1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туторијали за шминка на YouTube

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 10 јануари 2011.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Знам дека многу од нас ги гледаат, и многу научивме од нив. Овде можеме да предлагаме интересни видеа и различни начини за шминкање. Кои ги гледате најмногу?
  Јас последно време ги гледам најмногу Pixiwoo (незменливи ми се) и Lisa Eldridge
  http://tipdeck.com/wp-content/uploads/2009/08/How-to-Make-A-Friendship-Bracelet-11.jpg
  http://www.youtube.com/user/lisaeldridgedotcom
  Порано гледав многу повеќе, не знам колку видеа имам изгледано. Michelle Phan не ми е баш омилена.
  Има и многу други кои ми се допаѓаат и ќе ви ги предложам ако има интерес за темава. :)
   
 2. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Знам Кејт, но таа тема Сефора ја отвори за нејзините видеа. Модераторите нека решат дали ќе ги префрлат мислењата или ќе имаме две теми.
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.068
  Допаѓања:
  87.713
  Пол:
  Женски
  На Steff.Unique, CupCake и LivingGlam им се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Често гледам вакви видеа и научив многу трикови од нив. Омилена ми е Мишел, кратки и се видеата, а во нив кажува толку многу работи од кои сум имала корист. Понекогаш си ги пуштам видеата иако сум ги гледала многу пати, ама ме опуштаат со музиката во позадина. :)
  Мои омилена видеа од неа:
  http://www.youtube.com/watch?v=0eYqO2S03oE
  http://www.youtube.com/watch?v=DDuq1h6wx8M
  http://www.youtube.com/watch?v=ZB8nV453mTc
   
  На Boka.A, Rock-a-Fella и DeDee им се допаѓа ова.
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Овие двајца имаат преинтересни видеа:
  http://www.youtube.com/user/petrilude
  http://www.youtube.com/user/EnKoreMakeup (од вториов се многу, многу корисни)
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/N45EymJh_r4?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/N45EymJh_r4?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/lsNmJq4rJQI?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/lsNmJq4rJQI?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Самиот се шминка?! :o :o Леле, ова ич не ми е убаво да го гледам, барем модел да земел, некоја девојка кога веќе има желба да прави видеа...
   
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Да, двајцава сами се шминкаат. И мене ми беше чудно на почеток, ама дека се талентирани - многу се, посебно petrilude.
  Повеќе прави стејџ мејкап и туторијали за маскенбал (па генијален е мајку му :D ), ама има и обични изгледи.
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KCFU6nGgJVE?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KCFU6nGgJVE?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/v69rWrS3ckM?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/v69rWrS3ckM?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/drcPzWDdVyQ?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/drcPzWDdVyQ?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На Rock-a-Fella и FBI им се допаѓа ова.
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Oваа страница супер ми е,и девојкава брзо се шминка,едноставни совети :) http://www.makeupgeek.com/
   
  На iamnotaquitter, split96, soncicko и 2 други им се допаѓа ова.
 10. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  И јас таа ја гледам. :D Порано гледав една друга (неможам да се сетам која беше) но видеата и станаа неубави.
   
 11. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Значи го обожавам типов, многу добро шминка/црта - талент :emo:
  Ми се допаѓаат туториалите за маскенбал, може ќе искористам некој (ако се маскирам годинава) хахах

  http://www.youtube.com/user/petrilude#p ... yEtlYTOUII
   
  На Rock-a-Fella и LivingGlam им се допаѓа ова.
 12. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  КендиЏонсон е супер и доста искусна со шминка, а и многу е смешна понекогаш :D

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6iQTHThmUZs?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6iQTHThmUZs?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>


  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ESkaWMlr6VE?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ESkaWMlr6VE?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>


  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PabO5q5c6cM?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PabO5q5c6cM?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

  На нејзиниот канал има уште поинтересни и корисни видеа :)

  http://www.youtube.com/user/kandeejohnson
   
  На Rock-a-Fella, sea-star, Name и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  И јас на makeupgeek сум заглавена!
  Нон стоп ја гледам,прекрасно се шминка,премногу е симпатична,па и тоа гласчето кога ќе и го слушнам..Срцка!
  Многу добри совети дава,и ефтини решенија..Самата појава ме привлекува да ја гледам редовно.
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  да навистина е мила,имаше ставено видео како ослабнала, :) и видео за how to lose guy in 10make up mistakes ,како сум се смеела :rofl: инаку онтопик незнам друга страница,освен мејкап гик,најдобра според мене е,и прозиводите што ги корсити се ефтини на ебау :)
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Еве нешто што ретко кој би го носел, ама е интересно за гледање. Типкава е закон - мај олтајм фејврит јутјубер :rock:
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_0506pw0CRA?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_0506pw0CRA?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.648
  Пол:
  Женски
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.068
  Допаѓања:
  87.713
  Пол:
  Женски
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  MichellePhan ми е број еден!! вистински професионализам,па девојката тоа и си работи..

  Гледам и други од кои можам да ги истакнам saaamage и bebexo :)
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  http://www.youtube.com/watch?v=v77k7oNw ... _embedded#
  браво за девојката иако не обожавам нападна шминка, сепак алал да и е каква се направи не ја препознав дека е она, ненесуба и вештачки трепки погледнете,стварно изгледа супер!
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  На Boka.A, Rock-a-Fella и mihaela5 им се допаѓа ова.