѓања:
  1.008
  Пол:
  Женски
  Де хелп женчиња :D значи не ми е јасноо.. ова млекото, хоплата и млекото во прав се заедно меша и да речам така ,,живо,, не варени (значи апсолутно ништо не му се прај) само се потопува тестото Такааа? :D
   
 12. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Женски
  да да..јас го ваѓам колачот од тавата и 1/3 од млекото го турам внатре па го враќам колачот и останатиот дел со кутлача го потуривам врз колачот чекам неколку саати да се впие млекото и премачкувам со карамел
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mariangel

  Mariangel Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  45.820
  Пол:
  Женски
  Ja ne vadam testo od tava, ja secham tortata i poleka polivam. :D inaku da, samo izmati so mikser ili matalka tolku. :)
   
 14. kara1

  kara1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  jas samo gi isturam edno po dr vo golem sad i samo so lazica promesuvam i tolku ne treba da se mati so mikser i potoa pola se stava vo tavata za pecenje pa testoto odozgora pa se poliva so ostanatiot del od mlekoto i se ostava dva casa vo frizider
   
 15. kara1

  kara1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  jas samo gi isturam edno po dr vo golem sad i samo so lazica promesuvam i tolku ne treba da se mati so mikser i potoa pola se stava vo tavata za pecenje pa testoto odozgora pa se poliva so ostanatiot del od mlekoto i se ostava dva casa vo frizider
   
 16. Bibi 88

  Bibi 88 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  IMG_20170111_182555.jpg Дали може да го користам ова за трилечето? Му реков на маж ми млеко за кафе да зеде, му го дале ова?
   
 17. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.661
  Допаѓања:
  1.008
  Пол:
  Женски
  Јас незнам што се дешава со моето трилече... Веке по втор пат го фрлам... се убаво матам белки со шекер накнадно додавам жолчки, птоа брашно и пециво и печам...и се убаво ке се накрене и на крај ништо како да некој го сшпелснал и вадам, мине време и ко живо...ништо 3 мили метри кора... појма неам шо се дешава
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.155
  Допаѓања:
  124.010
  Пол:
  Женски
  Колку време го печиш? Мислам подолго дека треба, барем 40 минути. Не сум правела, ама ако е подебела кората треба подолго печење, на пониска температура.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.189
  Допаѓања:
  42.623
  Да не го печеш на многу висока температура? Пробај на пониска и подолго...
   
  На Mariangel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.661
  Допаѓања:
  1.008
  Пол:
  Женски
  Prvo 10 min na 200 stepeni potoa namaluvam 180 stepeni us 20 min. nezz so e rab. :/