1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трицикли и точачиња

Дискусија во 'Дете' започната од RainBow, 7 април 2017.

  1. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.385
    Допаѓања:
    34.200
    Пол:
    Женски
    Локо кроко, Џамбо, Крш...
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Најде ли тротинет и каде и колку пари се :)
     
  3. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Одговорово со задоцнување, но ДА најдов во КРШ 2400 ден. Одличен е.
     
    На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Јас на пластичарска отидов,и истиот тротинет што беше во ситимол 1500,таму беше 1200.
     
  5. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Некој да има купено тротинет од Локо Кроко оној со седиште што се прави?

    Ме интересира рачката за држење што е и онаа задната шипка кај што се прицврстува рачката за родителот да го вози детето, со по колку осигурачи на клик ви се, јас го отворив сега и со по еден осигурач се двете шипки, што ми е чудно, зошто има дупки и желевца за по уште еден, на видео гледав сличен и има по два клик осигурачи, не ми е јасно дали така треба или скршени се деловиве?
     
  6. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Едит: се снајдов, така требало да е. :)
     
  7. AngIv

    AngIv Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    9.040
    Во план сум да земам трицикл,може да ми кажете на што да внимавам при изборот? Тракалата, кои се подобри оние пластичните или со гуми на пумпање?
     
  8. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Оние со полна гума се најдобри. Зависи низ каков терен планираш да го возиш по улици и оние со гуми ќе ти завршат работа. Пластичните не идат во никаков предвид според мој вкус.
     
  9. Ringishpil_

    Ringishpil_ Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    4.039
    Пол:
    Женски
    @FreeMind Ме интересира мислење околу трициклот што го имате.
    Планирам да му земиме и ние за роденден и директ со авион за Мкд,таму ќе си поседам месец дена т.е цел Април,дали би го искористила,мислам колку на таа возраст би седеле во него?
    Да не си го влечкам само за џабе?,а башка куфери и количка.
     
  10. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.057
    Допаѓања:
    20.760
    Пол:
    Женски
    За месец дена немаш потреба и количка и трицикл според мене ;) јас уште во количка го возам, 15 мес. Во трикикл само 2 пати со сега.
     
  11. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Ако носиш количка немаш потреба и од трициклот. На почеток околу 11.5 месеци не беше воодушевена морам да признаам и се влечеше на една страна. Сега месец потоа седи стабилно на него рацете на рачки ги држи прав шеф. Доста работа ни брка ептен во овој период речиси секаде сме со трициклот. Количка само ако се задржуваме подолго зошто пак залади да не и студи.
    Пробавме и педалите да и ги наместиме али мала е не стига до нив за возење. Значи си пасува таман на возраста летово највеќе планираме да го искористиме. Многу е лесен и практичен што за пет секунди се пакува.
    Негативна страна е што многу е лесен и при искачување на тротоар приметив дека не е баш стабилен и може да ја превртиш кога дигаш на две тркала или на едно за симнување особено странично ако искачуваш. Ќе внимавате на тоа. Иначе купувај подобар нема.
     
  12. Ringishpil_

    Ringishpil_ Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    4.039
    Пол:
    Женски
    Маж ми вели исто,бирај,количка или точак|(
    Количката ни е ептен практична и најискористена ствар до сега, во неа и заспива кога сме надвор, неа гарант ќе ја носиме,али пусти мерак мајка да го извози на точаче во град на тоа априлско сонце,тука сонце не видов од октомври месец:doh:

    Али сепак да не стои за украс, ќе размислам,внука ми има летна количка и точаче па ќе се послужиме со нејзиното под услов она ако го вози само:!:
     
    На lackygirl и FreeMind им се допаѓа ова.
  13. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Ама ако ти кеиф покрај толку ствари и ова се држи во рака како куферче. Натовари го мажот ти еднаш се живее :D
     
    На Ringishpil_ му/ѝ се допаѓа ова.
  14. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    Како се со цени Локо Кроко во споредба со други продавници за деца?
    И ако имате искуство да ми препорачате трицикл каков да купиме за мали, сакам да му купиме,ама периодов не е за шетање,па да знам отприлика каков да порачам и од каде?
     
  15. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Не брзај со точакот. Од кога почна да оди дали две секунди седи на него. Ако мислиш дека ќе седи и ќе го возиш тешко. Ако земаш гледај да е нешто лесно за носење и лесно да се расклапа за во кола. Може и летна количка да имаш на ум како комбинација.
    Чисто како идеја ти нафрлам. Засега е така.
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AngIv

    AngIv Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    9.040
    Ние го имаме овој од Енци Менци го нарачував и сега за сега сме презадоволни. И многу лесно се собира поради тоа и се одлучивме за овој. 6300 со бесплатна достава до дома и гратис Чико омекнувач имавме.
     

    Прикачени фајлови:

    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.336
    Пол:
    Женски
    IMG_20200421_085336.png Совет еден. Од Локо Кроко точак не!
    Го платив скапо и го фрлив пред некој ден возен една сезона со триста перипетии, ќе ви сликам бар на кој мислам. Се метал направено, делот на рачката за туркање со пластика, симнував еднаш две скали со него, се откачи рачка, дете ми се тумбаше, среќа ќе кажам само две скали беа. Трауми двеста, на удолница сама се откачуваше, одвратен. Џабе пари дадени.(facepalm)
    Гума ми пукна у Охрид, среќа точкарот ми најде резервна САМО он најде (слепиот што е) друг никој. Тука пак ми пукнаа и никаде немаше, а ја у Локо Кроко да трчам по гуми на секое неам намера. И плус смо не го возиш дишат сами мн брзо. Не знам.
    Моето искуство е одвратно. Еве бар да знаете кој трицикл е, да не го зимате.
    Ќе ви заокружам и кој дел константно излага сам по кратко време употреба.


    Screenshot_20200421-085209.png
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.057
    Допаѓања:
    20.760
    Пол:
    Женски
    Ние овај го имаме, задовона сум, мн лесен е, 15кг туркам и не сеќавам ич :D се ваѓаат сите делови и се прави како точак, за поголем.
     

    Прикачени фајлови:

    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    Фала ти. Мм баш овој сакаше да го земеме.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.336
    Пол:
    Женски
    Извини мила. Не се малце пари, јас околу 4500 го платив пред 2 години некаде и премал беше, па од 2 и неколку месеци го возеше односно од минатата година (рачунај од кај мај до кај септември е возен) . Се му се расипа, и многу неквалитетен се покажа. Искрено, ептен се изнервирав... :(
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.