Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

 1. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  1.333
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja со лесно чекаме убави вести од сите мешиња ..:hug:
   
  На lejlla, Larahappy и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 2. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.905
  Допаѓања:
  39.526
  @Sofi.ja со лесно. Ајде се да биде добро, ти посакувам лесен пораѓај и чекаме убави вести:hug:
   
  На lejlla, Sofi.ja и Larahappy им се допаѓа ова.
 3. VanillaSky1

  VanillaSky1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Рупурут ќе го повлекуваат?!? Аман, што се случува со лековите? Пред некоја недела го повлекоа од продажба Раниталот... Страшно, кој знае какви лекови пиеме...
   
  На Girl-Rabbit и Vanessa9li им се допаѓа ова.
 4. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  @Sofi.ja со лесно да биде ќе чекаме да им пишиш на тетките Феминки дека си поминала собро и дека се гушкате со бебуш
   
  На Sofi.ja и Larahappy им се допаѓа ова.
 5. Vanessa9li

  Vanessa9li Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Леле извини може за Ранитидин станува збор не за Рупурут (не сум многу по лекарствата па ги замешав) Извинете за лажната узбуна. :sweat:
   
 6. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.425
  Допаѓања:
  7.303
  Чудно се осеќам немам никакви болки дека повеќето читам се жалат со болки во стомакот, па не знам јас сум супер на моменти само ми паѓа притисокот ама се навикнав веќе. Иначе друго се ми е сосем нормално фала му на Бога.
   
 7. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Фала многу женски..почнаа почести болки и една баш јака пред 25мин..
  Направија второ цтг никој ништо не кажа..си чекаме

  Едит: што да правам кога ме фаќа болка за да си олеснам, инстиктивно ми дојде да станам,со лакти се потпрев на кревет и стоев..
   
  На Sexybaby86, dunika, Dikinzi и 13 други им се допаѓа ова.
 8. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Колку сум хепи што ве читам посебно вас пред пораѓај како си се допишувате :inlove: Со лесно женчиња.. Јас веќе 18 недела, курлето си го осеќам како пливка во стомакот и тоа да ти било најубавото чувство на свет :inlove: Лека ноќ на сите
   
  На Anomis11, *malenavolena*87, Sexybaby86 и 11 други им се допаѓа ова.
 9. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  6.010
  Пол:
  Женски
  Со лесно @Sofi.ja :hug:
  Јас денес тие стврднувања ги имав повеќе. Не можев да ги избројам ама ги имаше:wasntme:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.282
  Допаѓања:
  4.033
  хај, додека се туширав ми текна на една работа, незнам дали е просто прашањето ама ај ќе прашам. Како ќе знаете дека ви пукнал водењакот за време на туширање? Дали се осеќа болка или што де осеќа?
  Јас немам никакви стбрднувања, освен кога лежам само јајник и бутови ме болат. На грб исто лежам ама осеќам тежина веќе. А бебе мислам дека ќе излезе од стомак се бутка дури до кожа.
  @Sofi.ja srekno
   
  На crazylady, lejlla и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 11. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  1.333
  Пол:
  Женски
  Мешиња почна некоја болка на средина од стомак како со нож да ме пресече.. ке ме стегне ке пушти.. непријатно мн.. шо може да биде..
  си грицкав прилично посолен сончоглед сигурно не е од тоа..
  има место за паника?
   
 12. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.623
  Не би требало да е за паника и остај тоа сончогледот :D сигурна сум дека веќе ти пројде;)
   
 13. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.905
  Допаѓања:
  39.526
  @Sofi.ja на пораѓајот со ќерка ми, ми кажа сестрата кога ќе имам појаки болки да станам да застанам пред креветот(во болница ова) да се потпрам на пластиката од креветот и да стојам во место и да се мрдам лево - десно. Не знам дали ме разбра, мене не ми помагаше ништо посебно ама ете ми рекоа сестрите била добра позиција да не боли многу
   
  На dunika, Dikinzi, Sofi.ja и 2 други им се допаѓа ова.
 14. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.623
  Ова ќе биде бурна ноќ за @Sofi.ja .... со лесно, чекаме мекици за доручек :lol:
   
  На green.eyes, bela.m, Starlič и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Во 2:45 се роди моето синче...фала за поддршката на сите,се читаме
   
  На Anomis11, Heleny, rainbowmama и 53 други им се допаѓа ова.
 16. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.905
  Допаѓања:
  39.526
  Честитки Софи:inlove: Да е живо и здраво, секогаш да ве радува. Ти побрзо да застанеш на нозе и да си се гушкате дома:hug:
   
  На lejlla и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 17. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  6.010
  Пол:
  Женски
  Нека е живо и здравоо.
  Големо да раснее. :hug::hug::hug::l::l::inlove::inlove:
   
  На lejlla и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 18. kockichka

  kockichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  2.165
  Пол:
  Женски
  Честитки мами, да си уживате заедно, да е живо и здраво синчето! :inlove::l:
   
  На lejlla и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 19. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Честитки да е живо и здраво :inlove:
   
  На Sofi.ja и lejlla им се допаѓа ова.
 20. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  10.291
  Пол:
  Женски
  Честитки!! Живо и здраво!! Брзо закрепнување!!
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.