1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

  1. Nina1985

    Nina1985 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    222
    Zdravo "debelki"da se prijavam i jas vo muabetive .Posle 12 godini od sinko jas sum pak so meshe ,se sum zaboravila kako da sum prv pat trudna !Ovoj pat e zenska po prasanje . Ima li megu vas so takva razlika kako jas posle 12 godini i kako se custvuvate ? Pozdravce
     
    На Ygritte, Magic13, koritsaki и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    Денес јадев гравче, а после 2-3 часа лубеница. После тоа почнав да го осеќам стомакот затегнат,особено околу папокот. Сега уште ми е така, а деновиве некако ми е пораснат. Дали е до храната,растењето или нешто друго? Во вторник имам закажано контрола:wasntme:
     
    На NNA и koritsaki им се допаѓа ова.
  3. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Имам многу жолт исцедок, некпја бактерија е во прашање или е нормално.
    Кој е тој Бошковски во полоклиника Мвр, закажав кај него за прв скрининг.
    Ќе испитам крв, и ќе одам со тие резултати кај него за прв скрининг.
    За приска никој ништо не ми спомна,да прашам на прегледот или да чекам да ми кажат. 9+4 сум
    И два дена не ме болат градите, не чувствувам ништо, претходно ми се гадеше, сега само ми се спие многу, и отворен апетит имам многу. Ама се плашам да не се случило нешто лошо па затоа не чувствувам ништо... Уплашена сум многу. Извинете на долгиот пост, ве молам за одговор.
     
  4. Septemvri

    Septemvri Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    2.322
    Допаѓања:
    7.979
    Пол:
    Женски
    Треба да направиш микробиолошки брисеви, ако нема ништо и се чисти можеш да земеш некои вагиналети со пробиотик за подигнување на природната флора. Таман си сега за првите брисеви, инку се случува во бременост зголемен исцедок.
     
    На NNA и Starlič им се допаѓа ова.
  5. beba@meba

    beba@meba Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2018
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Женски
    Зошто не си закажала кај Васо Коруноски, во истата клиника е.. само тој е подобар гинеколог.. примариус.. јас сум кај него.. и секогаш скрининзите ми ги правеше д-р Васо... за приска ќе почекаш уште 2 до 3 недели.. во 12 недела се прави.. барем мене тогаш ме пратиа на клиника...
     
    На NNA и Starlič им се допаѓа ова.
  6. Septemvri

    Septemvri Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    2.322
    Допаѓања:
    7.979
    Пол:
    Женски
    Живи и здрави да сме, моите би требало да бидат 8 години разлика, ке видиме како ке биде :)
     
    На NNA, koritsaki, KuklickaSk и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    И јас одам кај Васо, ама не е тука, нема термини, надвор од државата оди цело време, он ми е најдобар. Кога он не е тука ме гледа жена му Павлина, ок е и она, ама Васо е незаменлив... Се во детали кажува... Незнам што да правам.. Каде да одам..
     
    На NNA и beba@meba им се допаѓа ова.
  8. Presrekna

    Presrekna Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2019
    Пораки:
    2.173
    Допаѓања:
    12.911
    Пол:
    Женски
    Не си сама. Синко има 13 год. јас 7 месец бремена. Кога ќе се породам ќе има 14 и 1 месец. Прекрасно се чувствувам, а тој е пресреќен. Едвај чека да ја гушка сестричката. И јас се заборавив, затоа досадувам на форумов.
    Секое добро
     
    На Ygritte, NNA, Septemvri и 3 други им се допаѓа ова.
  9. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.184
    Допаѓања:
    23.866
    Дали некоја носи појас за трудници и дали помага? Бебето го носам многу ниско, па добив совет за појас.
     
  10. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.184
    Допаѓања:
    23.866
    И јас изгубив симптоми околу 10 недела и се е ок. Не се секирај, се намалуваат симптомите после некое време. Кај Коруноски не работи веќе др Снежана? Она е одличен доктор, ако е уште кај него барај она да те види. А можеш да бараш и упут за прв скрининг во 12 недела на клиника
     
    На NNA и Starlič им се допаѓа ова.
  11. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Работи, кога се јавив да закажам, таа таму не ми ја ни спомна Снежана, ама ќе одам кај неа.. она нема многу гужва. Не сум била никогаш на преглед кај неа. Се надевам нема да ме разочара. Дали знаеш колку се плаќа прв скрининг таму?
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски
    Добре дојде во нашето катче :inlove: и честитки. И моите две дечиња ќе бидат со поголема разлика - 8 години. Барем ќе ни помагаат , јас на тоа се надевам :lol:
    која недела си?

    @Starlič за симптомите н се грижи , кај сите е различно , јас почетокот 2-3 месец немав никаков проблем дури заборавав дека сум трудна , па сега 19 недела ми се јавија некои гадења утрински сабајлето (без повраќање) и тоа не е секој ден, среќа. Овие два дена поготово чувстувам некоја тегоба во желудник , дали бебето расте па притиска , не знам. А за исцедок , имам на моменти проѕирен , на моменти жолто-зеленкаст она како некоја трага на гаките , исто и на почетокот баш кога правев пап тест и се испадна нормално. И тука деовјките ми рекоа дека е нормално , сепак спомни му на лекарот :)
     
    На NNA, Septemvri и Starlič им се допаѓа ова.
  13. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.990
    Допаѓања:
    279.160
    Иста ситуација имав. На слепо го отвори, исчисти, среди. Без снимање.

    Имам носено поради јаки болки во крстот и половината. Ми помогна.
     
  14. Ive13

    Ive13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    1.681
    Пол:
    Женски
    Добро утро мешиња мои.Само да ве поздравам за убав ден Screenshot_2019-05-23-08-36-25.png
     
    На marchi-cool, NNA, kikin и 10 други им се допаѓа ова.
  15. Novella

    Novella Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2018
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Женски
    Мешиња од кога почнавте да добивате лажни контракции? Јас 35 сум и веќе почнаа кај мене.
     
  16. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    леле женооо... Јас да не ме буцне долу а не па секс. Се чудам досега како не пошол со друга за таа работа ама јас ич абер немам ко од болест бегам. За спиење не можам да се наместам не за секс. Баш ако е лесно изводливо кажи може ќе се наканиме да пробаме. :rofl:
     
    На Ygritte, NNA и Lepoticata им се допаѓа ова.
  17. Lepoticata

    Lepoticata Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Бидна кај нас секс, едвај, кратко ама завршивме работа :D. Еве од вчера навака почна чепот да ми паѓа, значи успешна мисија :lol:.

    Утре сум на преглед па да видиме дали се отварам или не. Инаку јас сум 39 +2. Ако и ти сакаш да се олесниш што побрзо, пробај, мислам дека функционира :D.
    За желба, ни јас ни мм немаме, кај нас тој не сака да ме чепне, ама го убедив за барем еднаш :D.
     
    На marchi-cool, flower30, Yowannty и 5 други им се допаѓа ова.
  18. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Од 34-35 се поинтензивни иначе и порано си ги имала ама не се осеќале.
    Јас ги имам еве уште малце 37-ма .Кога ќе стегне леле, леле,добро не се болни само непријатни се.
    Инаку бебево наместо да се спушта моево се качи у дијафрагма :^)
     
    На NNA, kikin, Septemvri и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Novella

    Novella Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2018
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Женски
    Значи немам место за паника. Јас си бев на Др, ама пак пуста потсвест работите. Мое изгледа се спуштат стомаков камен јак ми е денеска
     
    На Septemvri му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Ive13

    Ive13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    1.681
    Пол:
    Женски
    Добро само јас сум со ненормална бременост аманнн и денес повраќав деветти месец алоооо ќе ме умри ова дете сака да ме докрајчи додека да се породиме.ми иде уште денес да легнам на бокс и да им речам ваѓајте го готово зошто умирам не се издржува веќе ова девет месеци повраќам ;(:puke::envy::@:devil::shake:
     
    На Ygritte и flower30 им се допаѓа ова.