1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тристан + Изолда (Tristan + Isolde) [2006]

Дискусија во 'Филмови' започната од Cvetetto, 1 август 2014.

  1. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Значи во фимов се зборува за љубовта на Тристан и Изолда.Мене искрено не ми се убав толку,колку што ми е убава книгата.Поинаку се си имав замислено и сега :worried: .Доколку ја немате проитано книгата,ќе ви биде интересен,ама вака :wasntme: .Скрос е разлен од книгата :^)
    Actors: James Franco, Sophia Myles, Rufus Sewell, David O'Hara, Mark Strong, Henry Cavill, Bronagh Gallagher, Ronan Vibert, Lucy Russell, JB Blanc, Graham Mullins, Leo Gregory, Dexter Fletcher, Richard Dillane, Hans Martin Stier
    Company: Twentieth Century Fox Film Corporation, Scott Free Productions, ApolloProMedia GmbH & Co. 1. Filmproduktion KG (I) | Country: USA, UK, Germany, Czech Republic | Language: English
    Director: Kevin Reynolds | Release: 13 January 2006 (USA) | Official: Twentieth Century Fox [United States]
    Mpaa: Rated PG-13 for intense battle sequences and some sexuality
    Genre: Drama, Romance
    Го имате ли гледано,ви се допаднал?Ајде да слушнам коментари од вас :)
    http://www.filmovizija.com/movie/trista ... 3f63.html#
     
  2. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Тристан + Изолда(Tristan + Isolde )-2006

    Ја имам читано книгата, ама филмот го немам гледано. Сега баш ме заинтересира и искрено би го изгледла филмот, ако не за друго чисто од љубопитност затоа што книгата ми беше многу интересна.
     
  3. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Сум го гледала и прекрасен е!! :inlove:
    И мене исто многу ми се допадна книгата и ми се допадна повеќе од филмот (како и секогаш), но да бидеме реални и филмот е предобар! Актерите се прекрасно изберени, Jamеs Franco е бонбона :lol: :inlove: :inlove:
     
  4. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Филмот ми се допадна а има и цртан и тој го имам гледано :)
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Епска драма за љубовта.
    Според мене одличен е за гледање во друштво со партнерот. Постои можност девојката да се расплаче на крајот.
    Јас мислам дека прво ја читав книгата или ја знаев само приказната не ми текнува, ама и филмот е добар.
     
  6. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    1.990
    Прекрасна приказна и преубав филм, еден од моите омилени.. Актерската екипа е за пофалба особено Џејмс Франко, кој не го гледал обавезно да го гледа. (y)

    [​IMG]
     
  7. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Добар е филмот, ама повеќе ми се допадна лектирата. Легендата за Тристан и Изолда ми е една од најубавите приказни и најтажни љубови и е многу потценета според мене.