Туризам и бизнис логистика Штип

Дискусија во 'Образование' започната од HardRock733, 2 август 2014.

 1. HardRock733

  HardRock733 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки оваа тема е со цел да дознаеме повеќе информации за овој факлутет секој што го интересира може да пише...

  Па вака јас да почнам ме интересираше за смерот Бизнис администрација дали е поволен како смер дали како е со учење професорите дали имат разбирање и се друго што може да ми биде од корист фала многу :*
   
 2. JKT

  JKT Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  18
  Опонент сум на тој факултет од самото постоење. Дечки, значи, ако не ви се учи, ако не сакате да се замарате, ако сакате само колку да имате тапија од факултетов, запишајте се. Не ми е целта да ви кршам филмови али почнувајќи од она најстрашниот смер хотелско-ресторанска па се до онаа логистиката па да скокнам до администрацијата - УЖАС ! Ни во средно не се учи толку малку колку на тој факултет што се учи. И запамтете дека каде и да појдете да конкурирате за работа во било која логистичка фирма или административно биро, и да сте го завршиле факултетов со 10.00 , а пред вас има некој што на економски на Уким завршил со 6.00, тој ќе биде примен а не и вие. Запишајте се или туризам или економски , али ова дереџе од факултет едно големо НЕ НЕ НЕ НЕ и НЕ !
   
 3. HardRock733

  HardRock733 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  2
  Завршив средно економско и сакам да продолжам на економски но поради домашните не можам ... не можам да одам на фак во Скопје па затоа.. иначе голема желба ми е економски но кога размислеш и економисти има многу и тешко е за работа