Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Турски јазик

Дискусија во 'Образование' започната од Bitanem, 19 јуни 2014.

 1. Bitanem

  Bitanem Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Ве моалм има некоја овде што течно зборува турски јазик ама има нека ми пише во инбокс ми треба малку помош. Инаку незнаев прашањето за во која тема е затоа отворив нова
   
  На Iza.bella777 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. K.Karanfillova

  K.Karanfillova Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  81

  Студирам на турски јазик па ако можам да ти помогнам слободно пиши ми :*
   
 3. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Дали некој што знае турски јазик може да ми преведе нешто ?
   
 4. Ivy18

  Ivy18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  76
  Јас знам турски можам да ти помгнам.
   
  На doll.a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. K.Karanfillova

  K.Karanfillova Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  81

  Можам и јас, слободно пиши ми :)
   
  На doll.a му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mila-88...j

  mila-88...j Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2013
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  59
  Здраво девојки,може ли некоја девојка која студира турски јазик да ми пише лп сакам нешто да прашам.Фала однапред
   
 7. Vi..Va

  Vi..Va Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Дали некој знае каде има курсеви за турски јазик?
   
 8. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Во Јунус Емре имаш курс, турски културен центар е тоа. :)
   
 9. Vi..Va

  Vi..Va Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Во кој град го има овој центар?
   
 10. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Во Скопје.
  За другите градови не знам, но можеш да прашаш во некој центар за странски јазици дали има курс доколку не си од Скопје. :)
   
  На Vi..Va му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Dali ima nekoja sto moze da mi prevede nesto od turski ?
   
 12. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Ајде, бујрум. :)
   
 13. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Изволи :wasntme:
   
 14. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  некој слободен што знае турски да ми помогне да одговорам неколку прашања од една приказна?Благодарам однапред :l:
   
 15. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  @kajl пиши, ќе ти помогнам колку што можам.
  :)
   
  На kajl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.374
  Допаѓања:
  29.473
  Пол:
  Женски
  Превод?
  [​IMG]
   
 17. Jana_22

  Jana_22 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Дали некој знае колку пари се плаќа во Јунус Емре за изучување на турски јазик?
   
 18. zeyynoo

  zeyynoo Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  луѓенца што мислите за турскиот јазик? лесен е за учење но многу брзо се зборува
   
 19. Sanya20

  Sanya20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Турскиот е многу лесен јазик за учење за разлика од албанскиот кој е многуу потежок|(
   
 20. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  726
  Допаѓања:
  6.137
  Turskiot jazik mi e zvucen i priemen za ushi, pevliv. Mislam deka ne e lesen , polesen e od albanskiot no mi e mnogu poubav. Upotrebuvam cesto turcizmi koi sum gi slushala od dedo , baba zasto stariot skopski e so mn turcizmi.