1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турист (The Tourist)

Дискусија во 'Филмови' започната од femina11, 2 август 2011.

 1. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Прекрасен филм со Анџелина Џоли и Џони Дип во главни улоги. Романтична комедија вкрсена со криминален трилер снимен во Венеција и Париз вклучувајќи гламурозна мистериозната жена и професор по математика од Висконсин.
  Прекрасен филм кој вреди да се гледа.
  [​IMG]
   
 2. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  ммм убав филм Анџелина е секогаш прекрасна како и во сите филмови
   

  Прикачени фајлови:

  • the_tourist.jpg
   the_tourist.jpg
   Големина на фајлот:
   84,3 KB
   Прегледи:
   955
  На MarchelineAmaru и femina11 им се допаѓа ова.
 3. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Го немам гледано, велат е предобар!
  Ке одвојам време и ке го погледнам па ке ви пишам што мислам :)
   
 4. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Јас и 100 пати да го гледам никогаш нема да ми биде досаден.
   
  На troublemaker94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Прекрасен филм! Пред едно месец дена го гледав на една програма и тоа 5 пати (секој ден го даваа)...
   
 6. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Да не беше Џони Деп и Анџелина филмов ќе беше пропаст.
   
  На troublemaker94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  еден од најубавите филмови што ги имам гледано...секако, заслужи за тоа се и Анџелина и Џони... :inlove:
  100 пати го имам гледано...најмногу ми се допаѓа онај неочекуван пресврт
  кога се дознава дека всушност Френк е Александар Пирс
   
  На mona-bombona му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Добар филм...сите се согласуваме едно... главните актери му даваат посебна убавина на филмов.... Тој што сака да гледа филмови со неочекуван крај ...нека го погледне...сигурно ќе му се допадне!
   
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Го гледав уште јануари негде, мене искрено не ми беше нешто посебен.
  Имаше некој интересен момент но углавно boring. :yawn:
  Приказната не ни ја разбрав како што треба, знам ги бркаше некој, и се криеа овие, не памтам ни како заврши. :lol:
  Единствено Џони некако го вади филмот, милина да ти е да го гледаш... :inlove:
  [​IMG] :wasntme:
   
  На chicaboom3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Веќе 100 пати ми е гледан и уште 100 пати да го гледам нема да ми стане досаден. Конечно двајцата мои омилени артисти споени во едно ремек дело. Прекрасен филм.
   

  Прикачени фајлови:

  • tourist.jpg
   tourist.jpg
   Големина на фајлот:
   39,3 KB
   Прегледи:
   808
  На chicaboom3 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм ! А и глумците си го прават своето :) Јас им го препорачувам на сите кои го немаат гледано да го погледнат :)
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Убав филм, не е лош, а иако Џоли не ми е посебно омилена, морам да признаам дека во филмов е прекрасна
   
 13. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Филмот е одличен и дефинитивно спаѓа во филмови кои ги би гледала пак. Анџелина не ми е омилена, мислам дека е префорсирана. Ама во филмов е прекрасна и за улогата е совршена. За Џони Деп муабет да не правам, човекот е фантастичен.
   
 14. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  На мене пак овој филм не ми остави никаков посебен впечаток.Преценет е затоа што е со познати глумци,ама сепак не ми се допадна којзнае колку.Ништо посебно.
   
 15. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Искрено, филмов го гледав заради Џони Деп, од Анџелина ми се повраќа :puke:
  Толку е исфорсирана и преценета како и секој нејзин филм кој не е ништо посебно и е веќе видено.
  Гледам дека скоро на сите ви се допаднал, ама мене ми беше страшно досаден. Едвај го догледав. По се изгледа имам изгледано премногу филмови од ваков тип, па целиот тек на настаните однапред го предвидов. И затоа ми беше досаден, не ме изненадија со ништо.
   
 16. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  25.671
  Пол:
  Женски
  филмов го гледав во авион,и се прерадував,си реков че отепам 2-3 саати без да ги сетам,ама сама си се излагав тие 2-3 сати ми се видоја 2-30 саати,по глуп и досаден филм во животов немам видено.дури и џони деп не успеал да го разубави овој досаден филм
   
 17. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Според мене ова е прекрасен филм а посебно анџелина ми е преуба :)
   
  На Salfetka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше многу интересен филмов, како и во Салт Анџелина ми беше прекрасна.
   
 19. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Интересно филмче, Џони Деп ПРЕКРАСНОТИЈО ЕДНА! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 20. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Добар е филмот, ми се допаѓа мистериозноста што ја има до самиот крај.