1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од MayDiamonds, 26 јуни 2014.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Излегува на 15 февруари ,некој друг освен мене што со душа чека да излезе филмов има??




    @nena2010 знам дека го обожаваш Енгин и општо знам гледаш турски филмови па верувам ќе го гледаш филмов и очекувам твое мислење.
    Кога станува збор за турски филмови тебе нај многу ти верувам :)

    @Rama и за тебе истото важи ;)

    Јас ептен ја сакам Бергузар како глумица, после Кенан мислам со Енгин супер си договараат како филмски пар.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    И јас ја сакам Бергузар, ептен врвна глумица е, посебно го сакам Енгин, ама како пар некако не ми одат заедно, Енгин ми е совршен со Туба Бујукјустун(ако напишав точно).
    За филмот немав видено трејлер, ама знам дека се вика "Една љубов-два животи" така барем го читав по страниве што ми се лајкнати....па останува да видиме за некој ден ете :)

    @ane.bella Инаку и јас многу сакам турски филмови, имам гледано повеќе, доколку ги немаш гледано овие, ти ги препорачувам: Sadece Sen, Delibal, Ask Sana Benzer, и Bi Küçük Eylül Meselesi, со Енгин е овој филм.
    Сите ги има со српски превод....

    Последно го гледав Bir Nefes Yeter(го има со српски превод на јутјуб -Dovoljen je jedan dah...
    Се отепав од плачење, многу жален филм, додуша овие турските сите се жални...
     
    На cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.
  3. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Од филмовиве гледан ми е само Sadece Sen со Ибрахим Челикол :inlove: ќе ги побарам и другиве да ги гледам, сакам турски филмови ради тоа што се многу по различни во споредба со американскиве филмови на пример.

    Оф Енгин и Туба... не дека не беа убав пар во Валкани пари и љубов (една од по омилените серии ми е) туку јас многу не ја сакам незе :worried: . Баш на Нетфликс загледав една серија со незе 20 минути се вика, и мислам ради незе не можам да ја догледам, го загледав и филмот ( не го памтам името) што и е со Халит Ергенч и тој не го догледав :|

    Кај ги гледаш филмовиве со српски превод?

    Да се вратам на филмов Bir ask iki hayat, кој прв ќе најде линк од филмов нека постира :)
    Сигурно ќе земе долго време дури да го преведат на некој од балканскиве јазици.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Овој со Енгин го гледав во 2014 имам и пост напишано, на една страница Movtex, таму сега ги преведуваат сите турски филмови и серии, но се плаќа, порано беше бесплатна страната...
    Не се сомневам дека ќе го преведат и овој со Бергузар и Енгин :)

    Овој Delibal, сега барав линк со превод не можам да најдам, и него го гледав на Мовтекс.
    Ask Sana Benzer(Љубовта личи на тебе) и него го гледав пред две години некаде, го имаше на страниве Saprevodom, Balkanje i Natabanu, ама не ми се сигурни тие(има многу реклами и вируси).
    Последно го гледав овој Bir Nefes Yeter(Dovoljen je jedan dah) го има така на јутуб со српски превод.

    Погледни на јутјуб, има доста турски филмови преведени...јас така гледам, таму ми е посигурно некако.
     
    На cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.
  5. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Ќе разгледам на ју туб.
    И јас порано на Мувтекс гледав, и од ко го направија со плаќање пробав да платам за да гледам но не успеав, појма немам зошто не можев да се зачленам, баш ќе пробам пак.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.287
    Допаѓања:
    101.289
    Пол:
    Женски
    Секако дека одвај чекам. Енгин ми е мене еден од најдобрите турски глумци. Инаку филмот е римејк на грчки филм.
     
    На ane.bella и Rama им се допаѓа ова.
  7. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Долина на волците :)
     
  8. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.014
    Допаѓања:
    4.712
    Пол:
    Женски
    На српска прва секој Понеделник даваат турски филмови.
    Вчера го даваа Друга страна: https://www.imdb.com/title/tt6213036/