Тристан + Изолда (Tristan + Isolde) [2006]

Дискусија во 'Филмови' започната од Cvetetto, 1 август 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Значи во фимов се зборува за љубовта на Тристан и Изолда.Мене искрено не ми се убав толку,колку што ми е убава книгата.Поинаку се си имав замислено и сега :worried: .Доколку ја немате проитано книгата,ќе ви биде интересен,ама вака :wasntme: .Скрос е разлен од книгата :^)
  Actors: James Franco, Sophia Myles, Rufus Sewell, David O'Hara, Mark Strong, Henry Cavill, Bronagh Gallagher, Ronan Vibert, Lucy Russell, JB Blanc, Graham Mullins, Leo Gregory, Dexter Fletcher, Richard Dillane, Hans Martin Stier
  Company: Twentieth Century Fox Film Corporation, Scott Free Productions, ApolloProMedia GmbH & Co. 1. Filmproduktion KG (I) | Country: USA, UK, Germany, Czech Republic | Language: English
  Director: Kevin Reynolds | Release: 13 January 2006 (USA) | Official: Twentieth Century Fox [United States]
  Mpaa: Rated PG-13 for intense battle sequences and some sexuality
  Genre: Drama, Romance
  Го имате ли гледано,ви се допаднал?Ајде да слушнам коментари од вас :)
  http://www.filmovizija.com/movie/trista ... 3f63.html#
   
 2. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Тристан + Изолда(Tristan + Isolde )-2006

  Ја имам читано книгата, ама филмот го немам гледано. Сега баш ме заинтересира и искрено би го изгледла филмот, ако не за друго чисто од љубопитност затоа што книгата ми беше многу интересна.
   
 3. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Сум го гледала и прекрасен е!! :inlove:
  И мене исто многу ми се допадна книгата и ми се допадна повеќе од филмот (како и секогаш), но да бидеме реални и филмот е предобар! Актерите се прекрасно изберени, Jamеs Franco е бонбона :lol: :inlove: :inlove:
   
 4. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Филмот ми се допадна а има и цртан и тој го имам гледано :)
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.038
  Епска драма за љубовта.
  Според мене одличен е за гледање во друштво со партнерот. Постои можност девојката да се расплаче на крајот.
  Јас мислам дека прво ја читав книгата или ја знаев само приказната не ми текнува, ама и филмот е добар.
   
 6. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  1.755
  Прекрасна приказна и преубав филм, еден од моите омилени.. Актерската екипа е за пофалба особено Џејмс Франко, кој не го гледал обавезно да го гледа. (y)

  [​IMG]