Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

 1. Ms allways right

  Ms allways right Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja честитки да вибе живо и здраво синчето само радостинда ви носи .
  @Miss.N машала вие над 1000 грама браво мојата бубамара 750 грама е тоа кило којзнае кога ќе дојде се си мислам многу малечка ќе се роди :)
   
  На Miss.N и Sofi.ja им се допаѓа ова.
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  4.623
  @Sofi.ja честито мајка! Октомври се празни полека, ја ќе дојдам на ред... А ко вчера да беше кога дознав дека сум трудна.

  Јас и денес сум многу анксиозна и не знам како да се смирам веќе, а се секирам дека овој стрес му влијае на бебето. :|

  Имам стврднувања на стомак се почесто, од време на време тапа болка во стомак, не можам многу да се движам зошто се заморувам, дома сама, досадно ми е... Научена сум да сум 100 на саат, да шетам, да искачам, да работам, и така цела бременост ја поминав, сега не се трпам сама себеси. Ај си викам ваљда бебе нема да чека краен термин.
  Се испожалив утрински, ама ај смеам и ја некогаш да се пожалам.
   
  На Miss.N, Girl-Rabbit, ddevojce и 12 други им се допаѓа ова.
 3. macence994

  macence994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2015
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски

  И мене мн ме нервира тоа што веќе неможам ништо да си завршам раб без да се изморам , по скалите се симнувам сум се задишала мислиш маратон сум трчала ,башка ни дење ни ноќе не спијам ,киселини ме изедоа и највеќе ми е криво коа ќе ми речат лесно ти е ти дома си (facepalm)
  Мене терминот ми е 16.10 белки и кај мене нема да чека до тогаш :lol:

  Хаха морав да си кажам што ми лежи на душава, огромна подршка сте сите :l: :hug:
   
  На Kaetana, Dikinzi, ddevojce и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.326
  И јас почнав да го осеќам од пред некој ден се почесто и уште сум во шок:drunk: како сега да сфатив дека во стомак имам живот и на секое мрдање ми се плаче.. ( малку хормоните плафон)

  Се восхитувам на сите идни МАМИ и на сите веќе остварени како МАЈКИ. Мене ова чудо во стомак ми го смени животот со првото мрдање. :l:
   
  На Lostinparadise, rainbowmama, Miss.N и 12 други им се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.502
  Пол:
  Женски
  Честитки @Sofi.ja , жив и здрав голем да расти.
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.425
  Допаѓања:
  7.303
  Cestitki da e zdravo i zivo :d::^:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nora.A

  Nora.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2018
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  979
  Пол:
  Женски
  Честитки @Sofi.ja, живо и здраво, големо да расте, да ве радува! :l:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.794
  И јас со извештај од денес цтг мирно на девојчето многу му се седи кај мама :D
  Во понеделник пак:yawn:

  Ако не се породам до термин 15 окт уште колку држат?
   
  На ddevojce, koritsaki, Sofi.ja и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  59.798
  Пол:
  Женски
  2 недели макс, под услов да имаш доволно плодова вода и постелката да не е презреана.

  @Sofi.ja честитки, нека е жив и здрав бебуш, голем да расте и да ве радува :inlove:
   
  На Sofi.ja и Larahappy им се допаѓа ова.
 10. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.472
  Честитки за новите мамиии, да си уживате со бебчињата, а тие да напредуваат. :party:
  Со среќа и со Господ напред на идните мајки. :l:

  Имам едно кратко прашање: од која недела се смета петтиот месец во бременост? Сега читам на англиски, од 17та до 20та пишува, така е?
   
 11. maticka

  maticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2014
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  198
  Како сте денес со притисок?Посебно оние со висок?Цел ден ми е околу 140со90,140со 100.Знам дека над овој не смее.Два пати лежев на патолошка.Има ли некоја ко мене.Освен лукче и терапија,што да земам?
   
 12. macence994

  macence994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2015
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  c26efe30c96bd96586c82cb84e8ffb6c.jpg
   
  На Andonia, green.eyes, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Ви благодарам на сите,да се враќа дупло со убавини.
  Јас уште не осетив што е мајка, иако породена ноќеска во 3,а префрлена на оддел кај родилки во 8ипол сабајле,бебето уште не е со мене :(
  Среќа татко му го сликна па цел ден си го гледам...
  Од една страна доаѓа персонал ме прашува каде е,од друга страна ме лажат цел ден сега ќе го донесеме(и покрај врските што ги имам).
  Смогнав сили отидов кај бебињата да прашам,барем да го видам, а ти сега си породена-не ноќеска и цел ден чекам, врти листите добар е,сега ќе го донесеме.
  Полудев:swear:
   
  На Kaetana, mal.ecka, Sesil и 16 други им се допаѓа ова.
 14. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  2.319
  Пол:
  Женски
  Нека ти е живо и здраво синчето :l: Те чекаме да пишеш впечатоци за “прва средба” :)
   
  На Larahappy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  6.442
  Пол:
  Женски
  Пред празнично на патолошка :D
  Цгт-то мирно, скратување повеќе нема, грлото омекнато и затоа ќе си лежам тука.
  Клексанот вратен од денес пак. Тоа е добар знак. Паника ми створи што ми го укинаа, значи имаше варијанта за пораѓај. Макар што никогаш не се знае ама пуста психа ете, мир ми дава таа боцка.
  Се чувствувам добро важно. Многу подобро од денот кога ме примија. Стравот е тука цело време да, ама искрено се надевам и верувам дека моиве бебенца ќе ме послушаат и ќе се стрпат уште малку барем.
  Тоа е од мене мешиња, се надевам само добри извештаи ќе поднесувам. :*
   
  На Vanessa9li, Lostinparadise, rainbowmama и 21 други им се допаѓа ова.
 16. maticka

  maticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2014
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  198
  Браво.Баш ми е мило!
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mitrovska95

  Mitrovska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  259

  Живо и здраво, да ве прави горди родители!
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.738
  Допаѓања:
  74.229
  Честитки,живо и здраво :hug::party:
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.905
  Допаѓања:
  39.525
  @Sofi.ja и мене исто ми направија. 24 часа, ако не и повеќе не ми ја донесоа. Кога прашав зошто- де антибиотик прима, де почекај. И жената што лежеше со мене ми рече да одам барем да и речам да ми дадат да ја видам. И фини беа, ме пуштија и таму ми рекоа не ми ја носеле оти многу бљуцкала па да ја пратат. Не знам точно кое беше правилно, ама после ми ја донесоа па ги "молев" малку да ја земат кога многу плачеше:D
   
  На Autumn_, ddevojce, mal.ecka и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  3.427
  Пол:
  Женски

  Душо, знам како ти е ..и мене 18 саати не ми ја донесоа,прашував доктори, сестри..една смена друга смена, они и гужва моево не го носат. За жал ја ненав таа храброст да отидам кан бебињата од страв полошо да не направам :worried: и така си седев во соба и си плачев. А когами ја донесоа..е тоа беше чувство невидено, уживајте најмногу кога ќе се видите :*
   
  На dunika, AnnaPe, Sofi.ja и 1 друга личност им се допаѓа ова.