1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Триумф на љубовта (Triumfo del amor) [Tв Пинк]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maca99, 22 февруари 2011.

  1. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Дали уште ја има серијава?
     
  2. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484
    мислам дека ја даваат на сител 3 во 9 часот наутро...
     
  3. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Се дава на Сител 3 и тоа од понеделник до петок во 19 часот.
    Реприза има следниот ден во 10 и 15 сабајле и пркеу викендот.
     
  4. Lozanoska

    Lozanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    133
    Преубав пар се мах и мариа :)
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Maite Perroni - мојата омилена мексиканска глумица, во секоја серија што глуми ја гледам. Ептен ми се убав пар со William Levy :inlove:. Инаку серијава пак ја даваат од понеделник до петок од 19 до 19: 45 реприза, а во 19:45 почнува новата епизода.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  6. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Марија и Макс преубав пар се..
    Ја обожаваам серијата.. ^^ Само многу се караат :| и многу сплетки и неможат да бидат заедно тоа ми е најужасно се внесов во сријата дури.. :$ :lol:
     
  7. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Абе ај од досадна подосадна станува серијава се не можат да бидат заедно бла бла бла..

    Така да не планирам да го гледам веќе само мозоков да си го тупам со глупости.

    На почетокот серијава интересна беше но сега овие двајца одвратни ми станаа, љубов моја многу те сакам ама не можеме да бидеме заедно. Глупости !

    Уф се распишав јас малку овде :D
     
  8. Hurrem-Aleksandra

    Hurrem-Aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    413
    Од што е глупа серијата почна да потсеќа на индиските |(
    најглупав прост и најомразен лик ми е тада: Марија Десампарада :puke:
    Најзакон лик од сите таму е: Дона Бернарда де Итурбиде само она е таа што ја прави серијата интересна, и го дава тоа што останатите ликови не можат. Јас сум за Бернарда до крај и у добру и у злу :rock:
     
  9. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Серијава не е лоша,ја гледав и ми се допадна,за разлика од други што сум ги гледала.Оваа ми остави најголем впечаток.Морам да признаам дека улогата на Maite Perroni(Марија Десампарада)овде и е катастрофа.Сум ја гледала во други серии и супер е,одлично глуми и сето тоа,ама овдее не и одговара улогата.Овде ја сакам само Бернарда :) Викторија е отепана к***а смена илјада мажи.Прво попот,после оној што сакаше да ја силова,па Освалдо,па докторот,демек златна кокошка е па сите трчаат по неа. :@
     
    На Hurrem-Aleksandra му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hurrem-Aleksandra

    Hurrem-Aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    413
    Леле и докторот ли сега почна по Вики да трча :^) не ја гледам серијата туку ако фатам случајно и тоа есклучиво само ради Бернарда сакам да ја видам серијата иначе да ги гледам тие патетики како се лигават: Те амо Марија десампарада ту ерес ељ амор де ми вида, Џо тамбјен те амо Макс перо но подемос сер хунтос :puke: а и тој фотографот како ми иде по живци кога и тој и се лигави и ја нарекува “тернура“ (демек душичка она нежна) :puke: иначе стварно ќе ми биде жал ако и Докторот иде по Викторија :worried: Многу супер лик е таму а и многу го почитувам како актер Цезар Евора - еден од најдобрите мексикански актери и еден од моите омилени. Цар е нема што... Го бива и за злобен и за добар да глуми исто како актерката што ја игра улогата на Бернарда де Итурбиде ;)
     
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    ^
    Ако ништо друго подобри се во глума од турските ;)

    Инаку

    Викторија ке си остане со Ериберто,Фернанда со Круз и ке си имаат бебенце а Алонсо мислам дека ке умре.Химена ке се врати во болница и на денот на свадбата ке се обиде да ги напапдне Макс и Марија :)
     
  12. eminil

    eminil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    130
    ќе и прости ли Марија на Викторија? :D
    иначе Бернарда ми е закон ... али жал ми е понекогаш за Хуан Пабло и Фаусто што го насамари за Томаса.... :/
     
  13. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Aко не и прости,како ќе има среќен крај? :D
    Нормално дека ќе и прости, такви се шпанските...
    До душа турските поинтересни беа тогаш кога почнаа бидејќи не завршуваа со среќен крај туку трагично,ама сега и тие се досадни...
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ја гледав серијава. Ја даваа на Сител 3. Интересна ми беше. Римејк на серијата Право на љубов (El Privilegio de Amar). Мило ми е што Марија и прости на Викторија.
     
  15. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Сите серии со Мајте се преубави, иначе на Мајте, ако не се лажам, прва серија и беше „Млади бунтовници“ шпанската, не онаа другата со Миа, Мануел, Пабло и Марица сите што ја знаеме.. :D
     
  16. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    интересна серија ја гледав на еден странски канал :) преубава и како многу со лилјам сто ми се добри :)
     
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја гледав сријата на сител 3 минатото лето многу ми се допаѓаше сериите и сакам пак да даваат шпански серии,а не турски!
     
  18. luvS2

    luvS2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    42
    Серијава ја гледав уште некаде 2010 на Hrt и многу ми се допадна. Посебно ја гледав поради глумецот и дефинитивно многу повеќе ги сакам мексиканскиве серии од турскиве.