1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турбофаст капсули за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од ketisk, 26 октомври 2010.

 1. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Здраво на сите :)
  Ме интересира дали некој има искуство со Турбофаст капсулите. Јас ги купив денес и од утре почнувам да ги пијам. Моментално имам 68 кг и се надевам да симнам 10 кг минимум. Прочитав дека биле многу ефикасни, па ќе видам за неколку дена.
  Поздрав
   
 2. eminaa

  eminaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  da efikasni se,za kratok period se slabee mnogu,bidejki nema da ti se jade nisto, no mn brzo ke si gi vratis kilogramite
  [mod-kirilica:2wxpedhs][/mod-kirilica:2wxpedhs]
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Јас ги немам користено, само имам слушано дека многу луѓе ги пијат, а посебно многу ослабнувале тие со прекумерна тежина, значи на тие што им треба да симнат повеќе од 10-тина кг., не знам зошто е тоа така :$
   
 4. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Денес ми е 4-ти ден откако ги пијам и имам ослабено 3 кг. Ќе продолжам да ве известувам.
   
  На makicko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Purple

  Purple Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ketisk, и јас од денес почнав со турбофаст, па се надевам дека ќе бидне нешто :D Ти претпоставувам веќе имаш испиено една доза. Има добри резултати?
   
 6. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  2.094
  Допаѓања:
  82.266
  Пол:
  Женски
  zenski sto napravivte so tabletive kolku oslabivte ajde pisete sakam da gi kupam TURBOFAST
   
 7. makicko

  makicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Kolku cinat ovie kapusli i kade moze da se najdat?! Dali se toa tie kapusli od Bozen?

  Fala :)
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  овие таблети не се од bozen ги рекламираат на телевизија и мислам дека мозат да се најдат по аптеките прашај ;)
   
  На makicko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. makicko

  makicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Fala za informacijata :)

  moze li da pise nekoj koj sega veke gi pie od vas dali ima nekakvi nus pojavi?
   
 10. makicko

  makicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1

  ketisk deneska e 20 noemvri kakov e rezultatot kaj tebe do sega, kolku kilogrami?
   
 11. eceeci

  eceeci Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  јас од утре почнувам да ги пијам слим лине ,сум слуснала многу биле добри!до 15 кг се слабееело !па ке видиме!
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  абре турбофаст се наши на јака80 :D има 10 внатре одприлика 600 денари се мислам, помагаат, ама еве една форумџика ми кажа ги пиела па не и помогнале, кај нејзе слим лајн делувале повеќе :?:
   
 13. makicko

  makicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  па лудото ти ги пиеше слим лајн и како си сега се е во ред?!
  мене искрено некако тие ме плашат па затоа сега земав да читам за овие турбофаст да пребарувам информации!
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  да да, ништо не ми беше... никакви проблеми немам и 5-6 кг тотал ослабев со 36 капсули :lol: :*
   
  На makicko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Ај кажете дали имаат ефект таблетиве, зошто планирам да ги купам. позз
   
 16. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  2.094
  Допаѓања:
  82.266
  Пол:
  Женски
  devojki sto piete turbofast kazete rezultati slabeete
  [mod-kirilica:4uf2fklz][/mod-kirilica:4uf2fklz]
   
 17. kikostefan

  kikostefan Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Кажете кој се подобри капсули дали Слим или Турбо фаст и каде ги има и колку се.Дали е доволна една доза за 5-6 килограми и колку време минимум се пијат?
   
 18. maci4ka11

  maci4ka11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Јас денеска почнав да ги пијам па се надевам на добри резултати иако не ми е сеедно после се што слушнав за таблети за слабеење но сепак турбофаст се на природна база се надевам да ослабам едно 10-тина килограми. За слимлајн капсулите слушнав исто многу кај некого делувале многу добро кај некого многу лошо се двоумев дали да ги земам но наидов на турбофаст па реков да ги пробам :) Како ви делуваат вас? Нека сподели некој искуство плиссс
   
 19. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Од каде ги зема и колку пари?? и во една доза колку апчиња има?? Доволно е една доза за 10 килограми??
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  |( турбофаст па за ништо не ги бива |(
  за 10 дена ни 1 кило не ослабев!
  само за разлика од слим лајн не ми чукаше силно срцето (ко на моменти со слим) не ми се сушеше уста и не ми се тресеа рацете!
  од слим лајн воглавно Oк беа, само тоа сушење на уста ме иритираше, а срцебирње и тресење на рацете , имав по некад!но фала богу ништо не ми беше од кога престанав да ги пијам, немам некоја несакана последица од мојата љубов со слим лајн :D