1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турбофолк

Дискусија во 'Музика' започната од Blue, 26 ноември 2009.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Мноооогу,мнооогу ретко.Кога дента ќе ме удри некоја зелена
     
  2. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Слушам повеќе видови на музика и никогаш не кревам прашина околу тоа која музика ја мразам (така да се изразам) туку, едноставно ќе речам - не ја слушам.
    Секој има право да слуша што му душа сака. Има моменти слушам од англиски балади, поп, R&B, нешто рок, до Македонски поп, па народно, турбо фолк (и српски нормално)... Велам не сакам метал, хард рок, ама останувам само на тоа, не осудувам.
    Што толку замарање со тоа ваков-таков турбо фолкот. Не сакаш, не слушај и мирна главата. :)
     
    На Lolo5, sweet-star и Danilela им се допаѓа ова.
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Не ја мразам , ама не ми е ни мелем за уши па така гледам да ја избегнувам
     
  4. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против музиката туку едноставно не ми е убава на ушите. :) Немам што да кажам освен дека не ја сакам и не ја слушам оваа музика.Несакам да ги навредам оние кои ја слушаат со погрдни зборови како сељаци и тн но музиката изгледа всушност звучи сељачки..Оваа музика не се вклопува во мојот начин на живот и во мојот стил па затоа ПОЗНАВАМ(не- знам туку познавам) вакви песни кои се бројат на една рака... :D Што повеќе да кажам.. !??
     
  5. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  6. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    ич несакам што рече една феминка тоа само у жути минути а од онаа јана 2 јана 2 кожа ми се ежи. бррр
     
  7. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    има луѓе на кои им се допаѓа, ама ја не сум спаѓала у нив, не спаѓам, а нема ни да спаѓам.....по шупачка музика нема....ја си сакам рок :rock:
    хахах позз
     
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    НЕСАКАМ И НЕСАКАМ ДА СЛУШАМ! Арно ама си запознав едно другарче,шабначе.За жал. :puke: И од него пола шабански песни ги слушанав. :puke:
    А да иначе ги слушам,само кога сум излезнена навечер.И ми се чудат другарките,затоа што незнам никоја.
    А кога сум излезна нон-стоп пуштаат такви шабански песни,во такво општество живеам што да праиме.Ќе се туркат некако. :puke: :puke:
     
  9. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.315
    Допаѓања:
    3.252
    Пол:
    Женски
    Секој со различен вкус не ми пречи само едноствано многу ме нервират луѓе што викаат мразам шабанско бла бла а уствари во месецот еднаш обавезно идат во кафана и одма ќе запеат -.-
     
  10. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Си слушам понекогаш.. 8)
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Слушам скоро се, а тука е вклучен и турбо фолкот. Не до толку, да си пуштам додека сум дома и да си слушам сама, ама кога треба да се оди во провод оваа музика и те како ме расположува. Па не се ни срамам да кажам дека слушам, и дека знам многу песни и на памет. :lol: И најмалку ми е гајле што зборат другите околу мене, јас сум против тоа луѓето да се проценуваат според тоа каква музика слушаат. На кој каква музика му годи на ушите, таква ќе си слуша.
    Нормално дека има и такви што не ја слушаат, не ја поднесуваат ама не разбирам зошто се служат со навреди. Пред се ме нервира кога ќе отидам во некоја кафана, и ќе ги видам таквите распеани околу масата, или на масата. :)
     
    На Lolo5, Lepaaa и Danilela им се допаѓа ова.
  12. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Слушам понекогаш, можда и почесто..
    сега моментално скоро само тоа слушам.. :D
     
  13. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Едноставно го мразам овој вид на музика (ако можам да ја наречем така). Навистина...глупава музика, глупав текст... нема ништо добро во врска со турбо-фолкот. :puke: Навистина се нервирам кога деца од мојот клас пеат турбо-фолк песни секој мал одмор. :@ :puke:
     
  14. Yours5forever

    Yours5forever Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    ОМИЛЕН ВИД МУЗИКАА :D :)

    Живеле Цеца,Драгана,Јами,Сека,Снеки,Дара Бубамараа :devil: :inlove:
     
    На resenska и Miss.Bass им се допаѓа ова.
  15. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Исто мислење имам и јас.
     
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Денес е поголема срамота турбо фолк да слушаш отколку да пушиш марихуана :D

    Јас слушам, се слушам па и ова :)
     
  17. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се допаѓа турбофолкот,поточно текствоите кои немаат никакво значење .Но токму заради тоа ја слушам на прослави и сл,бидејќи е добра за размрдување и играње,па во тој случај нема потреба да се слуша текстот. :D
    Знам само неколку песни,српски секако. :D
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    http://forum.femina.mk/nasmevka/smesni-turbo-folk-stihovi-t4343/?hilit=Турбо фолк

    Мислев и мислам дека овој "правец" на форумов заслужува да биде презентиран во тема каде ќе биде исмејуван.
    Не се извинувам ако некој се најде навреден од мојов пост. Сметам дека е ова засега ( со ислучок на пишаната форма т.е. Лајна Грејс ) најидиотската форма на сељанизмот. Ме асоцира на примитивни невоспитани копита кои мислат дека неартикулираните звуци се апстрактна уметност во музиката. Ужасно многу потсетува на растресеното деколте на Благица Павловска, ефтини кафани, запотени мишки, многу сатен и плагијати. Од украдена музика неуспешно комбинирана со друг текст до украдени преведени стихови во спојка со неадекватна музика целосно изведена на синтисајзер, ова се канцерогени, радиоактивни и ултимативно заразни антиталенти.
    Не би слушала, освен ако не сум појадувала дрвофикс и солна киселина а немам од што друго да фаќам сеир.

    http://www.youtube.com/watch?v=j_5v4DvesRU

    Du...du hast, du hast no brain :drunk: . I laughed so so hard :rock:
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Искрено што ќе лажам си слушам понекогаш кога ми е по ќеф ваква музика и знам многу песни на памет, а и во диско кога бев пола и повеќе од вечерта беше со ваков тип на музика. :wasntme: :rofl:
    Иако не ми е омилен тип на музика сепак слушам и има добри српски песни. :)