1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туркан (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 29 јуни 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
  „Туркан“ е вистинска приказна, инспирирана од животот на докторката Туркан Саилан, која во Турција важела за нивна Мајка Тереза.

  Во серијата се прикажани делови од нејзиниот живот. Приказната започнува во шеесетите години на 20-от век кога Туркан била студентка на Медицинскиот факултет.

  Тогаш добила прилика да го исполни својот сон и да стане докторка.

  Следуваат нејзините студентски денови, првите големи пријателства, првата голема љубов, проблеми со нејзиното семејство и борбата со својата болест, лепрата.

  Туркан имала многу разочарувања во својот живот, но секогаш им помагала на сиромашните.

  Број на епизоди: 26
  http://www.youtube.com/watch?v=fmhqauKk ... r_embedded
  [​IMG]
   
 2. minimax

  minimax Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  22
  Туркан ( Сител )

  Леле повторно турска серија здодевни се веќе човек и да сака не може сите да ги гледа добро што има малку епизоди 26 ама на сител многу повеќе ќе ги направат
   
 3. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Туркан ( Сител )

  ова веке ке вреди да се гледа, сакам да гледам филмови и серии според вистински приказни. :clap:
  доста беше од стандардот "се сакаме, па не се сакаме, па пак се сакаме и итн" :lol:
  оваа серија ке ја гледам, само терминот да ми го погодат :)
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
 5. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Ништо посебно....
   
 6. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
  глупости е серијава......
   
 7. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  ако се 26 тоа значи дека кај нас ќе бидат 52 значи цело лето ќе ја даваат кај нас :?:
  јас знам нешто за серијава, прочитав дека ја имаше и на натабану ама не планирам да ја гледам
  таа може си е убава ама.....незнам јас никогаш не можам да гледам за мајки терези многу приказни. па на крај и лепра :puke:
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Hема шанса да ја гледам!
  љубовта и казната, бурните времиња, и зетов сум ги гледала, и тие се последни турски серии во мојот живот :) :)
  веќе :shake: :shake: Hема да прогледам друга
   
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  аааааааааа вејке ми здосадија не ја гледам овааа......
   
 10. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  а кога почнува ова и на чие место? нема да ја гледам само прашувам :)
   
 11. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Од вечерва на местото на Езел.
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Зар и ваква серија имало ?? :wasntme:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Их, јас прв пат слушам за серијава. :wasntme:
  Нема шанси да ја гледам, лето е, да се изнауживам, нема да капам дома и да следам турски серии.
  Може една епизода да изгледам да видам што чудо е. Кога почнува? :^)
   
 14. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Веке почна....
   
 15. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е прекрасна серијава :)
  Едвај чекам да ја дадат.Но го сменија терминот во Сабота и Недела ќе ја даваат.
  Девојкава се откажува од својата љубов,ја одби понудата за брак само за да продолжи со факултетот,да стане докторка и да им помогне на сиромашните луѓе.
  Стварно е супер :)
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Лелејј луѓѓее и оваа почнав да ја гледам.Стварнооо оие заразуваат.Барем јас сум премногу зараасена
   
 17. Lunaria

  Lunaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  1.087
  Пол:
  Женски
  Кратка е,ја загледав онака,ми се допадна,ионака немам некој стаж со гледање турски серии.
  Интересна е,имам слушано за женава,според вистински лик е правена па така ја загледав.
  И поради тој асистентот Орхан,како Бенисио дел Торо е во младо издание згоден е 8)
   
 18. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
  Колку ми е само најубав професорот Орхан... :inlove: :inlove: :inlove:
  Инаку не е лоша серијава, интересна е .... И кратка, само 26 еп. има. :)
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  мене убава ми е и ја гледам...
   
 20. Girl.Jyoti

  Girl.Jyoti Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Паа, почнав да ја гледам... Засега е интересна.. :)