1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три метри над небото (A tres metros sobre el cielo) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од SunFlower94, 29 јуни 2011.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.317
    Допаѓања:
    101.507
    Пол:
    Женски
    Може :D Иако јас мислакм дека втор дел ќе ја убие убавината на првиот. Не му треба втор дел на филмот.
     
    На SunFlower94 и SuperGirl2010 им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Точно, виделе дека стана популарен филмот па ај да му дадеме пепелашка крај, нема да им чини тоа...грешка ќе им биде...

    Инаку морам да забележам, мн лош превод seis mil euros го преведуваат како 6 милиони евра, а mil е илјада на шпански. И баш ко не обрнав внимание и си читав само преводов викам од кај им се милиончиња толку на баби и на аче а нели и 2та се некоја погорна средна класа.
     
  3. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Svi koji vole Tri metra iznad neba se pitaju sigurno zasto Babi kučka-.-
    Evo zasto:
    Ko je pročitao Želim te..nastavak Tri metra iznad neba videce da je Babi postala ista kao majka i na koji način je Aćetu pokvarila vezu sa jednom divnom devojkom!!!-.-

    од една страница на фб БАБИ КУЧКА :lol:


    Значи ке се вика Филмот Te Quero и тогаш аче ке си има нова девојка а баби ке му ја растури врската :(
    Но небидете нестрпливи ке се случи тоа за 1 година а до тогаш гледајте друг филм :D
     
  4. lolita97

    lolita97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    37
    Баш сега го гледам на почетокот е убав ама ме плашите со ова ‘‘Има тажен крај ‘‘ хаха нема да го догледам :D
     
  5. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Во вториот дел тој се враќа од Лондон и ќе се запознае со една девојка Џин, и ќе биде со нејзе, ама тогаш ќе се сретне со Баби и ќе одат на плажата ќе имаат секс. И навраќање оваа му кажува дека за 3 месеци се мажи и така останува..пак има тажен крај и вториот дел..
     
    На Bieber-Fever и Lady-Love им се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Ова ви го постирам во случај да не сте го виделе, стои веднаш под насловот од темата и треба да се почитува.
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Ме заентересираа филмовв,, мн сакамм филмови со оваа тематика... Веднаш ке го симнувамм!!!! Па ке кажувам импресиии откако ке го гледам!!!
     
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Лее само што го изгледав, се наежив човече, арно шо не го чекав мм, се разцмидзрев ко кишна година. :D Инаку да, ја мразам Баби глупачата
    каков дечко испушти за оној коњ, баш како што и рече на почеток на филмот, испадна исто г**но како мајка и
    А инаку омилени ликови дефинитивно ми се Катина и Алекс, братот од Аче. Колку добра душа имаат и двајцата, колку широко срце...не знам, а за
    Pollo не очекував ваков крај, колку го мразев на почеток на филм, ама после ептен ми падна жал.

    И таа мајка и од Баби кокошката ептен ме изнервира значи.
    Кога ќе размислам подобро, супер шо напраи вака глупачава Баби, баш на тој свет таа и припаѓа, би било лицемерно поинаку да се испонашаше, ама за Катина и “пиленцево“ :lol: ептен ми е жал, колку добар пар беа, колку си се засакаа ;( . И оваа Бабиво значи мораше баш во истата куќа бе да се се**а со комшијата, стока безобзирна.

    Уште еден доказ дека не секогаш родителите знаат што е најдобро за нас.
     
  9. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Го изгледав продолжетокот на инталијански што е и сметам дека шпанците ќе го направат далеку поубав и со повеќе емоции. Овој кога го гледаш некако не допира толку од тебе, колку ради реда е. Многу набрзина се случува се. Само настани со настани се врзуваат, воопшто немаат пазено на деталите. Но за разлика од другите јас не се согласувам дека и вториот дел има тажна приказна.

    Значи врската на H и Dzin нема да им ја растури Babi. Тој по негова волја ќе отиде со неа на плажа, и потоа самиот ќе и признае на Dzin дека ја изневерил и оваа многу јасно ќе сака да прекинат.
    Но на крај ќе си се смират, така да и H и Babi иако на различни одвоени патишта ќе си ја најдат среќата,секој за себе. Таа ќе се мажи, а тој ќе започне врска со друга прекрасна девојка која ја сака. :)

    Многу реален филм.
     
    На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.317
    Допаѓања:
    101.507
    Пол:
    Женски

    Според мене испадна дека Баби и не го сакаше толку Аче колку он неа, тој и беше неа нешто возбудвило, надвор од нејзниот совршен свет и начин да и пркоси на мајка и која секогаш сакала да ја држи под контрола. Ама не рачунаше дека Аче до толку ќе ја засака. И затоа избега.

    Се молам на господ Америва да не направат некоја глупа верзија со Јустин Бибибер и Селена Гомез во главните улоги. Дефинитивно ке го уништат романот.
     
    На selly.gomez и femina101 им се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    :D могуче... инаку на момент и јас помислив баш тоа дека
    тој беше играчка во нејзините раце, влезница во моменталниот свет на возбуда од кој секогаш се враќаш во топлата постела наместена од мама. Ама факт, мајка и е најмногу крива, ја уништи. Инаку Баби мене како личност многу ме нервира, баш според мене Катина е личност која можеш полесно да ја засакаш, некој ќе рече површна е, ама не е така, мене барем ептен ми остави впечаток.
     
  12. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    http://www.youtube.com/watch?v=ccIVrKRF-cA


    многу ми е интересно видеото кога објаснува за градите на баби :D :D
    а и како да се чуствува виновен на тоа што и рекол во филмот :)
     
    На Bieber-Fever му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми даде линк за симнување на филмов, ама не онлајн да го гледам, за симнување.Цел Гугл го пребарав и нема бе :devil:
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.317
    Допаѓања:
    101.507
    Пол:
    Женски
    Теси она имаше шанса да го врати, и тоа во моментот кога се видоа на дождот, она во кола со комшијата а она кај телефонската говорница. Инаку сега го изгледав вториот дел на италијански. Прекрасно ќе заврши, и мноооогу ми е поубав италијанскиот глумец од шпанецов.
     
  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    http://www.torrentreactor.net/torrents/ ... 9-2010-avi
    оди на download via.torrent
     
    На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Дали некој знае да ми каже како се вика другарот на Hache во вистинскиот живот? Pollo мислам се викаше??

    Се утепав барајќи на интернет и неможам да најдам. :tmi:


    Покрај се еве да ве почастам сите кои сте зависни од филмот со една слика мејд бај ми. :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • photo.jpg
      photo.jpg
      Големина на фајлот:
      95,7 KB
      Прегледи:
      189
    На selly.gomez, easyyyyy, LivingGlam и 5 други им се допаѓа ова.
  17. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Прекрасен филм баш сега го гледав се скапав плачење но не сакам филмови со тажен крај ме нервираа :@
    а иначе Баби испадна на крај многу глупава си ја уништи сета среќа заради мајка е , а Катина многу подобро ми изгира и многу пофер излезе на крај
    а глумецо што го глумеше Аче беше прекрасен преубав :*
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    А што требаше? Да остане со него и да ја малтретира? Каква иднина ќе имаше со него? Ќе му пукне филмот и ќе се растепа одма. Мислам дека и на неа и беше доста кога и плесна шамар.
     
    На easyyyyy и Ema.Sk им се допаѓа ова.
  19. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    незнам но од моја гледна точка Бади многу претеруваше не му даде шанса да се смени а ако му дадеше сигурно ќе се сменеше ама ајде тоа е филм не може се да излезе по наше :D
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Aбе ние како публика сакаме среќен крај. Ама целиот филм беше реален и да завршеше со тоа што он ќе се променеше и ќе си живееја хепили евр афтер целиот филм ќе го изгубеше значењето што сега го има. Едноставно луѓето не се менуваат така лесно, некои и никогаш не се менуваат :)
     
    На easyyyyy, LivingGlam и Fantazy им се допаѓа ова.