1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тринаесет Часа (Дион Мајер)

Дискусија во 'Книги' започната од Vikica.cuci, 21 ноември 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.286
  Пол:
  Женски
  Барав тема за книгава, но ненајдов.
  Книгава ја чиват летово, и знам ја прочитав за еден ден иако е 300+ страници, неможев да се одделам од неа. Превозбудлива, предобра. Прекрасни описи има во неа, едноставно се соживував со главните личности, посебно со Рејчел Андерсон. Дефинитивно една од најдобрите криминалистички романи.
  Кој од вас ја има читано книгава, и каков впечаток ви има оставено, дали ви се допадна???
  [​IMG]
  Кратка содржина:
  Се работи за искусниот полицаец Бени Грисел, кој работи и живее во главниот град на ЈАР(Јужно-Африканската Република), и му е еден вид на ментор на тамошните млади полицајци. Едно утро тој се соочува со убиство на млада американка кое тој мора да го реши. Тука започнува главниот заплет во романот. Во меѓувреме се случува и друго убиство на познат менаџер. Бени мора да се справи и со двата случаи, како ќе се снајди?? Исто така во меѓувреме и млада американка-Рејчел Андерсон е во бегство, и таа е другарка на претходно убиената американка....
  Толку од мене другото сами дознајте го ;)
   
 2. grdoto.pajce

  grdoto.pajce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  последниот пат во библиотеката ја разгледував книгата но сепак зедов друга,значи друг пат кога ке ја најдам ја земам
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  Пред една недела ја завршив книгава! Многу ми се свиѓаше :) Преубава е! СИТЕ ШТО ЈА НЕМААТ ПРОЧИТАНО НЕКА ЈА ПРОЧИТААТ :)