1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туторијали за шминкање

Дискусија во 'Канта' започната од Angela12345, 27 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  http://www.youtube.com/watch?v=PljbzaUlA8o
  Видови туторијали за флизура во темата коса, пребарував на youtube и видов тутријали за шминкање пребарував низ темиве но немаше и се одлучив да отворам и јас една ваква тема (девојкава многу ми се допадна како се шминка) и сакам да споделам со вас исто така би сакала и вие да споделите некое видео што ви се допаѓа

  Се надевам дека на некоја девојка ќе и помогнеме што има слично лице како на девојкава на видеото :)

  Ако темава е дупла избришете ја :)
   
 2. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  6.166
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.