1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три метри над небото (Федерико Моча)

Дискусија во 'Книги' започната од Angel-Adriana, 23 декември 2012.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Знам дека во категоријата филмови има тема за филмот, АМА ОВА Е ЗА КНИГАТА!
  Ако мислите дека е непотребна-канта ;)

  Јас книгава ја прочитав три пати и бев буквално ваква ;( ;( ;(
  Многу ми е зал за Палина, Поло и Степ, а за Баби-ЈОК!
  Баби е ѓуб*е од човек, многу ме нервира иста е како мајка и!!

  А какво мислење имате вио во врска со книгава? :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  Во книгата секогаш е поубаво опишано отколку на филм..
  Инаку ми се допаѓа стилот на кој е напишана.
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Прекрасна е!
  Сега ја дочитав и премногу се воодушевив од книгава.
  Крајот не ми беше онака како што си го замислував т.е да се венчаат Баби и Степ.
  За Палина ми беше многу грев,ептен патеше по Поло,исто и Степ.Е тоа ти се вика пријателство.
  А Баби на крајот почнав да ја мразам :D
  :devil:
  Ме остави без здив книгава.
  Сакам да прашам да не има продолженија случајно :?:
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TweetyxP

  TweetyxP Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  28
  Дали има продолжение..? мислам втор дел (те посакувам,tengo ganas de ti) ? :?:
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Има продолжение од книгата. :) Веќе одамна е излегнато
   
 6. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Продолжението е уште од јуни излезено! :)
   
 7. pasarora

  pasarora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  Ја имам прочитено книгата и многу ми се допадна. Многу е поубаво објаснето во книгата отколку во филмот. :)
   
 8. TweetyxP

  TweetyxP Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  28
  Во која книжарница ја има книгата..? :)
   
 9. orchid28

  orchid28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Јас ја купив од Матица ...мислам дека беше околу 350 ден ..... иначе книгата е навистина прекрасна и вреди да се прочита зашто малку кој не го гледал филмот па интересно е подобро да се запознаат ликовите преку книгата .....
   
 10. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  12.211
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека книгата е поубава од филмот и дека поубаво е објаснето. Преубава книга која ми остави силен впечаток, а и филмот е многу убав.:)
   
 11. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.493
  Пол:
  Женски
  Ја прочитав и навистина е прекрасна!
  Го имам гледано и филмот, се разбира шпанскиот со Марио Касас, ама повеќе ми се допадна книгата зошто некако на подолго е опишано и има некои случки мали, што ги нема фо филмот.
  Во филмот има и некој други филмувани работи кои во книгата се малку поразлични.
   
  На Agawa и elka.timova им се допаѓа ова.
 12. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Да се вика ТЕ ПОСАКУВАМ
   
 13. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Книгата ме воодушеви далеку повеќе од филмот :)
   
 14. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Прекрасна е книгата, ја прочитав во еден здив :inlove:
  За вториот дел:
  Се разочарав од вториот дел на книгата.. Иако Џин(крајно антипатична) беше позитивен лик, ја мразев исто како што ја мразев мајка му во првиот дел.. Мислам дека Степ во Џин гледаше само копија од Баби.. Па книгава беше направена за Баби и Степ како што се сеќавам :fubar: барем можел да ги спои на крајот, во последната глава.. мислам дека никој немаше да жали за Џин. Барем јас не ја жалев ]:)
   
  На only44you и Petunia-Queen им се допаѓа ова.
 15. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Ги прочитав двете книги и можам да кажам дека првиот дел многу ми се допаѓа, ама дека вториот воопшто НЕ! :wasntme: И филмовите ги гледав и ништо посебни не ми беа. Инаку Џин многу ме нервираше. Одвратна... :puke: :fubar:
   
  На only44you и nati44 им се допаѓа ова.
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.453
  Допаѓања:
  17.327
  Пол:
  Женски
  Јас ја прочитав книгата пред неколку недели , и отанав без текст . Многу ми се допадна , но малку ме и разочара . Вториот дел не сум го прочитала , всушност не ни знаев дека има втор дел , но наскоро ќе го прочитам . :)
   
 17. saraaaa12

  saraaaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  dali e ima vo bibliotekite vo pp..?
   
 18. ada123

  ada123 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  kade mozam da ja najdam knigava
   
 19. ada123

  ada123 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  дали филмот 3 метри над небото исто така се вика и книгата за да ја побарам на саемот
   
 20. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  1.184
  Пол:
  Женски
  Ако ја сакаш на италијански можам да ти ја пратам покасно малце