Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

 1. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.623
  Честитки Софи, да е здраво и живо синчето :l: :hug::l:
  многу ќе ни фалиш на темава
   
  На crazylady, bela.m, flower30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. maaitka

  maaitka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Честитки мајка нека е живо и здраво големо да расте :hug: :* :hug:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.793
  @Sofi.ja честитки мамичка. Да сте здрави и живи :wasntme::l:
  Ајде и моето девојче нека се реши..:sun::hug:
   
  На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Честитки. Да е живо и здраво и брзо закрепнување.
   
  На Larahappy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  6.442
  Пол:
  Женски
  Честитки @Sofi.ja здраво и живо да ви биде бебенцето! :*
   
  На Larahappy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. green.eyes

  green.eyes Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  19.882
  Честитки @Sofi.ja , живо и здраво синчето, ти да се опоравиш побрзо :hug::f:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja ќе фалиш во темава :)
  Ама ќе те читаме и во Мајчински муабети :nod:
  Честитки уште еднаш и уживајте во гушкањето :f:
   
  На Sexybaby86, Larahappy, Sofi.ja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  67.332
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja честитки мами, да ви е здраво и живо синчето:hug: :party: :*
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  3.427
  Пол:
  Женски
  Кај мене кога испаѓаше беше скоро недела дена бел, проѕирен, а дента кога ме фанаа болките имав крв. Ама мислам дека ако е со крв дека породувањето е блиску :)
   
  На AnnaPe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ☁сон☁

  ☁сон☁ Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Честитки @Sofi.ja :)

  Добро утро од мене:) Цела вечер мака мачам со болка во долниот дел од стомакот, ама повеќе би рекла дека карлицата ме боли. И тоа многу гадна болка, која што воопшто не престанува, освен кога лежам на грб. Да седнам немам шанси. Се мислам дали да одам до болница, ама па не е на исти интервали, нема стврднување на стомак, а бебка мрда ли мрда, мислиш карате вежба...
   
  На green.eyes, bela.m, Sofi.ja и 2 други им се допаѓа ова.
 11. macence994

  macence994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2015
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Честитки ,нека е живо и здраво
  Ти посакувам брзо закрепнување и уживај сега со бебето во прегратки . :l::l::hug::inlove:
   
 12. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  1.333
  Пол:
  Женски
  Честитки да е здраво и живо синчето, само да ве радува :)
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  3.427
  Пол:
  Женски
  Честитки, да е живо и здраво, големо да расте, а на мама и посакувам по брзо закрепнување :inlove:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  58.349
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja честитки за синчето,не ви е живо и здраво:party:
  Чекаме приказна,мислам дека те нема измачено многу(fingers)

  Убав и мирен ден на останатите мешки,и оние кои се на прагот да станат,кои редовно не поддржуваат со совети и убави желби:sun:
   
  На Sexybaby86, lejlla, Larahappy и 12 други им се допаѓа ова.
 15. Autumn_

  Autumn_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  1.147
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja честитки мајка, нека е жив и здрав синко :)
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 16. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  720
  Допаѓања:
  476
  честитки нека ви е живо и здраво синчето, само убавини во животот да го пратат :)
   
 17. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.294
  Пол:
  Женски
  -Честитки, нека е здраво и живо синчето, големо да расти и многу да ве радува :inlove::inlove::inlove:
   
 18. Andonia

  Andonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2017
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Честитки добре дојде бебнце да си живо и здраво и од Бога благословено ,а мами брзо опоравување:hug:
   
 19. AnnaPe

  AnnaPe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Честитки !! :inlove: живи и здрави :hug:
   
 20. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.282
  Допаѓања:
  4.033
  @Sofi.ja честитки за синчето, живи и здрави!
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.