1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турски серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 26 септември 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Нели мислите дека малку претераа нашиве телевизи со турски серии... Прво Сител, па А1 , па сега и Канал 5... Аман! И кога и да загелдам само плачење, све некои тажни сцени, што е работава? Бар на времето кога гледав јас шпански серии имаше и комедија (филмовите со Наталија Ореиро на пример :D )... Од овие турскиве ништо не гледам...
   
 2. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Mене лично ми се допагаат сите ;) Али лисјата се врв...Конечно нешто што мислам дека е настанато од вистинска приказна...
   
  На ottoman empire и girl1985 им се допаѓа ова.
 3. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Не сум љубител на таканаречените тв новели |(
  Една од ретките сум што не ја зафати Шехерзад треската . Почнав да го гледам Кога лисјата паѓаат но фала богу не сум опседната како повеќето .Аман тоа е само серија не е крај на свет ако пропуштиш епизода :tmi: ..не бива ама ич :^)
   
 4. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Јас ги сакам турските серии, ама овие наши телевизии претеруваат! На секој сат, различна турска серија даваат, да ти се одмиле да гледаш тв! Малце со усул треба да се работи!....Иначе од сите турски, најдобра ми е Кога лисјата паѓаат! Многу поучна и содржајна серија! А Шеќерка, не сум нејзин фан!
   
 5. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Многу се популарни во последно време,само за нив се збори.Не ја гледав „1001 ноќ„,не ни знам која друга постои.Ја гледам само „Кога лисјата паѓаат„..Доста поучна.
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.553
  Мене лично многу ми се дпоагаат овие серии и тоа многу повеке од шпанските некако ми се пореални и барем ги нема оние еротски сцени од шпанските :D И инаку лисјата ги обожавам и ми е многу подобра од Шехерезад :)
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.280
  Светот беше подобар без турски серии! :geek:
  После напаста од Касандра и шпански серии, Жаде и бразилски серии, мала популарност на хрватско-српски, е сега следи Шеќерезад со турски серии!
  Луѓево се забегани бе по турскиве, сите ги гледаат, сите се внесени тотално, ја сожалуваат нивната тажна судбина, како нивна да е, ако Али Риза плаче и мажи и жени плачат по дома ... |(

  Кога би се забраниле со закон би била најсреќна. Би си правела со моите повеќе муабет, вака од 8 до 11 они не ме рецкаат, дома има забрана за муабетење.

  Се надевам ќе помине и оваа зараза на турски серии многу брзо. На луѓето веќе мозоците им се полуиспрани. Време е за малце да поуживаат!

  Најлошо е што веќе не се откупуваат американски серии или како Вовед во анатомија се даваат во 4 саат преку ден :@ Нема термин веќе за добра холивудска серија :swear:
   
  На Queen.S му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.953
  Да не беа шпанските и турските серии немаше да бидеме во потрага по господин совршен. Таму се мажите толку совршено претставени просто да не ти се верува... А жени како жени, им се вее мозокот.
  Тоа е :|
   
 9. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  115
  ДО вчера шпански, сега турски, и којзнае уште какви не ќе излезат... Само да има нешто да не замара, да ни го привлекува вниманието, да ни го исполнува и одзима слободното време,а да им го полни џебот на теливизиите.
  Наместо да се почне со некои корисни документрари емисии ние ќе гледаме драми ...
  И јас ги пратам повеќето, иако се нервирам и се трудам да си ја сменам оваа навика.
   
 10. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Баш се сложувам турски серии,индиски....
  НИКАКО...!! Нема шанси....И ја би била среќна со закон да ги забранат....Зашо баш бе за размена не пуштат некоја комедија холивудска?? Стварно сум против глупите турски,цигански,шпански и такви серии....Аа за жал гледам дека од цела македонија 1000000 гледаат секоја вечер турчишта
   
 11. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  932
  Мене сите тие серии ми се глупави клишеа... сите тоа па тоа , истото па истото... Патетични се и досадни.
  Ниту ги гледам ниту ме интересираат.... |(
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  се согласувам лавли,
  сериите ми се тупечки
  мене единствено ми се допага бандини, бидејки сите се многу убави, јазикот ми е некако убав, прикажани се обичаите,културата и има поуки доста
  е сеа серијата ептен слабо се движи, што значи потребни се 4-5 епизоди за нешто да се деси, и ај тоа, туку една епизода трае 20мин ама сепак ми се свига серијата :rock:
   
 13. Pinar

  Pinar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  ЈА ГЛЕДАМ КОГА ЛИСЈАТА ПАЃААТ И НЕ ПРОПУШТАМ НИТУ ЕДНА ЕПИЗОДА...ПРЕКРАСЕН И ПОУЧЕН ФИЛМ...НЕМАМ КОМЕНТАР :) :) :)
   
 14. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Не ги обожавам турските серии особено ако се пуштени да зборуваат на нивниот јазик :| но ги гледам само КОГА ЛИСЈАТА ПАЃААТ серијата е стварно врв над сите...многу поучна и добила награда за најдобра семејна серија
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Имааат многу закон ликови како
  Периде :D
  Џеврие :D

  Бурхан
  Алириза
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.574
  Не гледам , ниту сум гледала, ниту имам желба, ни намера.
  И не знам како имаат толкава гледаност.
  Па уште и синхронизација, не фала.
  Дебилно, врв на низок коеф. на интелигенција.
   
  На Queen.S му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  379
  Tурски серии...НЕ ФАЛА!! :puke:
  Поглупо нешто во живот немам гледано...не ги гледам, ама морам така на поминување кога развртувам по програми да видам.....летово а1 се расчепија....вртам а1 Шехеразад, па лисјата....вртам а2 реприза алоооо :!: Сител исто од 6 па до 12 турско време е...
  за синхронизација муабет не правам, одма ми се повраќа кога ќе ги чујам :x
  И ја не знам од каде толква популарност стекна...абе прост народ сме :x :x :x
   
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.313
  Допаѓања:
  31.358
  Пол:
  Женски
  Претераа со нив.Секој ден,секој час од денот е резервиран за турски серии(или некои од другите,та индиски та незнам какви)Синхронизација за никаде,а и се иста приказна се врти..искрено шпанските некако по интересни ми беа :D Од нив на ред неможе да дојдат играни филмови или овие играните серии(ЦСИ,Нејви си го гледав)се доцна ги даваат во 12,1 саато,а дека сум на школо неможам ништо да гледам толку доцна :swear: Стварно...а пак Кога лисијата паѓаат,незнам што толкава гледаност :?: што е толку поучно,мајката им се меша во животите,сестрите си крадат мажите,па се караат и лутат,па друга се мажи за некој што прв пат го гледа...Ова од она сите што зборат го знам, дали баш така е... не сум сигурна,ама ако е не гледам ништо поучно :x
   
  На funkygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.924
  Пол:
  Женски
  Не да сме прост народ....поглуп не нема. А1 веке одвратна ми стана, освен турски серии ништо нема. Сител такоџе. Боже мој што има толку интересно во нив. Дома ми беа дојдени гости и кога почна "кога лисјата паѓаат" абе се нацртаа сите пред телевизор и глас не испуштија. Јас таква седам, дали на гости ми дошле дали на кино. |( И искрено не можев да се сконцентрирам на филмот од таа глупава и смешна синхронизација, абе жива глупост. На времето кога гледав шпански серии на почетокот кога играа Касандра, Есмералда, Росалинда беа 100 пати поинтересни, после па прекинав затш се исто се вртеше. :D
  Јас разбирам да има ете некоја таква серија, али нека биде една, а не илјада и една!! Наместо да даваат некои документарни филмови, некои емисии каде се експериметираат работи од физиката, природните појави, историја, нека биде наменето за деца па ќе научат на таков интересен начин ако веќе некои не можат од книги. Па ете и за нас повозрасните...
  Турски серии, абе ајде! Дали еднаш ќе можам да дадам пофален збор за некоја од нашите тв програми?!
  Се сомневам, и затоа и ретко ги гледам. Вести, некоја серија како вовед во анатомија и папа. Друго ништо!
   
 20. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  379
  Ја од турскиве серии заборавив како изгледа тв...ма не го палам више зашто нема ништо !!