Форумџика на годината 2020

Турски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од MayDiamonds, 26 јуни 2014.

 1. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  18.422
  Пол:
  Женски
  Излегува на 15 февруари ,некој друг освен мене што со душа чека да излезе филмов има??
  @nena2010 знам дека го обожаваш Енгин и општо знам гледаш турски филмови па верувам ќе го гледаш филмов и очекувам твое мислење.
  Кога станува збор за турски филмови тебе нај многу ти верувам :)

  @Rama и за тебе истото важи ;)

  Јас ептен ја сакам Бергузар како глумица, после Кенан мислам со Енгин супер си договараат како филмски пар.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.301
  Пол:
  Женски
  И јас ја сакам Бергузар, ептен врвна глумица е, посебно го сакам Енгин, ама како пар некако не ми одат заедно, Енгин ми е совршен со Туба Бујукјустун(ако напишав точно).
  За филмот немав видено трејлер, ама знам дека се вика "Една љубов-два животи" така барем го читав по страниве што ми се лајкнати....па останува да видиме за некој ден ете :)

  @ane.bella Инаку и јас многу сакам турски филмови, имам гледано повеќе, доколку ги немаш гледано овие, ти ги препорачувам: Sadece Sen, Delibal, Ask Sana Benzer, и Bi Küçük Eylül Meselesi, со Енгин е овој филм.
  Сите ги има со српски превод....

  Последно го гледав Bir Nefes Yeter(го има со српски превод на јутјуб -Dovoljen je jedan dah...
  Се отепав од плачење, многу жален филм, додуша овие турските сите се жални...
   
  На cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.
 3. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  18.422
  Пол:
  Женски
  Од филмовиве гледан ми е само Sadece Sen со Ибрахим Челикол :inlove: ќе ги побарам и другиве да ги гледам, сакам турски филмови ради тоа што се многу по различни во споредба со американскиве филмови на пример.

  Оф Енгин и Туба... не дека не беа убав пар во Валкани пари и љубов (една од по омилените серии ми е) туку јас многу не ја сакам незе :worried: . Баш на Нетфликс загледав една серија со незе 20 минути се вика, и мислам ради незе не можам да ја догледам, го загледав и филмот ( не го памтам името) што и е со Халит Ергенч и тој не го догледав :|

  Кај ги гледаш филмовиве со српски превод?

  Да се вратам на филмов Bir ask iki hayat, кој прв ќе најде линк од филмов нека постира :)
  Сигурно ќе земе долго време дури да го преведат на некој од балканскиве јазици.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.301
  Пол:
  Женски
  Овој со Енгин го гледав во 2014 имам и пост напишано, на една страница Movtex, таму сега ги преведуваат сите турски филмови и серии, но се плаќа, порано беше бесплатна страната...
  Не се сомневам дека ќе го преведат и овој со Бергузар и Енгин :)

  Овој Delibal, сега барав линк со превод не можам да најдам, и него го гледав на Мовтекс.
  Ask Sana Benzer(Љубовта личи на тебе) и него го гледав пред две години некаде, го имаше на страниве Saprevodom, Balkanje i Natabanu, ама не ми се сигурни тие(има многу реклами и вируси).
  Последно го гледав овој Bir Nefes Yeter(Dovoljen je jedan dah) го има така на јутуб со српски превод.

  Погледни на јутјуб, има доста турски филмови преведени...јас така гледам, таму ми е посигурно некако.
   
  На cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.
 5. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  18.422
  Пол:
  Женски
  Ќе разгледам на ју туб.
  И јас порано на Мувтекс гледав, и од ко го направија со плаќање пробав да платам за да гледам но не успеав, појма немам зошто не можев да се зачленам, баш ќе пробам пак.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.958
  Допаѓања:
  34.432
  Пол:
  Женски
  Секако дека одвај чекам. Енгин ми е мене еден од најдобрите турски глумци. Инаку филмот е римејк на грчки филм.
   
  На ane.bella и Rama им се допаѓа ова.
 7. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Машки
  Долина на волците :)