1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турски серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 26 септември 2010.

  1. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.232
    Пол:
    Женски
    Барам две турски песни од Истанбулската невеста

    1:37:33 & 1:42:26 ако некој/а разбира Турски нека ми каже т.е. Пратете линк од песните
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    А вие да престанете да барате милион теории на заговор :rofl:
     
  3. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    @nena2010 , @ane.bella Бидејќи знам колку многу го сакате Енгин, сакав да ве прашам дали почнавте да ја гледате новата серија со Енгин?
    Вечерва е втората епизода во Турција, приказната е многу убава, исто и музиката, го сакам Енгин, Неслихан уште повеќе, ама не ми кликнаа како пар воопшто:?:
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Ја гледав првата, утре втората ќе ја гледам на Youtube. не можам лајв зашто убиваат со реклами. Енгин ми е душа така да си го гледам јас со која и да глуми.
     
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Јас баш сега ја гледам втората, разбирам по малку турски, ама едвај ја чекам со превод.
    Енгин е маестрален глумец, приказната и музиката се врв, ама јас Неслихан сеуште ја гледам само со Бурак:$

    Леле ова малото девојче како глуми, растура од глумење и плачење, а ова и е прва улога, и баш ја вклопиле да биде погодена за ќерка на Наре:D
    Ама и Гедиз не е за фрлање, убива од харизма и пресекси што е(fingers)
     
  6. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Не немам одамна ништо ново гледано.
    Како се вика серијата?
    Ако ја најдеш со некаков балкански или англиски превод те молам пушти ми линк.
    Од кого е музиката? Ако е Тојгар мора стварно да е убава.

    Кажете ми каде да го најдам и филмот што му е со Берѓузар Bir ask iki hayat уште не ми е гледан ;(



    На нетфлекс ја ставија Kara para ask па само што ја догледав по вторпат :$, се потсетив колку си го сакав Омер а и колку ми трчаше по живци СињоринаТА :@

    П.С. @Rama по грешка стегнав и те отследив но те заследив по ново Sorry :hug:
     
    Последна измена: 24 декември 2019
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Серијата ја има на јутуб со српски превод под името Ambasadoreva kci, а Seferin kizi е оригиналното име на турски, музиката не е од Тојгар, ама пак е преубава, ми остави голем впечаток :)
    Вчера ја емитуваа втората епизода во Турција, и веќе наредниот ден ја преведуваат епизодата на јутуб, ама не целосно, целосно ја има за 3-4 дена.
    Првата епизода е комплетна, погледни ја, ама Енгин е малку грдичок на моменти бидејќи е чуден без брада во одредени сцени:lol:

    За филмот со Бергузар, не знам, ама ако најдам линк, ќе ти пуштам..

    П.с уживај за отследувањето, ете во ред е:hug:
    Гледај ја серијата, чекам впечатоци:lol:
     
    На nextredstyle и ane.bella им се допаѓа ова.
  8. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам Истанбулската невеста, предобра серија ми е,баш на форумов прочитав дека е по вистинска приказна правена поради тоа ми е уште поубава и поинтересна за гледање, сакам реални приказни и настани.
    Исто така ја загледав и Исток-Запад, турско-руска серија има доста интересна и поразлична содржина од сите останати серии.
     
    На ane.bella и Rama им се допаѓа ова.
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Да по вистинска приказна е снимена Истанбулската невеста.
    Ако те интересира подетално, можеш на јутуб да ја читаш книгата со српски превод во видео формат :)
     
    На senjorita-v, AngIv, ane.bella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Првата епизода е 2ч и 37 мин :o дали сите епизоди Ќе траат по толку?
    Не се бунам само ми падна ептен чудно што е толку долга
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.653
    Допаѓања:
    116.443
    Пол:
    Женски
    Ја гледав 1 епизода од серијата и ми се допаѓа.
    Нивните епизоди секогаш се околу 2 часа и некогаш над тоа,ама тоа мене ми е ок бидејќи не ми се допаѓа како лошо ги кратат нашиве кога ги даваат на тв.
     
    На Rama и ane.bella им се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Па изгледа дека ќе трае секоја епизода толку, ако ти е досадно да гледаш одеднаш, гледај ја епизодата на делови како што е поделена по 30 минути.
     
  13. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Ако нашиве не дај боже земат да ја емитуваат серијава, од една епизода ќе направат 5 и ќе ја прикажуваат цела недела :lol:
     
    На nextredstyle и Rama им се допаѓа ова.
  14. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Ах сигурно нема да ми е досадно, ќе гледам колку што ќе ми дозволи времето и децава, проблем ќе ми е таман ќе се загледам ќе треба да прекинам.
     
    На nextredstyle и Rama им се допаѓа ова.
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Што направи, ја почна серијава?
    Втората епизода е комплетна на јутуб, синоќа се емитуваше во Турција а денес целосно веќе е преведена, првата епизода ја тегнеа цела недела, исто како другите серии, обично по една недела ја преведуваат епизодата, ама на публиката не и се чека, дефинитивно "грми" серијава уште од почеток направија бум со приказната, музиката која ми е многу блиска до нашата, исто и убави кадри од Црна Гора се прикажани кај што снимаа ова лето.
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски

    Првата песна :)


    Повели втората песна :)
     
    Последна измена: 26 декември 2019
    На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Да,да ја изгледав вчера цела прва епизода но немав многу време да пишам.

    Уште од почеток се гледа дека ќе биде многу интересна а и скапа серија, ептен ми е јак почетокот со музика од ромската песна Ерделези и кога дечињата зборуваат на српски :inlove:.
    Тимот на глумците поединечно се одлични но главинов пар некако не ми штима :mm: или пак уште е рано да се каже, може со тек на време ќе ми заштимаат :D

    Сакам вакви серии што дејство не е во Истанбул што не значи дека подоцна неможе да продолжат во Истанбул, но засега барем ќе уживаме на убавините на Мугла.
    Пре убави се и вилите во кои живеат Фамилијата на Еге и неговиот партнер, пак ќе речам скапа серија е.

    Енгин не сме навикнати да го гледаме со толку кратка коса, но се гледа дека си ги средил ушињата па изгледа и затоа се нафатил да ја скрати косата, лично јас го преферирам со по долга.

    Кога ќе ја изгледам и втората епизода пак ќе пишам.

    Дали во Турција излегува по една епизода неделно?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Енгин мене најубав ми беше во Црни пари и љубов, во оваа новава серија средно убав ми е, а со долга коса ич не го сакам, и без брада исто.
    Не забележав дека ги корегирал ушите, ама забите крш му се, под итно треба да си ги среди, срамота на таа убавина и слава, да има такви заби:$

    Не ми се вклопуваат и мене ич како пар со Неслихан, ама ај може ќе се навикниме:D
    Малечката Мелек маестрално глуми, и таа е за пофалба, исто и мене ми се допаѓаат локациите каде што се снима, музиката и приказната се топ, ептен голема гледаност доби серијава, инаку да, еднаш неделно игра во Турција, во вторник се емитува на Стар Тв:)
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.232
    Пол:
    Женски
    Ќе ти пратат новогодишно пакетче
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    Од кај ми е познат Риза? (Украдено минато) Оној што избега од 30 годишната затворска казна? Мнооогу ми е познат