1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три Хил (One Tree Hill)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mimi123, 13 март 2011.

 1. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=EDGkkYzGkg8
  Три Хил (англиски: One Tree Hill) е американска тинејџерска, младинско возрасна телевизиска драма создадена од Марк Швон, со првата епизода емитувана на 23 септември, 2003 на The WB Television Network.[1] По нејзината трета сезона, The WB се соединува со UPN за да ја создадат The CW Television Network, и заклучно со 27 септември, 2006 мрежата е официјален емитувач на серијата во САД. На 25 февруари, 2009 The CW ја обновува серијата за седма сезона.[2] Дејството во серијата се случува во измисленото гратче Три Хил во Северна Каролина и првобитно ги следи животите на двајца полубраќа, Лукас Скот (Чед Мајкл Мари) и Нејтан Скот (Џејмс Лаферти). Нивната врска варира од бездушни непријатели до грижливи браќа, а кошаркарската драма, како и романсите на браќата со женските ликови, се исто така значајни елементи во серијата. Првите четири сезони на серијата се фокусираат на средношколските години на ликовите. Со почетокот на петтата сезона, Швон решава да прескокне четири години од времето на случување, покажувајќи ги нивните животи по факултет. Седмата сезона исто така ќе се помести една година во иднината.[3]
  Првобитно песната „I Don't Want to Be“ од Гавин ДиГро е поврзана со отворачката шпица, свирејќи во позадината. Темата е отфрлена од отворчката шпица во петтата сезона и оттогаш шпицата е составена само од насловот испишан на црна позадина. Ентериерните сцени на серијата се снимаат во студијата EUE/Screen Gems во Вилмингтон, Северна Каролина, а екстериерните во и околу Вилмингтон.
  Серијата има порсечни рејтинзи, каде втората сезона има највисок рејтинг, достигнувајќи 4.3 милиони гледачи неделно[4] и има добиено неколку награди Избор на тинејџерите. Тековно, пет сезони од Три Хил се достапни на DVD во регионите 1, 2 и 4, со шесттата најавена за издавање во 2009. На 12 мај, 2009, беше потврдено дека Чед Мајкл Мари и Хилари Бартон нема да се вратат во седмата сезона, иако нивните ликови се едни од поглавните протагонисти низ серијата.
  Извор: Википедиа[5]
  Прекрасна серија!!!!! Кој се согласува со мене ;)
   
  На solnishko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  ЈАС! Едвај чекам да искочи новата епизода, дури за месеци нешто! Со години ја гледам!
   
 3. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  исто и јас се сложувам.ја загледав заради глумецот но серијата е прекрасна,супер глупат,тематиката е одлична.просто ја обожавам.браво што ти текна да напраиш група за оваа серија.
   
 4. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  И јас заради глумецот зошто го обожаваммммм ама и серијата е топ стварно :)
   
 5. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Зошто серијава е толку не популарна кај нас? добро освен што трае веќе предолго, ама мислам дека е една од поубавите серии а јас гледам многу :) најубав пар ми се Нејтан и Хејли а и синчето Џејми е ептен слатко и глуми ко големо да е. Се израдував со последнава епизода кога Брук дозна дека е трудна, греота толку време беше убедена дека нема да може да има деца а и неможеа да посвојат дете... и да убав ми е Џулиан сопругот на Брук :)
   
 6. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Многу убава серија ја обожавам :)
   
 7. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Јас за жал завршив со гледање на серијава. Имаше 8 сезони и вчера ја изгледав последната епизода. Дефинитивно една од поубавите серии што сум ги гледала.
   
 8. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Сепак ќе има и 9та сезона од серијава , ќе почне во Јануари 2012... кој знае што ново би прикажале :?:
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  ^ Секогаш се наоѓа.

  Мене не ми е нешто посебно интересна.
  Започнав да ја гледам не поради глумецот, туку поради насловот.
  Името ми асоцираше на The Hills, на што сум најголем фан во Македонија мислам. Ги имам сите сезони гледано по 5-6 пати, првата дури и повеќе од 10. (Неколку месеци не можев да го преболам раскинувањето на Џејсон и Лорен и поради тоа ја гледав тие месеци само таа сезона)
   
 10. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Многу ми е интересна серијава :)
  Ги обожавам сите, а посебно Џејми и Лукас. :$ :inlove: :D
   
 11. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  2.918
  Ау, една од поубавите американски серии :)

  Првично почнав ради Chad Michael Murray да ја гледам, али одлична серија е.
   
 12. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  ТРИ ХИЛ!! :D

  најпрекрасна серија беше би сакала пак да ја даваат сакам сите сезони да и ги гледам пошо некои и ги немам гледано.. најубав е Лукас :D
   
 13. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  Вчера излезе 2рата епизода од последната сезона!
   
 14. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Излезе и трета епизода :)) Ајде тие што ја гледате кажете што мислите
  кој ќе биде под белиот чаршав? кој умира во оваа сезона. Хејли ја дадоа кога го виде телото колку многу плачеше...Јас не мислам дека е Нејтан...Сега последнава епизода ме збуни, ама не мислам ни дека бебето на Брук е...Или Ден (ама па зошто Хејли толку да плачи) или од сестра и мажот и/дечкото ...а мож и некој спореден. сепак мислам овој вториов ќе умре, нешто лошо му се случува со здравјето.
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.221
  Допаѓања:
  7.167
  Пол:
  Женски
  Каде ја гледате серијава?
   
 16. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  на интернет, преку торенти (јас )
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  еј добра е оваа штета што сител3 не ја пренесува веке хахахахаха
   
 18. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Ми велат убава дека била серијата ама незнам каде да ја гледам
   
 19. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  На Filmovizija.com gi ima sezonite со српски превод :)
   
 20. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Ја два месеци ја изгледав целава серија.
  Најпрво ми се чинеше по малку досадна, ама постепено станува многу интересна и заразувачка.
  Штета само што Пејтон и Лукас си отидоа порано од сериите. :)
   
  На solnishko му/ѝ се допаѓа ова.