1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трудна на 17 години помош

Дискусија во 'Канта' започната од Minidrop, 19 мај 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Minidrop

  Minidrop Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Затруднив (поради својата неинформираност околу начините на кои може тоа да се случи) и што е најтрагично немаше никаква пенетрација.
  Незнам што да правам , имам лош однос со семејството(кое воопштно не ни знае за мојот партнер).
  Ве молам помогнете ми цел мој живот виси на конец. Неможам со никого да зборувам за ова освен анонимно онлајн и со мојот партнер. Страшно се плашам поради осудувањето од страна на моето семејство и од пријателите. Мојот партнер ме поддржува , но ни тој незнае како да изреагира адекватно. Пробав да земам апчиња за контрацепција во аптека но ми кажаа дека ми е потребен рецепт. Дали е можно некако да стигнам до апчињата без за тоа да дознае мојот родител. моментално сум во третата недела од својата бременост, и веќе започнаа вообичаените знаци. Доколкну знаете и алтернативни методи преку кои може да ја терминирам оваа несакана бременост ве молам помогнете со истите. Ова ми е последната надеж пред да треба да ги пренесам шокантните вест на моите родители.
   
 2. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.363
  Пол:
  Женски
  Ако несакаш да дознаат оти има строги родители можат да откачат и некоја глупост да напраат у таков случај абортирај без нивно знаење малолетна си со тебе нека дојде тетка, стрина со кој имаш поблиски односи, ама ако не се до тај степен строги родителите кажи и ке те сванат ама ако е тој дечко 2 недели и ако не си сигурна во него не 99 туку 100 проценти за иднина со него, абортирај. Не судам ама требал да пазе..
   
 3. Minidrop

  Minidrop Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali mora da ima prisustvo od postaro lice koga odam vo klinikata, ili mozham sama da go resham ovoj problem. Toa mi e najbitno. Nemam apsolutno nikogo osven svojot partner. Ne e prashanje dali , jas definitivno ke abortiram , jas i mojot partner se slozhivme na toa.
   
 4. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.363
  Пол:
  Женски
  Ако пунеш за кратко 18 можеш и сама мислам дека на малолетни не им е дозволено сами да се.
   
 5. Minidrop

  Minidrop Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  za zhal noemvri :/
   
 6. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Женски
  Не знам колку е распространето во Македонија, можеби јас не сум упатена доволно но ретко кој абортирал на тој начин. Во секој случај треба консултација со гинеколог за било каква одлука околу бременоста. И да се одлучиш за абортус со таблети, мора да одиш на контроли кај гинеколог бидејќи може да има компликации и некомплетна бременост
  Напиши медикаментозен абортус, можеш да прочиташ повеќе околу тоа.

  Колку години има партнерот што не е информиран околу ова?
   
 7. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.672
  Допаѓања:
  20.366
  Пол:
  Женски
  3та недела? Направи тест и беше позитивен?
  Колку ти касни?
  Оди прво на гинеколог, тој ќе те упати.
   
  На Minidrop му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Minidrop

  Minidrop Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ima 17 godini , i dvajcata voopshto ne znaevme vo shto vleguvame.
  Dali za da odam na ginekolog moram da bidam so staratel (prethodno nikogash ne sum bila) .
  PS. linkot ne raboti
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Е како може да си трудна ако немало пенетрација?
   
  На buba4e89, 1209, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Minidrop

  Minidrop Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  I nie mislevme deka ne e mozhno i zaradi taa greshna informacija ni se sluchi cela ovaa golgota.
   
 11. Minidrop

  Minidrop Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Mi kasni 6 dena spored aplikacija za kalkuliranje na ciklusi.
   
 12. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Женски
  Или е трол или стварно нема појма што значи зборот... а после претпоследното и последното мислење дефинитивно ми изгледа на трол :rofl:
   
  На buba4e89, 1209, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Уште не сфаќам како е можно. Нели е логички е да пенетрира и сврши во тебе за да затруднеш.

  @flawless_ уште кога прочитав сфатив дека е трол. (facepalm)
   
  На cresa-jagoda, LadyC, LadyLollypop и 2 други им се допаѓа ова.
 14. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  5.787
  Начинот на пишување не ми изгледа на некој што е 17години, изгледаш како многу повозрасно и со размислувањето за да направиш ваква грешка
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, LadyC и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  2.030
  Пол:
  Женски
  Прво.. апчиња за контрацепција се земаат цело време не за абортус.
  Второ не си бремена трета недела туку повеќе.
  Друго ако го разбираш зборот пенетрација разбираш и како неговите пливачи стигнале во твојата матка, ваљда знаеш што е матка..
  Објасни ни ако сакаш како остана бремена бидејќи еве ние не сваќаме..
   
  На Rada15, cresa-jagoda, LadyC и 3 други им се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Ама немало пенетрација, а она останала трудна. :wasntme:
   
  На cresa-jagoda, LadyC и Lostinparadise им се допаѓа ова.
 17. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Женски
  Не го прочитав тој дел дури не напиша ти :rofl: јас па се заангажирав дали одобриле тука што и како.....(facepalm) Време е да си легнам, не ме држат ни очи ни памет.
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Мислев да си поќутам, ама ајде.

  Јер нас неко овде зајебава? :wasntme:
   
  На cresa-jagoda, LadyC, SINOLICKA_123 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  5.787
  Очигледно:)
   
  На SINOLICKA_123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  2.030
  Пол:
  Женски
  Затоа прашувам еве маж ми 3год пенетрира во мене никако да останам трудна, па ако има некој друг начин да пробаме може ќе фати 8-|8-|
   
  На Gosh, cresa-jagoda, Mami3 и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.