1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турска музика

Дискусија во 'Музика' започната од A-j-a, 17 јуни 2011.

 1. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Колку слушате и сакате турска музика или пак воопшто не ја сакате?
  Јас обожавам турска музика.

  http://www.youtube.com/watch?v=Ei2KyqVzDJc една од омлените песни :inlove:
   
  На presiosaP и vickyy90 им се допаѓа ова.
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  На presiosaP, MarchelineAmaru и A-j-a им се допаѓа ова.
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Од турската музика само на Таркан му знам 2-3 песни...и знам една песна беше нешто како бомбабомба.цом....
  Инаку кога бев на одмор во турција во хотелот каде што бев сестена скоро секоја вечер имаше жива музика и сите што беа таму турци плачеа...а ние странциве ко телиња се чудевме зошто, како, што пеат...
   
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  На stilas7 и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 6. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Слушам понекогаш ако ми улета нешто, еве интересни песни ми се:
  Tarkan Dudu i Kiss kiss Shikidim
  Celik - Cici Kiz
  Ismail YK - Bomba Bomba.Com
  İsyankar (Mustafa Sandal) и мн други

  Омилена турска песна од евровизија 2004 For Real http://youtu.be/kva951_ov0s
   
  На zarkojames и xoxo5 им се допаѓа ова.
 7. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Слушам ако случајно налетам на телевизија или радио, има навистина одлични песни меѓутоа не ги знам по име и изведувачи
   
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Турска музика не слушам, не дека не ми се допаѓа но ретко слушам музика која не ја разбирам (мислам на текстот). кога бев во Турција имав можност да се запознаам дирекно со турската традиционална музика и многу ми се допадна. Едноставно прекрасна е, посебно за играње. Ритамот те дига од место! А за оваа „модернава“ :lol: мислам забавна музика ќе пишувам во следна прилика. Кога ќе ми влезе во уво! :D
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Не ја сакам.
  Едноставно се` што слушам е жанглемајејасејеее... Не контам. :rofl:
  А ниту музичето не ми се допаѓа. :D
   
 12. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  776
 13. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Ја сакам и јас песнава, сепак е на англиски. :D
   
 18. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  за жал не ја слушам пошто не ја разбирам :geek: :geek:
   
 19. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729