Туторијали за нокти на македонски

Дискусија во 'Тело' започната од dancing.queen, 21 октомври 2011.

 1. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Неколку месеци правам туторијали за нокти на македонски. Имам само 15 години и се усовршувам.
  Еве линк од каналот http://www.youtube.com/user/TheSarahnails?feature=mhee
  Добредојдени се критики/предлози/идеи.
   
  На Sorcha, kate-the-great, Juicy и 11 други им се допаѓа ова.
 2. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Добри ти се интересно јас правам за обетки
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Може да поставиш линк од твоите видеа за обетки?
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.881
  Допаѓања:
  5.367
  Пол:
  Женски
  :clap: Одлична идеја! Бравос,и голема подршка имаш од мене :)
  ми се допаѓаат туторијалите,и би ти дала предлог,можеш да направиш видео,како рутина при средување на нокти :) како ти лично ги средуваш,мислам доколку правиш вака :D И како мислиш дека би требало :)
  И,исто можеш да направиш видео од твоја колекција на лакови(ако имаш повеќе),покрај туторијалите за нокти,и други работи поврзани со лакови :) Мислам ќе ти се допадне предлогот ;)
   
  На Feminka22 и dancing.queen им се допаѓа ова.
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  ^^
  A што ти реков ? ^_^

  Штом има што да споделиш зошто да не , затоа и пишав во темата . Да поднаучиме и ние понеталентираниве :wasntme: . Супер :clap: . И сите вие што знаете постирајте и така приватноста ви е заштитена а добро дело ќе направите :lol: . Од слики не може да се научи .
  Не бидите себични :geek: ]:)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  До сега снимав. Нареднто видео ќе биде некаде околу 1ви Ноември (спор ми е интернетот), а ќе биде за омилени лакови и дезени. :)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Браво девојко, интересни идеи имаш :D Еднаш ја пробав таа техниката со вода , али не ми излегоа дојде многу дебел слој и не стоеше убаво. Незнам дали беше до лакот или пак водата :?:
  Едно прашање: од кај ги купи тие како ленти/ селотејп што се со ХелоуКити ??? И очекувам во биска иднина уште многу нови туторијали и идеи за нокти, а за талентот веќе ти имам кажано ;)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Селотејпот ми е од Бугарија од кинеска има 10 селотејпа за 1лев, многу смешна цена. :D
  За водената техника треба течни лакови, Оливиа се супер за техниката.

  Eве една слика од дезените за наредното видео.
   

  Прикачени фајлови:

  • SDC14994.JPG
   SDC14994.JPG
   Големина на фајлот:
   464,2 KB
   Прегледи:
   1.492
  На realGirl, chips.for.free, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380


  Спомна течни лакови. На Оливиа еден почнав да користам. Требаше 2 слоја, ич не се гледаше бојата. :doh: Би сакала да направиш видео конкретно за лаковите. За секој бренд кој си го користела, трајноста, совети, здравјето на ноктите, за квалитетот на лаковите, совети за почетници, мислам дека супер би било за почетниците како мене. :tmi:
  Се разбира, не мора да си го покажеш лицето. :!: Само зборувај. Имитирај некој глас ако мислиш дека ќе те препознае некој. :D
   
  На magic.girl, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и dancing.queen им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.206
  Допаѓања:
  74.735
  Пол:
  Женски
  Па и не мора да зборува, може напишано да биде и да оди во слајдови некако, било како, ама советите ќе бидат добредојдени и од голема помош! :)
   
  На dancing.queen и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 11. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  838
  И јас би сакала да има видео кој лак за што е добар, ете викаш течен... Пример јас го имам истото за печати, со огледалцето, ама не со секој лак се копира формата, на не секоја подлога... Таков совет би бил ептен од корист. :D
   
 12. kolache

  kolache Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  298
  и јас правам видеа за нокти исто така... еве мој линк, разгледајте и супер би ми дошле некои идеи за идни туторијали (не се на македонски, но македонка ги прави) :$
  http://www.youtube.com/user/happycolorf ... ature=mhee
  :) се надевам ќе ви се допаднат!
   
  На Marchesa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Колаче ,од порано ги имам видено ама незнаев дека си ти !! :) Браво :)
   
 14. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.881
  Допаѓања:
  5.367
  Пол:
  Женски
  Браво бе девојки!!! :clap: И јас би сакала вака,ама немам храброст,малце сум срамежлива :lol: Супер,продолжете само :*
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Предложивте видео за совети и за лакови, епа тоа што го направив му додадов тоа што го побаравте. Една феминка на чет ми побара видео за френч со зебра па и тоа го направив. :)

  Еве го:
  http://www.youtube.com/watch?v=ltyqoEDp ... e=youtu.be
   
  На irenna, Rock-a-Fella, Mayyya и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Браво за видеата! :clap:
  Наскоро ќе ви се придружам и јас, само да најдам барем малку слободно време :)
   
 17. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.881
  Допаѓања:
  5.367
  Пол:
  Женски
  Браво,dancing.queen :clap: Многу се убави шариве/дизајниве :)
  И бтв,имаш преубави нокти!! Како толку бели ги одржуваш? Поточно,не ти се прават жолти од често ставање на лак? :worried:
   
 18. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087

  Во наредното видео ќе пишам за побели нокти, правилно турпирање....

  Најчесто и избелувам со паста и четка или пак со лимон и сода бикарбона.

  Сега пак го гледав видеото и забележав дека ми фали дел од дезенот со лепард шарата, ама брат ми е крив ме изнервира. :D
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  До сега снимав за рутина на ноктите и совети, доколку сакате да видете туторијал за дизајн пишете во темава или во ЛП (планирам после 1 саат a може и 2 ќе почнам да ги снимам). Ако немате ќе направм нешто што мислам дека ќе ви биде од корист. :)
  Најверојатно утре ќе го поставам видеото-ако имам време да го едитирам. :D
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Еве го за рутината, неможев да го прикачам минатата неделеа имав многу обврски. И нема музика но тоа подоцна ќе го средам. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=hhPzEdRIMik
   
  На ivimis и starbucks им се допаѓа ова.