1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трудна на 17 години помош

Дискусија во 'Канта' започната од Minidrop, 19 мај 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Кај членката случајот е еден во 10 милијарди :D
     
    На cresa-jagoda, raww и SummerGirl им се допаѓа ова.
  2. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Може и шамичето* не било добар памук па ме впило добро, не размисливте за тоа???
     
    На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
  3. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Најтажно од се ќе биде стварно да е трудно девојчево, од некој друг можеби.

    3262E96B-D41D-4CF5-94D0-BE04C048F87E.jpeg
     
    На Gosh, lovestoneddd, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Ај чао...одам да се избришам со марамче :party:
     
    На Gosh и Ladyy* им се допаѓа ова.
  5. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Се надевам ќе го употребиш правилно, те чекаме со убави вести :*
     
    На Ladyy* и SummerGirl им се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Од двете страни ќе се избришам :lol:
     
    На Gosh, Ladyy* и raww им се допаѓа ова.
  7. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Што е сигурно, сигурно е
     
    На Gosh, Ladyy* и SummerGirl им се допаѓа ова.
  8. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Лизни малку, за секој случај. Не знаеш од кај ќе фати.
     
    На Gosh, Ladyy*, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Тогаш никот ќе и биде
    @Лошосфатена.
    Па цел филм. Па таа знаела дека прво не се забременува така, па мислела дека не е информирана, па дознала дека е од сосем друг (Рикардо) бремена.
    Па мајка и ќе го запали шамивчето. Па после членката (Стефаниа) ќе го бара бидејќи тоа ќе е услов да роди женско дете.
    И на крај ќе го роди. После 20 години бебето ќе го најде шамивчето и ќе се скараат со мајка си (Стефаниа) зошто не и кажала дека е машко...
    И на крај Рикардо ќе отвори центар за забременување од шамивче.
     
    На buba4e89, Ladyy*, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  10. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    А Пабло, полубратот на братучедот од страна на дечкото каде е???
    Мора некој некого да уценува за богатството!
    Те ло хуро, ми амор!
     
    На smile:), Ladyy*, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Кога го прочитав насловот на темава искрено ми падна жал за девојчето...ама после ова со шамивчево замислена сум. :?:
     
    На smile:), Ladyy* и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Е кога ќе се појави Пабло, тука ќе се регистрира сегашна Мини, тогашна Лошо Сфатена.
    И ќе и ги дадеме советите.
    Тогаш Мини ќе собере храброст и ќе се соочи со Пабло. Пабло ќе дојде со Хуанито и ќе го заземат на Рикардо бизнисот со шамивчиња. Но, нема да ја знаат големата тајна. Дека за да се фани бременоста треба и гаќите да се ист материјал и дека Рикардо со баџанакот Мигел потајно имаат и фабрика за гаќи.
     
    На smile:), SummerGirl и martiiinna им се допаѓа ова.
  13. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Сапуницава попопуларна од Руби ќе биде. Светско, а наше. 8)
     
    На smile:), GirlRose и SummerGirl им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Јас забременив на 17 . За бременост , МОРА да ИМА пенетрација ( ако не ти влегол, како ќе забременш побогу ?! ) , да , може од предсемената течност да забремениш ( ретки случаи се тие , НО МОЖНО Е ) . Но , пенетрација мора да има . Не може да забремениш од предсемена течност на гаќите . Ниту од сперма на гаќите . Јас забременив бидејќи сврши во мене , а кондомот бил пукнат ! Значи , имавме однос ( пенетрација е сексуален однос ) . Јас на почетокот сакав абортус , ми беа понудени таблети ( вкупно 5 ) што , ако прифатев , чинеа 100€ на црно од гинеколог во државна болница . Требаше да ги испијам , и да добијам спонтан абортус . Секако , после тоа ќе требаше да одам на контрола ( не прашав колку време би траеле контролите ) . Јас , реков ќе размислам . Кога му кажав на таткото на детето , тој сакаше да се роди неговото дете , беше и сеуште е против абортус ( освен ако е од силување ) , тој разговарал со неговите родители , и тие пружија максимална поддршка ( и тој имаше 17 во тој момент ) . Јас со мојте не разговарав на таа тема , бидејќи никогаш не сум била блиска со нив до тој степен . Тие дознаа кога тој дојде да ме запроси . Оставија јас да одлучам што сакам , иако беа многу шокирани и разочарани што јас немав доверба да им кажам лично ( тој ме запроси истиот ден кога дознав дека сум бремена ) . Јас бев во втор месец веќе , секако дека правев тест предходно , ми излезе негативен ( лажно негативен ) , немав никакви симптоми , освен поспаност и доцнење на менструалниот циклус ( ми доцнело и пред воопшто да бидам сексуално активна , затоа и не се сомневав во бременост , плус пиев апче Норлево , што служи да спречи бременост , во случај на инцидент и е хормонска бомба и не се пие повеќе од 2 апчиња годишно , односно едно на 6 месеци , а инаку поспана сум откако сум се родила ) . Јас и дечкото се венчавме , сега имаме две деца , бремена сум со трето , тој само што наполни 25 , јас во декември ќе полнам 25 . Не е се така црно . Ако навистина имаш ваква ситуација , размисли убаво пред да преземеш чекор . Сепак сте и двајцата многу млади , животот е пред вас , ама ако имате желба да го пораснете детето заедно , зошто да не .

    П . С . Членки ве молам не го исмејувате девојчето . Не знаеме каков живот има . Што ако си направи нешто ? Сега и треба пријателски совет , дури иако сме на анонимен форум , дури иако сме странци за неа . Поддршката ( барем виртуелна ) е многу важна во овој момент за неа . Знам бидејќи јас бев во слична ситуација пред 6 години , кога забременив . Јас немав со кого да разговарам , освен со дечкото и две другарки . Имајте разбирање . Ако не давате совет и поддршка , барем не и правете полошо .
     
    Последна измена: 20 мај 2020
    На poi, Dust, RainbowButterfly и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.