Туторијали за нокти на македонски

Дискусија во 'Тело' започната од dancing.queen, 21 октомври 2011.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  ^ Денсинг, супер ти е видеово. Сакам да те прашам, ова base coat-ов не е штетен за ноктите како лакот, или...? :) Ги храни ноктите со витамини?
   
 2. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Маца base coat ти е да го заштитат ноктот. Имаш различни base-coats, имаш со калциум на флормар, има да не ти се кршат, да не се лупат....... Овој на ревлон е за се' .
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  dancing.queen преубави ти се видеата, браво!
  :rock:
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  браво само напред! :)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.423
  Пол:
  Женски
  Супер,одлично е последново видео :)
  Да те прашам за турпијата што ја користеше за полирање,од каде ти е?
  И дали се троши,лупи,брзо..? Мислам,после подолго нејзино користење дали го губи ефектот? :)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Од аптека ја купив 100 ден мислам дека Титаниум се вика, јас сум многу задоволна 2-3 месеца веќе ја користам. :) Сега за сега не е излупена и кога ги исполирам ноктите имаат сјај како да се лакирани.

  Утре ќе снимам туторијал за був нокти, а кога ќе прикачам не знам. И давајте предлози......
   
  На RoseMarie, Beauchamp и Fearless им се допаѓа ова.
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Можда ќе сум офф топик ама не знам каде би прашала:
  има ли некој туторијал за вакви нокти??
  [​IMG]
  Мислам на тоа кучешките шепи... :)
   
 8. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  333
  Мислам, дека ова е со печатчиња...
   
 9. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Meне на сликата ми личат како лепенки, ане цртани.
  Ако сакаш можам да снимам нешто слично на овоа. Ама брзо да го објавам ќе треба да го ставам не едитирано... Еве на кратко ќе ти пишам како можеш да ги направеш:
  1. Земаш некоја четка и правеш голема точка (со врвот на четката во претходното виде имам покажано)
  2. со стапче за заби правеш 3-4 помали точки
   
  На WhiteAngel и Fearless им се допаѓа ова.
 10. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Не ги ставам на you tube бидејќи сум мала (мислам конкретно 13 години)имам видеа но сега се усовршувам :) :) :)
  Првото видео кое ќе го прикачам ќе ви го објвам секако првен тука!
   
 11. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  dancing.queen супер ти се видеава :clap:
  Иначе идеи за туторијали. Хмм :?:
  Направи туторијал за новогодишни нокти, али мислам дека е малце рано :)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Queen00

  Queen00 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Еве еден совет од мене, за тие што имаат печати. Доколку печатите не ви излегуваат, а најчесто знам дека се случува, тогаш гумата на печатот добро истурпирајте ја. Некаде го прочитав овој совет уште пред речиси 3 годни кога го купив сетот и навистина успева. Јас одлично сега ја усовршив употребата на печатите,но понекогаш сакам и сама си ги правам. Нареден пат ќе ги сликам па ќе ви испратам да ги видите и да добиете и вие инспирација :) Поздрав фемина девојки :)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Епа, конечно и јас да направам еден туторијал. Пробен е, така да се извинувам однапред што текстовите не се напишани и на македонски. Сосема неочекувано испадна и затоа изумив да ги преведам :)

  И секако, предлагајте што би сакале да видиме, за да се фатиме за работа со останатите девојки што планираат да прават туторијали ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=xYdrgPlogPM
   
  На ivimis, Insanity, Fearless и 3 други им се допаѓа ова.
 14. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  јас ќе направам туториал за како да се направи обетки?може?
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Видов другите почнаа да прават новогодишни нокти па ќе гледам утре да снимам повеќе видеа. Зошто треба ептен кратко да ги сечам ноктите,сметат ми за свирење. :lol:
   
 16. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  На sunfemina и glosipgirl им се допаѓа ова.
 17. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Свириш на нешто??
   
 18. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Овие јас сама си ги правев што мислите??
  Прстите ме се извалкани бидејќи ми се правени сите набрзина!
   

  Прикачени фајлови:

  • PICT6889.JPG
   PICT6889.JPG
   Големина на фајлот:
   55,2 KB
   Прегледи:
   223
  • PICT6891.JPG
   PICT6891.JPG
   Големина на фајлот:
   69,7 KB
   Прегледи:
   223
  • PICT6895.JPG
   PICT6895.JPG
   Големина на фајлот:
   53,4 KB
   Прегледи:
   223
  • PICT6899.JPG
   PICT6899.JPG
   Големина на фајлот:
   55,5 KB
   Прегледи:
   223
 19. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Еден совет - Францускиот маникир не го прави толку голем како на последната слика, ако ме сваќаш.
  Еве вака некако.
  [​IMG]
   
  На TeaRock му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Во ред ти благодарам,ќе те послушам :)