Трудниците зад воланот

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

 1. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Знам, затоа и сакам да го завршам ова, иако малку доцна се сетив :D сега сум 24та недела, ќе ме фати трето тромесечие додека положам
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.623
  Допаѓања:
  76.189
  Пол:
  Женски
  Ти посакувам да поминеш брзо. Иако се ретки, не е невозможно. Ќе биде се во ред. :*
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Фала! :hug: За секој случај да си прашам, после породување возможно е да се постигне? :D
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  Таман од прва ќе те пуштат :D
  Јас возам сеуште, не ми смета стомакот сега за сега :D
   
  На LadyC, cresa-jagoda и Филотеа им се допаѓа ова.
 5. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  583
  Пол:
  Женски
  Цела бременост возев. Сабајлето сама си бев на цтг, додека си дојдов дома ме фатија болки па го викав мм од работа да ме носи.
   
  На Мариаа. и LadyC им се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.344
  Допаѓања:
  70.861
  Пол:
  Женски
  Во врска со возењето, цела бременост возев , 4ти месец и 8ми месец имам пројдено над 1000км со кола до Мк и назад во Гр :) возев се до пред 1 недела пред да се породам (до 35тата недела :) )
   
  На Bella*, Мариаа. и LadyC им се допаѓа ова.
 7. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.623
  Допаѓања:
  76.189
  Пол:
  Женски
  Зависи од тебе колку ќе можеш. Јас не знаев сон што е , бев хронично ненаспана... (facepalm)
   
 8. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  5.914
  Пол:
  Женски
  Возев скоро до крај. Баш му викав на мм дека сама ќе си одам на пораѓај, ќе родам и ќе се вратам :)(за третото ова). Со другите не возев.
   
  На Мариаа. и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 9. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  19.379
  Пол:
  Женски
  Не возам, кога останав бремена прекинав. Не ми се вози по Скопјево, не сакав да се нервирам со сообраќајов. Ме вози мм кога може, одам со такси ако е подалеку, пешки ако е блиску.
   
  На Maja92@ и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 10. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  И јас возам секој ден по 60 км на работа и до дома 23+1 сум моментално до 12та недела не возев бидејки многу ми се вртеше а и генекологот ми рече дека за почеток неморам,возам и на подолги релации немам мака
   
 11. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.202
  Допаѓања:
  63.659
  Пол:
  Женски
  Исто. Во првата бременост возев до сам крај, и на работа одев до крај скоро, и секој ден ми беше стрес во сообраќајот со оглед на нашата “култура”.
  Овојпат решив да се поштедам порано, не возам уште од 7-ми месец, освен некои кратки релации чат пат. Мм ме вози најчесто, а реално и ептен тешко поднесувам вожња во кола оваа бременост уште од почеток, не знам зошто. Можеби заради мачнините.
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  3.226
  Пол:
  Женски
  Може ќе ти попуштат :lol:.

  Јас возев до влез во 9 месец, ама кратки релации само.
   
 13. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.924
  Допаѓања:
  12.889
  Пол:
  Женски
  Даа, зошто да не?
  Ќе те видат трудна, ќе речат ајде нека иде:D
  Се зезам, ако имаш нормална бременост и ок се осеќаш слободно.

  Јас возев до крај.
  Последен пат кога возев, идев на цтг бев 41 недела, огромна. Веќе не ме собираше во кола:D
   
  На Butterfly1107 и Филотеа им се допаѓа ова.
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.122
  Допаѓања:
  7.962
  Пол:
  Женски
  Јас и на пораѓај сама си се возев. Самостална жена, со пукнат водењак и маж ми на совозачко седиште си отидов во Чаир.
  Малце го имав бутнато седиштето наназад заради стомакот, ама не ми беше мачно да возам. До последен ден идев на работа со кола.
   
  На cresa-jagoda, Butterfly1107, CareTee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Milicko*

  Milicko* Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Јас цела бременост сама си се возев ама јас си сакам да возам и убаво ми беше. Е сега за пораѓај со пукнат водењак сепак на маж ми му оставив вожњата да ја обави :)
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  5.533
  Од самиот почеток возев. Мразам да малтретирам луѓе да ме земат и враќаат. Татко ми малку се буни зошто возам некогаш и Гевгелија-Штип, и обратно, ама не можам поинаку. Сега сум 24+2 и последните две недели немам возено бидејќи сум без кола. Пеш си акам низ Штип или со такси. Кога сум кај вереникот,ме замараат да не возам и тој и свекрвата. Колата ми стои пред куќата, а они запнале они да ме носат кај треба. Еднаш им се развикав и им кажав да не ме прават инвалид кога се осеќам способна и сакам да си завршам работа некоја ќе си одам со кола. Бесмислено ми е некој друг да ме носи мене на кафе, па после да ме земе и да кажувам да застанува на 100 места бидејќи мене ми треба нешто.
  Така барем се штедиме од нервози, си возам полека, си застанувам кај треба, си терам како јас сакам.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.