1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туторијали за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Wild-GirL, 2 октомври 2010.

 1. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ја отворив оваа тема, бидејќи барав ваква тема и неможев да ја најдам, ако има друга ваква тогаш оваа затворете ја...

  Инаку оваа тема ја отворив за поставување на разни туторијали за украсување на нокти.
  Еве неколку туторијали:

  http://www.youtube.com/watch?v=uoobvMBA9hI

  http://www.youtube.com/watch?v=2wHaff4e ... re=channel

  http://www.youtube.com/watch?v=LZb-mvgB ... re=channel

  http://www.youtube.com/watch?v=7xIEQiKWVGg
   
  На Veronika90, Belieber163, Kim.Kardashian и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 3. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Туторијали за нокти :)

  Едноставно прекрасни! :D
  Еве и еден од мене
  <object width="500" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5oYedFeYkEA?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f&amp;border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/5oYedFeYkEA?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f&amp;border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="405"></embed></object>
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Туторијали за нокти :)

  Браво за темава. ;)

  На ју тјуб има прекрасни туторијали и многу имам научено од нив. :)

  Напишав и во една друга тема, најчесто ноктите ги правам како на овој туторијал:

  http://www.youtube.com/watch?v=vXnE-4moM4w

  Дискретни се, па можам слободно да одам налакирана и на училиште. :)

  Исто така едни од поомилените ми се
  http://www.youtube.com/watch?v=wX_STg1Z ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=ZpHpzIx5 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Yt8Mr97r ... re=related

  Често си правам и фрнацуски маникир кога ми се подолги ноктите, па на прстот до малото ставам или печатче или некоја random шарка. :) Во секој случај не сакам нешто пренатрупано.
   
  На Wild-GirL му/ѝ се допаѓа ова.
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Туторијали за нокти :)

  Јас ептен сум манијак за средување нокти. Секој трет ден си правам нов маникир, и секогаш сакам да ми е шарен :)
  Од поомилените ми се ноктите лубеници
  <object width="500" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/U_bnjTWc9S4?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f&amp;border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/U_bnjTWc9S4?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f&amp;border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="405"></embed></object>
   
  На Veronika90, lusi17, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  На 4spasovski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Туторијали за нокти :)

  http://www.youtube.com/watch?v=QUgfg07K ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=BsWc_DPq ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=-ujCxHNu ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=8eRAUfRh ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=Teq6wcg-3T0&feature=fvw

  Ме нервираат кога многу зборат на клипчињава и најчесто ги гледам на mute, се знае што треба да кажат, што е потребно, и се поврзано со тоа, не ме интересира мене што и се јаде неа или што и се прави. :lol:
  Патем, добра тема.
   
  На Wild-GirL му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Туторијали за нокти :)

  прво браво :clap: за темата
  и јас постојано си гледам туторијали за нокти, шминка и сл.
  еве некои од омилените:
  http://www.youtube.com/watch?v=cLYpuRMi1Nc
  http://www.youtube.com/watch?v=xKePBw5X ... re=channel
  http://www.youtube.com/watch?v=ZVTmQNokzMY
  http://www.youtube.com/watch?v=geHIIDG6dyY
  http://www.youtube.com/watch?v=W75Wxzm4 ... re=related - само без светливиот го правам
   
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 11. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.509
  Допаѓања:
  80.544
  Пол:
  Женски
 13. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Туторијали за нокти :)

  Во склоп на темава , сакам да прашам каде да најдам лак со тенка четкичка , како онаа за туш што е ? Гледам на секој туторијал ги има , јас не сум сретнала досега . Може да се купи посебно ? Или со кој лак ја има таа ? :)
   
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.716
  Пол:
  Женски
  Туторијали за нокти :)

  Би требало секаде да има такви лакови. Тоа се оние малите лакчиња, што се за правење украси. Види на пазарче.
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Туторијали за нокти :)

  Јас пред некој ден од Зелен пазар си купив, има разни по 30 денари. :)
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Туторијали за нокти :)

  Фала ви, баш денес ќе видам негде по продавници ако има , ако не утре после школо на пазар. Зошто се натрипав , мислев да го фрлам тушот а да ми остане четкичето тоа :lol:
   
 18. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Туторијали за нокти :)

  Да не ставам во друга тема зошто со ова е поврзано , благодарение на вајлд ги направив . Не се гледа добро зошто со блиц е ама најбитното се гледа . Иначе освен црниот , има розев лак :) Ме инспирира валјд , за прв пат добро е ? :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • P141010_19.38.JPG
   P141010_19.38.JPG
   Големина на фајлот:
   35,8 KB
   Прегледи:
   810
  На Victorya, Wild.Child и Wild-GirL им се допаѓа ова.
 20. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Туторијали за нокти :)

  Браво Душица!
  Супер е! Ептен убаво ти испаднало како за прв пат...и мило ми е што ти помогнавме со туторијаливе :*
  Поздрав...