1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Триумф на љубовта (Triumfo del amor) [Tв Пинк]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maca99, 22 февруари 2011.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Од вчера на местото на Diablo.Интересен ми се чини
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  И јас почнав да ја гледам, мислам дека и порано имаше ваква серија само со други глумци. Сега за сега ми се допаѓа како се одвива дејството, а главните ликови во серијалот се прекрасни.
   
 3. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Почнав и јас да ја гледам оваа серија.Уште на почетокот ми се виде интересна па за понатаму ке видеме.Инаку глумците се сите кој од кој по убав.
   
 4. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Серијава е римејк на Право на Љубов
  Актерите навистина се преубави, ама некако Викторија Руфо никако неможам да ја ставам на исто ниво со Елена Рохо, која ја играше Лусијана во оригиналот.
  Од колку часот игра серијава и на кој пинк е?

  Јас малку ја загледав на нет, истересна ми се гледа, таман ке можам да правам компарации со оригиналот :inlove:
   
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Пинк Плус од 17 часот :)
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Би требало и на Пинк 15 - македонската Пинк да почне серијава наскоро.
  Ќе ја видам само заради Вилијам Леви.
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Mајте перони и леви пак се пар а??? :lol: него ја пинк не фаќам, дали знаете дали ќе ја има на пинк 15??? :$
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  еве овде ги има до 88 епизода :D

  по 30мин траат значи кратени се, плус јас скокам некои делови и сум до 8 епизода! интересна е серијава
  http://www.darkiller.com/2010/10/ver-lo ... -amor.html
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Ludoto19, не знам дали некој фаќа Пинк Плус, а сите фаќаме Пинк 15.
  Би требало да почне на Пинк 15.
   
 10. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Леле Вилијам Леви ме излудува ! :lol: :inlove:
   
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ај бе нека почне и на Пинк 15 па не е фер.. :( :D
  А иначе читав за серијава на една страна за Маите и интересна ми се чинит :)
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па на линков глеј ја да видиш што и како :D интересна е искрено, и има убави глумци и глумици :D
  и пак Mаите и вилијамче се пар, не знам зашто ама мене ми се убав пар и сакам да ги гледам заедно :D
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.701
  Допаѓања:
  121.977
  Ајде и јас навивам да почне и се надевам че почне.јас ја загледав на пинк плус во мојот град кога бев онаа недела,ама сега сум ск,и имам само пинк 15 :( афилмот вреди да се гледа ако не друго да си плакнеме очи со вилијам и маите :inlove: :lol:
   
 14. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Опааа значи Вилијам и Маите повторно заедно ќе глумат :clap:
  Се очекува наскоро да започне на Пинк 15 (македонскиот Пинк) па ако ми се допадне серијава ќе ја гледам.
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Kога се очекува?

  Јас мислам дека за две недели може да почне, откако ќе заврши Двор.
   
 16. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  1.559
  би можеле ли да ми пратите линк од серијта право на љубов
   
 17. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Многу ми се слатки двајцата..срциња се..баш си одговааат :)
   
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.701
  Допаѓања:
  121.977
  При крај е веќе,ајдееее на пинк 15 ја гледа некој?Иначе супер е,и точно дека е римејк на право на љубов
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сепак последните двајца се фантазија :x
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  после клон серијава иде на сител!
  можеби е убава, ама маите и вилијам неможам да ги поднесам заедно :puke:
  Levyerrez forever :inlove:
   
 20. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  ТРИУМФ НА ЉУБОВТА!! :)

  убава е серијава а посебно со ВИЛИЈАМ ЛЕВИ :) еднаш ја имам гледано ама незнам на кој јазик беше преводот сигурно на албански.. а сеа кај ја даваат на сител или на сител 3 пошо прочитав дека ја даваат наместо Диабло.. ако знае некој ќе може да ми каже би сакала да ја глеам :D