1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тужба за неисплнето ветување

Дискусија во 'Правни совети' започната од captivating, 2 октомври 2013.

 1. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  476
  Значи вака,
  сестра ми полагаше испит за државен службеник и јас и ги дадов моите скрипти.
  Додека одела на испитот сретнала некоја жена која и ги побарала. Сестра ми се согласила дека ќе и ги даде откако ќе и помине испитот.
  Договорот бил сестра ми да ги однесе во некоја фотокопирница каде што работи другарка на жената и од таму таа да си ги земе скриптите.
  Бидејки сестра ми немаше време, не ги однела. Сега женава се заканува дека ќе тужи.
  Искрено, јас не можам да се изнасмеам на глупоста.
  Па на интернет ги има не само скриптите туку и прашањата што и требаат за да полага.
  Прашањето ми е, може ли оваа жена да тужи.
  Иначе се заканува со тоа дека некој близок роднина и е судија.
  Ма да и сестра ми има блиски кои се занимаваат со тоа, односно една од најдобрите пријетелки и е судика, и има пријател адвокат,не се работи за тоа кој кого знае. Не ми се верува на простоста, глупоста и мрзеливоста на некои луѓе.
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.475
  Допаѓања:
  39.705
  Пол:
  Женски
  Да беше тужењето така лесно, сите ќе се тужевме :D .

  Не може да ја тужи, пред се тоа е пре-пре-пре-пре банална работа, а после кога нешто нема написмено напишано, заверено значи она тоа неможе да го докаже- неможе да тужи.

  Роднината нека сака и Бог да е неможе да ја тужи.
   
  На Cinderfakinrella и tessie им се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.963
  Пол:
  Женски
  За мобинг не секогаш се нафаќаат за водење процес, дури и кога има докази/снимки, не па за ваква смешка. Нека проба да тужи, ќе ја лае цел суд. :D
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dobrila44

  Dobrila44 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  кривично дело Измама