1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турски(албански,хрватски...)преведување

Дискусија во 'Образование' започната од HEV, 15 јуни 2013.

 1. HEV

  HEV Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  633
  Темава ја отварам бидејки не најдов ништо слично,живееме со националности кои зборуваат претежно на нивниот јазик.Мислам дека овде би било добро доколку корисникот/корисничката не го разбира соговорникот да може да се обрати на темава и доколку некој има можност да и помогне за да таа може да го разбере соговорникот и да продолжи со разговорот.(а може и некој поговорки,цитати од некој книги и сл)мислам дека ке ви се допадне темава. :) :)
   
  На Iza.bella777 и elka.timova им се допаѓа ова.
 2. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  мене да
   
  На HEV му/ѝ се допаѓа ова.