1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

  1. stoimanovskamarija

    stoimanovskamarija Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2013
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.526
    Не да летааа, до скоро мислев колку бавно поминува дека има време за се да мислам и да средам,а сега треба да се спремам за средба:D уфф со душа чекам ама и со голем страв немам висок праг на толеранција на болка и тоа ме нервира што и да ме заболи се испаничувам и срцето одма забрзано чука, али со господ напред да издржиме за нашите сонциња:l: па да ги запознаеме твоето маже со женскава моја:D:D
     
    На ines.h, eta, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.389
    Пол:
    Женски
    Deal :* :* :*
     
    На stoimanovskamarija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Chikitaa

    Chikitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2019
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    1.058
    Пол:
    Женски
    Мојата бебушка овие два три дена е мн активна , бев да примам рогам инекција дека рх негативна сум и докторката на болница вика ај да те прегледам секако си овде да го видиме бебето ,си гледа и наеднаш вика еј ме клоцна не и се бендисав :D хаххаа и од завчера си е салам активна , инаку денес некако доле осеќав мн како удура мислев ќе излезе аххахаха ,а постелката ми била 1 см подолу од нормално што било .. не било страшно ама пак се подзамислив малку ... и така си уживам во секој удар и одвај чекам да си држам го бебенцето во раце :inlove: 28+1 сум
     
    На Broki5, Alishan30, eta и 4 други им се допаѓа ова.
  4. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Леле стварно, јас не верував дека е можно тоа толку да боли. Јас пак со пукнат водењак, вагинални прегледи не знам колку , и пак само 2 прста макс се отворив и мораше царски. А најболно ми беше кога виде докторот дека не се отворам, бебе почна да заспива и тој му ја чешкаше главата демек тоа било некоја техника да го размрда...Аух, пукнав на тоа креветот, мислам дека почнав и да се дерам, мн болно нешто....
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Spring15

    Spring15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2020
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
    Te molam moze Li iskustvo tvoe od doktor Mladen jas sum kaj nego celo vreme i poragaj planiram kaj nego. Pa bash me interesira za poragaj kako pomina inaku e super doktor bar do Sega. Blagodaram
     
  6. macufce

    macufce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2016
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    396
    Пол:
    Женски
    И сеа сакате да кажете дека вагиналниот преглед , брцањеро раце е поболен од самиот чин пораѓај? :?:
     
    На Izzy_0504 и Dana31 им се допаѓа ова.
  7. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.389
    Пол:
    Женски
    Сакаш реален муабет?
    Се боли. И царски и природно (брцање кај кој како ) и се минува ептен брзо , уствари го гледаш твојот бебуш и у секунда БУКВАЛНО се забораваш!
    Не си прави паники беспотребно, и онака те чекаме кај и да е со убави новости деновиве. :inlove:
     
    На flower30, simonka93, Maja92@ и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Bebac

    Bebac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    850
    Допаѓања:
    2.015
    Пол:
    Женски
    Денес 38 г.н. :inlove: Ми остана уште да ја спакувам торбата за во болница и некои ситни работи во собата од бебето. Ех летна времето мешиња. :*
     
    На simonka93, Maja92@, Mantub и 21 други им се допаѓа ова.
  9. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.389
    Пол:
    Женски
    Една недела сме разлика јас и ти. :inlove:
    Ајде ќе не биде. А бебушкиве уште малце, после во 8ми и 9ти нема да можат толку оти ќе растат и ќе нема простор... :D
     
    На Maja92@, stoimanovskamarija и Chikitaa им се допаѓа ова.
  10. Chikitaa

    Chikitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2019
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    1.058
    Пол:
    Женски
    Да тука сме јас и ти, уште малку жешкото таман да го фатиме:D на почеток на јуни сме на преглед здравје да видиме како е бебувчето :inlove:
     
    На stoimanovskamarija и LadyC им се допаѓа ова.
  11. Chuchanov

    Chuchanov Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    1.519
    Допаѓања:
    2.939
    Пол:
    Женски
    По тебе сум за некој ден, али на моето бебе не му се излегува убаво му е внатре. Летна времето наеднаш сега едвај го чекаме денот
     
    На Maja92@, Thallia, IvanaAni и 3 други им се допаѓа ова.
  12. *Ench@nted*

    *Ench@nted* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 јануари 2018
    Пораки:
    1.914
    Допаѓања:
    25.241
    Пол:
    Женски
    Мене вагиналниот преглед 2 дена пред пораѓај не ме болеше, тој на самиот пораѓај да, и крв имаше прилично. Ме здоболе и водењакот кога ми го пукаа, друго ништо, поради анестезијата :)
     
    На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    За секој различно
    Моето искуство е тоа да
     
  14. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не. Непријатен е, за некои болен ама трае кратко. Само опушти се, напни малку како да какаш и диши си длабоко додека те проверуваат. Ако бидеш стегната нормално дека ќе боли. И сексот боли ако се стегаш :D
     
    На Maja92@, Thallia, Kate Rina 93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Па не е баш исто спинал и епидурал. Спинал става и си трае извесно време. Епидурал мора да е под постојан надзор на анестезиолог, се дозира, зголемува, намалува..
     
    На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Среќичка

    Среќичка Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2017
    Пораки:
    1.470
    Допаѓања:
    3.554
    Пол:
    Женски
    Миле Паника на линија (fingers)
    Испаничив, као имам болки, и правец Ремедика. Се јавивме во полиција, син ми го оставивме кај моите.
    Цервиксот 3,1,грло затворено на цтг нема контракции. Болките којзнае од што беа (читај психа) :sweat:, така фино лепо се извозивме до Скопје, барем се издував малку :wasntme::DЛесно е вака да се пишува кога се е во ред.. Арно ми рече @monka_bonbonka дека си правам филмови:x
     
    На kukla21, Happyinlove, Fallen.Angel и 17 други им се допаѓа ова.
  17. monka_bonbonka

    monka_bonbonka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2017
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    4.011
    Пол:
    Женски
    Знаев дека ќе отидеш до ремедика :lol: истата сум, знам што прави психа. :drunk:
     
    На Kate Rina 93, Среќичка, LadyC и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.178
    Пол:
    Женски
    Мене прегледот со рака не ми бешр болен воопшто. Непријатен да, ама не болеше. Двајца доктори ме прегледуваа и болка не почувствував. Од тоа што читав очекував хорор, ама секој со своето искуство.
     
    На Kate Rina 93 и LadyC им се допаѓа ова.
  19. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Хорор е ако ти помагаат да се отвориш со рака. А 2 дена кога кој стигне ќе ти помага, имаш трауми поголеми него самиот пораѓај. Самиот преглед, ништо не е. Девојката што се пораѓавме заедно кога и кажував викаше не бе не боли, после кога ја разбуричкаа и неа солзи сами капат.. Ама не се секирајте, после следниот ден пак ќе ви се раѓа, кога ќе видите што сте родиле :makeup:
     
    На kukla21, Fallen.Angel, Dana31 и 7 други им се допаѓа ова.
  20. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.389
    Пол:
    Женски
    Јас денес сабајле бев у филм дека имам корона оти суво кашлав.:tmi:
    А имам едно осетливо грло што да ти кажам, а каснам нешто ладно или се напијам одма ме фаќа. (facepalm)
    И сега пак осеќам како да имам у грлото грутка, ама си јадам сладолед неколку пати на ден. Тоа е. :tmi:

    П.с. и дали ми пиша лп вчера? Оти ништо немам...
     
    На kukla21, Chikitaa, Филотеа и 2 други им се допаѓа ова.