1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три најсреќни моменти во вашиот живот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Pubu-bubu, 30 јануари 2013.

 1. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  1.Кога се роди внук ми Марио
  2.Кога ми беше првиот сексуален однос :D :D и
  3.Кога заминав Романија ;) а на вас??? :)
   
 2. bubibubibubi

  bubibubibubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  ТРИ НАЈСРЕЌНИ МОМЕНТИ ВО ВАШИОТ ЖИВОТ

  Кога го положив испитот кој го полагав 6 пати :)
  Кога добив виза за Америка
  Кога го видов дечко ми кај мене пред врата а го очекував 3 месеци покасно :)
   
 3. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  21.939
  Пол:
  Женски
  ТРИ НАЈСРЕЌНИ МОМЕНТИ ВО ВАШИОТ ЖИВОТ

  1.Кога сум се родила.
  2.Кога се заљубив.
  3.Кога ми купија лаптоп.
   
 4. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  961
  Кога првпат отидов на одмор надвор од Македонија :D
  Кога за првпат тој ми пиша на ФБ :inlove:
  Кога се роди внука ми :inlove:
   
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  1 Кога се родив
  2 кога си фатив девојка
  3 кога се вработив
   
 6. manta123

  manta123 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  10
  кога се заљубив, кога отидов на одмор, кога завршив одлично.
   
 7. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  .. :lol: ..кога станав за прв пат мајка на син....
  . :lol: ..кога станав мајка по втор пат,син...
  . :) ..кога се вработив за странска фирма :party: ....
   
 8. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  2.159
  1. Кога се роди брат ми
  2. Кога дипломирав
  3. Кога започнав врска со дечко ми :inlove:
  :) :) :)
   
 9. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Кога се роди внука ми Ема,
  Кога се роди внука ми Јана,
  Кога треба да одам на некое патување сум најсреќна :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.708
  Допаѓања:
  98.502
  Пол:
  Женски
  Кога ги добив моите деца.
  Третиот се уште не е доживеан.
   
  На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  кога ги имама моите внуци до мене и сестрами и моите родители. :)
  кога сме само јас и сопругот сами двајцата :inlove:
  и секогас во оЧекување на овие моменти :D
   
 12. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.159
  Допаѓања:
  47.046
  Пол:
  Женски
  Кога се роди брат ми
  Првиот бакнеж со ханито
  Моментот кога ме побара за жена :inlove: :l:
   
  На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. manta123

  manta123 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  10
  koga me pogledna, koga mi se nasmevna, koga zavrshiv odlichno vo shkolo
   
 14. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  1.Кога почнав да си пишувам со него :lol:
  А 2 и 3 уште нема.
   
 15. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  104
  кога ме примија во медицина и кога се роди братучед ми .. др не се сеќавам
   
 16. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.261
  Пол:
  Женски
  1.Кога се смирив со моите најдобри другарки.
  2.Кога ја научив шпагата :D
  А,за третото има време :?: :$ :$
   
 17. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  21.939
  Пол:
  Женски
  1.Кога добив извинување од една личност.
  2.Кога и се извинив на една личност.
  3.Кога извршив еден разговор.

  За некое време ке пишам пак,бидејќи нели-живот е ова.
   
 18. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  40
  Koga se smuvav so nego prv pat (1vi maj 2013)
  Koga prv pat idev so nego
  Koga povtorno pochnavme da se gleame(9ti maj 2014)
  (A)
   
 19. alonegirl

  alonegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Некогаш треба и да се присетиме на вакви моменти..,ги имаме многу... :)
  1. Кога се фатив со дечко ми
  2. Кога го положив последниот испит на факултет
  2. Кога ја добив работата од соништата
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  50
  1.Кога се роди брат ми
  2.Кога дознав дека тетками е бремена
  3.Кога се запишав во средно со стипендија :D :D