1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

  1. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Ке бидат нашите априлски деца така ми мириса :D а каде одиш на контрола?
     
    На Nenna97 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Што направи се намалија ли болките?
    Кај мене знае така одвреме навреме да појави тапа болка повеќе како нелагодност ама мислам дека е од тегнењето на бебето пошо на цгт не покажува болки. Оди провери си или ако многу си движела може и од тоа да ти е да си се преморила
     
    На NNA му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Nenna97

    Nenna97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    2.256
    Пол:
    Женски
    Јас се зафркавам, здравје за Велигден ќе имаме бебе, мм неможе да чека веќе, прегеска јас лежам на цтг, он ми зборува значи неможам да гледам како се мачеш, неможеш ни да се движиш ни ништо, у недела потпишувам за царски рез:rofl:
    Јас сум во Германија, матична ми е една германка:)
     
    На Lolipop23, NNA, Софија 88 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Паметно многу паметно (fingers)
    Кога ке ми текне дека се жалев што ми е бебка карлично пред некој месец и дека ке треба царски за џабе сум се нервирала да беше така до сега ке завршевме работа а вака само мачење и на крај пак ке сум царски осекам ама тоа е.
    Со лесно мајка уште малку има ке издржиме :*
     
    На NNA и Nenna97 им се допаѓа ова.
  5. NNA

    NNA Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2016
    Пораки:
    871
    Допаѓања:
    2.391
    Пол:
    Женски
    Немам ненстоп болки тоа се случува кратко, не сум се движел многу ама тоа е, сега подобро сум утре ке одиме на ехо ке видам. Поздрав
     
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Девојки смеам да јадам туна онаа на аргета,некако се изиштафив.
     
  7. eci85

    eci85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    431
    Можеш дозволено е барем еднаш неделно. А јас имам друг проблем... Само што јадам и одма одам во вц Ве молам за помош и дали е тоа нормално инаку сум 14+2:hug:
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Фала мила.А што се однесува до wc-то,редовната столица е многу важна и мислам дека немаш место за паника,нормално е.Повеќето тридници сакаат така лесно да се олеснат и да немаат запек.Поздравче:hug:
     
    На eci85, Софија 88 и NNA им се допаѓа ова.
  9. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Па да мила.Имаат гужва многу и се јавувам по неколку недели порано.Обично вторници закажувам навечер зашто немаат гужва да можат да се грижат од сабајле за пациенти за пункција и ивф .Вака навечер не чекам и супер е.
     
  10. ***Najsrekna***

    ***Najsrekna*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    641
    Пол:
    Женски
    Добро утро девојки,јас синоќа имав некои болки,ме разбудија од сон па се вртев де лево де десно но сум заспала,значи пак само лажни болки.Утрово така така,повеќе како нелагодност отколку болки.Сега да си го испијам кафето да се истуширам и одиме на цтг да видиме што ќе покаже.
    Јас имам среќа што не ме замараат постојано на телефон и да прашуваат дали сум се породила или не,освен нормално со мајка ми што се слушаме обавезно барем еднаш дневно и некои поблиски другарки со кои сум во контакт.
    Инаку денес сме 39+3,јас цело време терминот го водев по првиот преглед(25.03) иако по менструација ми е 27.03 па ајде си давам максимална фора дека ќе биде таа дата.Се надевам и не би сакала да си ја земам титулата тука која моментално ја носи @Nenna97 :P:lol: ма да гледам и @***Bony*** може да си ја поноси:lol: Ајде жени раѓајте па да правиме мекици.
    Не знам што ми стана сега на крај да сум стрвна:?: се нешто ми се пријадува,си викам ајде уште овие неколку дена да си каснам што ми душа сака после ќе мора малку да се запази поради редовна столица(мака имав после двата пораѓаи,ем болки од сечење ем потврда столица)
     
    На FreeMind, cinderella5, paleska3 и 5 други им се допаѓа ова.
  11. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Што е до мене одма би за мекици ама неќе пусти мерак да сме први па не ни се дава :rofl: болките во половината и нелагодноста кај мене беа и си заминаа видоа нема ефект и се откажаа :lol:
    едини симптом ми е здрвено меше вие што сте при крај дали осекате нешто вакво. Се здрвува во некоја чудна форма па дури и боли додека да опушти, имате нешто вакво??
     
  12. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Бони ајде бе раѓај веќе доста ееее :punch: :rofl:

    Шо ви е ова стално со здрвеново меше прашањава...па мене ми е претежно така, плус кога се тегнат обавезно имам испапчувања и здрвувања...па тоа не е само за подоцнежни недели резервирања и не глеам проблем...ај нек каже некој може е...шознам..:^)

    секој различно ќе ти каже... туна треба да се избегава има жива...а риба да, редовно јадам еднаш до двапати неделно... мене туна и др. конзервирани работи ми е шубе, ти како сакаш...сеа ептен ако си стрвна ваљда од еднаш нишо не е ..
     
    Последна измена од модератор: 23 март 2019
    На Magic13, Ive13, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Е ајде де јас сум спремна ама лепотицата не е изгледа :rofl:

    Еми мислам дека здрвувањето е многу различно и кај мене знаеше порано да ми се намести во некоја положба и да се опушти ама сега е како грч неможам да го завртам ни лево ни десно црсто е и боли барем јас претхидно не сум осетила нешто вакво :?: болката е до тој степен што ми го отежнува дишењето, дали за исто стврднување збориме незнам ама баш сакам да знам некој дали осетил нешто вакво.
     
    На NNA му/ѝ се допаѓа ова.
  14. beba@meba

    beba@meba Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2018
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Женски
    Добро утро мешиња слатки... да Ве прашам во која лабараторија не се наплаќа тестирањето на скриен шеќер... во син лаб аеродром до лани не се наплаќаше сега се наплаќа 450 ден... сеа не знам за каде да земам упат ...
     
  15. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Во Авицена тафталиџе.
     
  16. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Во Јане Сандански имаш за скриен шекер можеш таму да испиташ
     
  17. beba@meba

    beba@meba Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2018
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Женски
    Фалаа... а дали знаеш од колку до колку раб лабараторијата... и дали истиот ден ги даваат резултатите ...
     
  18. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Од 8ч работат сигурно до колку точно незнам мислам само прва смена се, мене ми кажаа тоа време да бидам таму колку порано толку подобро затоа што ке треба да седиш пред лаб 2ч и пак да те буцкаат а резултатите одма ги даваат
     
  19. ***Najsrekna***

    ***Najsrekna*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    641
    Пол:
    Женски
    Со 300 стравови одам во болница да се повтори цтгто,ниски се тоновите на бебето,зедов чоколада и кока кола по препорака на матичниот и сега да се повтори.Ве молам утешете ме некој соод слично искуство?
     
  20. beba@meba

    beba@meba Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2018
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Женски
    Фала најмногу... сега ми преостанува да земам упат за таму и од понеделник да закажам термин, да соберам храброст и да го направам тој веќе фамозен скриен шеќер.. убав ден
     
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.