Туторијали за нокти на македонски

Дискусија во 'Тело' започната од dancing.queen, 21 октомври 2011.

 1. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Свирам на пијано сега се учам на гитара. :)
   
 2. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Убаво :)
   
 3. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Снимав 2видеа и плачат за едитирање, можно е овие денови да се стават. :)
   
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
 5. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Сакам да ве прашам дали ви се допаѓа овон дизајн и дали би сакале туторијал, некако светлината не ми е нешто најдобро и дали сакате видео со мојата колекција од лакови? :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  На Alegriaa и Fearless им се допаѓа ова.
 6. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Денсинг Куин сега ги погледнав твоите видеа и баш се корисни.Браво само продолжи така ! :clap:
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  На kate-the-great и Beauchamp им се допаѓа ова.
 8. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  dancing.queen браво за видеата. Посебно ми се бендиса она My nail routine :)
   
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Request!
  Месечинки ми е мака да направам. Боите-црна и бела, класично. Но кога ќе ставам црн лак, се размачкува, и треба пак уште еднаш да поминам, и веќе не изгледа убаво, а се разбира-чекам да се исуши белиот лак па ставам црн, ама пак се размачкува. Совет некој? И со што се прават месечинките? Може туторијал?
   
 10. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  продолжи само така . јас имама 13 години и многу убаво си ги правам ноктите некои ми викаат да си отворам салон хах ...... ги имам правено сите твои нокти од туторијалите одлични се
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.604
  Допаѓања:
  128.388
  Пол:
  Женски
  Одлично, прекрасни се видеата, сите ги изгледав. :clap: :)
   
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Јас те следев,ти ги имав научено видеата на памет. :tmi: :lol: .Но ете не ми е јасно зошто престана со тоа.
  BTW девојки можно е од летово и јас да почнам со ова,но ништо не е сигурно,се надевам дека ќе имам подршка од вас ;) .Ако почнам ќе ви го ставам видетото во темава :) .Но сега,за сега не се знае ништо :lol: .
   
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Ja има во Веро,маркетите,120 ден. И го губи ефектото.Секоја турпија по одредено време го губи ефектот. :)
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  браво топ е,иако вчера ги налакирав ноктите,ќе го испробам ова,а со base coat ноктите да седат без друг лак ?? или?
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  мојот е со млеко од калциум така пишуваше хахаха
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  ова е оффтопик али морам да прашам,каква трупија коситите?Jaс имам на Titania ,среда големина со бела дршка/рачка,али отупе..Кажете решение?Дали да го земам каменот на дедо ми со кој ги оштри ножевите??преку 200-300 денари имаме со мајка ми дадено за турпии,али отапуваат :(