1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тужба за неисплнето ветување

Дискусија во 'Правни совети' започната од captivating, 2 октомври 2013.

  1. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Значи вака,
    сестра ми полагаше испит за државен службеник и јас и ги дадов моите скрипти.
    Додека одела на испитот сретнала некоја жена која и ги побарала. Сестра ми се согласила дека ќе и ги даде откако ќе и помине испитот.
    Договорот бил сестра ми да ги однесе во некоја фотокопирница каде што работи другарка на жената и од таму таа да си ги земе скриптите.
    Бидејки сестра ми немаше време, не ги однела. Сега женава се заканува дека ќе тужи.
    Искрено, јас не можам да се изнасмеам на глупоста.
    Па на интернет ги има не само скриптите туку и прашањата што и требаат за да полага.
    Прашањето ми е, може ли оваа жена да тужи.
    Иначе се заканува со тоа дека некој близок роднина и е судија.
    Ма да и сестра ми има блиски кои се занимаваат со тоа, односно една од најдобрите пријетелки и е судика, и има пријател адвокат,не се работи за тоа кој кого знае. Не ми се верува на простоста, глупоста и мрзеливоста на некои луѓе.
     
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Да беше тужењето така лесно, сите ќе се тужевме :D .

    Не може да ја тужи, пред се тоа е пре-пре-пре-пре банална работа, а после кога нешто нема написмено напишано, заверено значи она тоа неможе да го докаже- неможе да тужи.

    Роднината нека сака и Бог да е неможе да ја тужи.
     
    На Cinderfakinrella и tessie им се допаѓа ова.
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    За мобинг не секогаш се нафаќаат за водење процес, дури и кога има докази/снимки, не па за ваква смешка. Нека проба да тужи, ќе ја лае цел суд. :D
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dobrila44

    Dobrila44 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    кривично дело Измама