1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три Дејс Грејс (Three Days Grace)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од innablood, 20 јуни 2011.

 1. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  3DG е Канадски рок бенд, создаден во Норвуд, Канада во 1992 год., под името Groundswell. По распаѓањето на групата на крајот на 1997год, бендот се регрупирал истата година под сегашното име, а бендот го сочинуваат Adam Gontier - тапанар, Neil Sanderson - придружен вокал и басистот Brad Walst. Во 2003 Barry Stock беше регрутиран како гитарист на бендот. Седиште на групата е Торонто.
  По потпишувањето со Jive Record, 3DG го издаде својот трети студиски албум: Three Days Grace во 2003, One-X во 2006 и Life Starts Now во 2009.

  Дали ги слушате 3DG?
  Ви се допаѓа нивната музика?
  Според ваше мислење кој им е најквалитетен албум и најдобра песна?

  http://www.youtube.com/watch?v=lL2ZwXj1tXM

  http://www.youtube.com/watch?v=d8ekz_CSBVg
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.692
 3. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
 4. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.451
  Допаѓања:
  144.559
  Пол:
  Женски
  Бендот на мојата младост :D
  "I hate everything about you" ми беше химна на времето :lol: :)
   
  На Оленка* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.005
 6. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.950
  Допаѓања:
  41.606
  Пол:
  Женски
  Многу пати имам сретнато на јутјуб нивни песни,но не знам зошто ги одбегнував,мислам,не ми текнало да пуштам,баш пред неколку минути почнав да разгледувам кои песни ги имаат и навистина ми се допаднаа. :) Особено ми се допадна песната never too late. :)
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  157
  Pain. Првата песна која што ја слушнав од нив и после тоа си ги слушам редовно :D
   
 8. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.388
  Допаѓања:
  48.248
  Пол:
  Женски
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.419
  Допаѓања:
  64.492
  Пол:
  Женски
  Не ги слушам од самите нивни почетоци, но подоцна ми се допаднаа.