1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три метри над небото (A tres metros sobre el cielo) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од SunFlower94, 29 јуни 2011.

  1. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Апсолутно има хемија меѓу актерите,и глумицата баш ми одговара за улогава..некоја раскошна лепотица нема да одговара,баш ја погодиле според мене,онака да делува кревко,наивно,нежно наспроти Марио Касас..прекрасна приказна не знам по кој пат веќе кажувам! ;)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  2. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Иако си плачам на филмови, овој не ме расплака,
    али остава импресии после гледањето секако.
    Сите сакаме да завршеше со хепи енд, али тоа е, уште од почеток беа ептен различни, оваа многу мирна, послушна, а овој најголем насилник во градот. До толку агресија во некој да има, не знам, на секои 5 минути мислам се тепаше типов. Па и шамарот не му требаше, ја претера. Ма да, и типкава ја претера со коментарот, и нејзе тоа не и требаше. Сами си се закопаа што се вика.
    Се на се, доста интересен филм, многу реален, а реалноста е сурова секогаш :)
     
  3. cherry.blossom

    cherry.blossom Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    19
    Преубав филм кој ме остави без зборови а особено главниот глумец Aче :lol: :inlove:.Романтичен филм кој е доста реален и поразличен од американските лимонатки и кој ќе ви го задржи вниманието. После овој филм ги заборавив и А walk to remember и Notebooк и некои други романтики макар што и не сум некој голем љубител на такви филмови но овој навистина ме изненади и заслужено стана дел од моите изгледани филмови кои колку и да ги гледам нема да ми здосадат :) .
    Немаше happy end ама тоа е она што најмногу го издвојува од другите филмови и го прави прекрасен и ви остава огромен впечаток и ќе ве натера да го гледате и втор пат. :)
     
  4. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    Ми се бендиса многуу !! и Аче и Баби.. не да плачев липаф..Ама многу сакав да се смират, требаше да му се врати таја не беше тој крив.. Освен шо му закачи една чиста |( .. ;( ;( ;(
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Не бе, што беше он крив и мене не ми е јасно. Таја, таја е крива за се...
     
    На Ema.Sk и Gioia им се допаѓа ова.
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Можда е и до мене, ама ја на крај малце ја замрзев типката. |(
    Иначе баш ваква бев на крајот
    [​IMG][​IMG]
    И многу ми беше жал за тој што умре, а многу ми беше смешен во моментот кога го предаваа Папито, кога и се закануваше на крајот, ако не го чува добро. :tmi:
    Искрено јас на почетокот мислев дека ќе ги раздели мајката на Биби, ама не беше така. :x
    Оваа Биби на крај ствратно излезе глупичка. :^)
    Ииии да, филмот е преубав. :inlove:

    Тоа да, ама па и оваа одма почна да се кара, не е крив он, што овој умре. Искрено и ја би ја удрила. :$
     
    На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    мене едно не ми беше јасно на балот кога комшито се бутна во баби и кога аче го удри таа му кажа ние се кладивме но за што ???
     
  8. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Мислам дека за да не биде многу насилен, така некако. Мислам дека и вети тогаш кога излегоа од судот, кога требаше да лаже..
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    Да де, само освен тоа ...... мн мала работа беше, да, требаше да трча пак со него и нозете да му ги мие :!: |(
     
  10. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Со ваков крај има простор за второ продолжение ;)
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не е фер- како можеше да биде таква, сфаќам лош беше, ама толку строго да го казни, тој чека на дожд а она лагано си заминува со комшијата :x .
    Па и мајка и злоба една, ќе ја казни кармата, ќе види таа- ах колку ме нервираат такви родители.
    Се надевам дека ќе има втор дел. да бидат заедно а не да плачам и јас со него на дождот ( до таму бев воздржана)

    Инаку типот е... :x :inlove: мојот нов маж од соништата- девојки ви го оставам Џош Хартнет ;) , не знам што е тоа што толку ме пали кај лошите момци.
    И девојката не беше лоша бре, кога ве читав мислев којзнае каква е- мене ми беше пренежна, иако ме изнервира :devil: .

    И друго нешто што ми пречеше беше рекламата за Кока Кола- ај издржав еднаш, два пати кога беа на брегот, ама кога го видов билбордот |( .

    Се` на се` ми се допадна филмот, ама сакав уште, малку ми беа 2 саати.

    Едит- и се извинувам што текстот во спојлерот е така неповрзан, ама постот ми е пишан веднаш после гледањето на филмот и ова се моите првични импресии :) .
     
    На eutixismena, baguf4e, JuLleE и 4 други им се допаѓа ова.
  12. La.n.a

    La.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Филмов дефинитивно никогаш нема да го заборавам.

    Го изгледав вчера, но и покрај тоа што бев свесна и предупредена дека нема баш нешто хепи енд, се изнаплакав и отеков во очите како жаба.

    Пред се` ми е многу реален, глумците совршено одговараат на улогите, девојката е премногу нежна, а момакот (смајлинакоештомутечатлиги) има баш став на лошо момче, потребно за филмов.

    Катина ми е премногу мила, баш ми беше жал за случката со Пиле. Баби постапи доста лошо во врска со нејзе, го прекина другарството и ја остави кога највеќе и беше потребна. Потоа, пребрзо започна да излегува со овој новиов, а мајка и толку многу па го форсираше него што во неколку наврати добивав желба да и влезам во монитор и да и ја скршам питбуловската фаца. :devil: Сцена која највеќе ме трогна мислам дека беше онаа кога Аче ја виде со новиот како се возака во кола, потоа кога седеше надвор на дождот и плачеше. Мислам дека неговата болка ја почувствував и јас. :x

    Сума сумарум, прекрасен филм, со душа го чекам вториот дел. :)
     
    На Irreplaceable.xD му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Филмов како што спомнав во една тема, ке спомнам и во оваа. Овој филм беше последниот филм кој го иам гледано сега брзо значи, и подобар не сум нашла!
    Број еден ми е во топ листата ! Значи незаменлив. Толку убаво осмислен и направен, навистина се чудам како толку добро!
    Вреди да се гледа за сите што не го гледале!
    Не очекував дека така ке заврши, но затоа си се изнаплакав :$ :lol:
     
  14. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
  15. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    http://www.youtube.com/watch?v=EM6K8sXs67k

    Значи вториот дел ке се дешава, демек по 2 години од ко се разделија.. одвај чекам.. е и овај ако нема Happy End, на кавга ке му одам жими се. -.- :)

    и уште еднаш да кажам, се разочарав од Баби.. :(





    Колку пати и да пробаш никогаш нема да го имаш истото чуство.Никогаш нема да се чуствуваш 3 метри над небото.
     
    На Irreplaceable.xD му/ѝ се допаѓа ова.
  16. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Јас прв пат го гледав заедно со една другарка која ми го препорача филмот и кога заврши филмот само велев и оти сега така му направи? толку ме изнервира бабии што ми идеше да и го искривам носот(ама сега нагоре)
    а за кока-кола...сигурно им е била сппонзор прво ја дадоа сестра и на баби како пие потоа баби пиеше кога беа на плажата со уго и последно на билбордот..
     
  17. AthenaAsamiya

    AthenaAsamiya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    104
    филмов е прекрасен!! :inlove: секој ден го гледам, првиот пат кога го гледав колку ли само плачев :tmi: едвај чекам да излезе и вториот дел...а пак Mарио е срцка :$ :D
     
    На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Филмов го има по ЦД-текиве или на интернет го гледате?
     
  19. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Јас од интернет го симнав, ама искрена да бидам ништо посебно не е филмов. Овде читкав ептен позитивни критики и можда очекував нешто повеќе од филмот.
     
  20. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Неса, позитивните критики се најмногу за глумецот ;) :lol:

    А филмот како филм не е лош, ама не е нешто wow, и јас очекував повеќе, ама сепак сакам втор дел :)