1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турска серија што сакам да ја дадат на некоја наша телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bzaubzz.xy, 2 март 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Јас Ask laftan anlamaz
  Poyraz Karayel
   
 2. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Никоја... ги расипуваат само со синхронизацијата, а инаку ако ги даваат со превод сакам Hayat bazen tatlidir, Evli ve ofkeli, Acil ask araniyor...
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  И јас сакам acil Ask araniyor
   
  На tweety-tweety му/ѝ се допаѓа ова.
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.449
  Допаѓања:
  32.710
  Пол:
  Женски
  Muhtesem yuzyil KOSEM ;)
   
  На Lotus-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Машки
  Ajjjj temavaa ja boga molam da se najde nekoj pameten sve toa da otera i da ukine oni baraat druga wtf?????? no wayyy dude.:puke:
   
  На GabyTranceॐ, Mari*, girl-miri и 8 други им се допаѓа ова.
 6. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  3.704
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да ги вратат латино-американските серии.
  Bring back Kassandra!!! :l:
   
  На theowndemon, girl-miri, simonna.a и 9 други им се допаѓа ова.
 7. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Poyraz Karayel и Acil Aşk Aranıyor дефинитивно :inlove::inlove:
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Medcezir
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  Cesur ve Güzel јас го гледам movtex со превод е ама мн е убав
   
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Откако почна со синхронизацијата престанав да ги гледам на телевизија и ги гледам на интернет. Има доста добри нови серии но синхронизацијата ги уништува, ем што гласовите се скроз утнати па и грешно преведуваат, вака барем и јазик ќе научиш и друго е кога го слушаш оригиналниот глас на актерите, поинаква е изведбата.
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Никоја, убаво би било и тие што ги даваат - да престанат да ги даваат :D
  Не гледам воопшто веќе ниедна турска серија, ниту на ТВ, ниту на интернет - ама и да има некоја актуелна, по исклучок поквалитетна и помодерна што луѓе со добар вкус ја гледаат на нет, нашиве телевизии ќе ја упропастат со синхронизацијата.
   
  На theowndemon, Victorian, realGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 12. sj *O*

  sj *O* Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.921
  Пол:
  Женски
  и јас сакам пак да ги дават латино-американските серии, т.е. шпанските
  La tempestad :l:
   
  Последна измена: 4 март 2017
  На girl-miri и simonna.a им се допаѓа ова.
 13. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.449
  Допаѓања:
  32.710
  Пол:
  Женски
  Јас Косем ја гледам заради то шо е историска,а инаку преферирам шпански на пример можат да ја дадат серијата што се емитува на Хајат плус-Ла Гата(дива мачка како што ја преведуваат босанците).
  Зошто да гледам шпанска/латинска серија на босанска кога можам на наша телевизија?
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.