1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три метри над небото (A tres metros sobre el cielo) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од SunFlower94, 29 јуни 2011.

  1. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Абе тоа е сурова реалност ;( А и во право си дека луѓето тешко се менуваат а некои и нема ни да се сменат само тоа е :( јас да бев на местото на Бади немаше да постапам онака само секој со различен карактер а и сепак филмчево е прекрасно ;)
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Гледајте го вториот дел од филмот, јес да е италијански ама се ќе ви се разјасни. И за Баби и за Аче ( стеф во италијанската верзија).
     
  3. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    а можи да ми дадеш линк за онлине гледање?
     
  4. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622

    Јас пак не ви препорачувам да го гледате. Не бидете толку љубопитни како мене, го изгледав продолжетокот на италјански и се разочарав некако. Прикажено е само низа од настани, воопшто немаат пазено на деталите. Приказната е прекрасна но тие го немаат добро изведено тоа. Не ми се допаѓа ни глумата.

    Подобро почекајте си ја шпанската верзија, дефинитивно ќе ја направат подобра исто како што направија и со првиот дел. Онака само ќе си го уништите уживањето, како што направив јас. |(
     
    На JuLleE и SunFlower94 им се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Е тука имаш право, ама ме збуни делот кога
    беа заедно со Густаво и таа како не му даде да го допре местото каде имаше истетовирано Х
    Еех имаше шанса ама мислам дека и се смачи од такви работи, едноставно сфати дека не може да поднесе живот со непредвидливи моменти, абе и Шпанците знаат да го направат поемотивен моментот одошто вистински има емоции.

    А баш сакам да го гледам и италијанскиот втор дел има линк или на јутјуб да го барам?
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Го има на Замунда има и превод на нет ама за онлајн не знам. Инаку се вика Ho voglio di te.
     
  7. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Има и втор дел ? :o

    Ајде ве секогаш ме разчаруваат продолженијава |(
    Инаку филмот го гледав многу е убав , успеа да ме задржи 2 саати иако беше на шпански :D . Направив исклучок :wasntme: . Инаку критика за глумицата главниот лик можеле да најдат поубава |( као убавецот и ѕверката се :D
     
  8. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Се извинувам!!
    Не знаев дека пости ваква тема па затоа и јас отворив :$ :$ но таму веднаш клуч!!
    Филмот многу ми се допадна.За Аче веќе да не правиме муабет :inlove: :inlove: ,а и Баби не ми беше многу грда.Феноменална приказна.Филм на кој имам најмногу плачено.Плачев од делот со мајката на Аче.И сега очекувам втор дел да излезе па уште малку да поплачам :P :$
    и јас мислам дека Баби не требаше да замине со комшијата бидејќи Аче навистина многу ја сакаше.за неа направи се, дури и ја купи ќуката што ја посакувала уште од детството.
     
  9. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Јас го гледав пред некоја вечер но италијанската верзија и мн ми се допадна и 2цата се мнооогу убави за разлика од шпанската верзија нели според вашите коментари глумицата не била баш најубава.А дали ги гледам некој и 2те верзиии па да направи споредба? ако е поубава шпанската и неа ке ја гледам :D
     
  10. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Го немам гледано,но приметив дека многу се збори за него и сакам да го гледам.
    Да не знаете дали го има по видеотекиве? :)
     
  11. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Зошто да го земаш кога може да го гледаш и онлајн ? ;) Со превод и се то
     
  12. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Па ич не ми текна на тоа. :D
    Може да те замолам линк да ми дадеш? Не можам да најдам на предходниве страници. :?:
     
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Го немам гледано, а само гледам нешто на фб, само нешто го фалат и тука. Да ви кажам право ќе си го симнам уште вечерва, и онака имам вишок гига. :angel:
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Го спуштив, уште да најдам време за да го гледам.
    Читам, многу го фалите. Па ајде да го видам и тоа чудо!
    Коментари, подоцна, се разбира :hai:
     
  15. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    На eutixismena и sugar им се допаѓа ова.
  16. ubav4e

    ubav4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    многу е добар!викаат дека оргиналот бил многу поубав и има и втор дел ,само на италијански!ке го гледам:)
     
  17. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски

    го пуштив тука да го гледам ама на 17 мин закочи ...има ли некоја др страна кај шо можам да го гледам исто со превод и без да ми прекине ? сакам вечерва да го изгледам ај ако знае некоја феминка др страна нека ми пише фала однапред
     
  18. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Имав слушнато за италијанската филмувана верзија (мислам дека ја има и книга), но за шпанскава ми кажа дечкото - си изрази желба да го гледаме заедно и верувам дека тоа некогаш ќе го направиме (Едвај чекам! :$ :inlove: ). Според тоа тој што ми го кажа и позитивните коментари кои ги читав, со сигурност ќе ми се допадне (сакам јас филмови од тој калибар :lol: ).

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    пробај да го гледаш на јутјуб еве го првото делче
    http://www.youtube.com/watch?v=mTWS-WB7snM
    другите делчиња излегуваат од десно,но 11 делче не излегува.
    па затоа еве ти го и тоа
    http://www.youtube.com/watch?v=qgnX4-6c8Jg
    се надевам дека тука ќе успееш да го изгледаш и нема да ти закочи!!
    позз :*
     
    На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Го изгледав вчера, ме заинтересиравте овде на форумот, плус сакав да го гледам бидејќи е европска продукција.
    Ми се допадна и мене, ми го задржа вниманието и ме трогнаа некои сцени.
    Единствено сцената на крајот кога се сеќава дека се знаат од деца на плажата беше ту чизи фор мај тејст. :D
    Можело и без тоа. :P
    Да не беше крајот таков каков што е, односно да останеа заедно, ова ќе беше само уште еден просечен романтичен филм, а вака отскокнува од низата холивудски лимонатки.
    И не сфаќам што грдо најдовте во актерката бе луѓе. :^)
    Тоа што не исполнува стандарди на холивудска пластична убавица? :^)
    Баш е преубава, и се нервирам многу што сега се цени само убавина која е наметната и нереална.
    Девојкава има преубава насмевка, длабок поглед, а носот и’ дава карактеристичност и уникатност.
    Актерот е... ^_^
    И неверојатна хемија има помеѓу двајцата, на љубовните сцени просто потскокнува срцето. :lol:
     
    На Elena69221, Lady-Love, Asterion и 2 други им се допаѓа ова.